1/10 z serii: Swoboda w mówieniu – Angielski częścią Twojego życia

Nie masz czasu na naukę? A czy wiesz, że jeśli znajdziesz chociaż 10 minut dziennie, możesz diametralnie poprawić swoją znajomość angielskiego? Tutaj dowiesz się JAK znaleźć chociaż 10 minut dziennie i co możesz zrobić w tak bardzo krótkim czasie! 

Mam dla Ciebie 10 fenomenalnych i konkretnych wskazówek, dzięki którym osiągniesz poziom, o jakim zawsze marzyłeś! Jeśli to, co robiłeś do tej pory nie przyniosło efektów, jakich się spodziewałeś, to znak, że musisz zrobić coś inaczej niż robiłeś do tej pory.

Jeśli niczego nie zmienisz, nic się nie zmieni

Dzisiaj przedstawiam Ci jedną z tych wskazówek. W kolejnych dniach poznasz kolejne, ale.. nie wszystko na raz. Chcę, żebyś stopniowo wprowadzał w życie te wskazówki. Uwierz mi, działają cuda.

Ale będę z Tobą szczera. Nie spodziewaj się, że wystaczy, że usiądziesz i przeczytasz, a wiedza sama wpadnie Ci do głowy. Nie idziemy na łatwiznę. Tzn. ja nie idę 🙂 I namawiam na to Ciebie. Chcę pokazać Ci naukę, która może być fajna, przyjemna, ale wymaga Twojego świadomego zaangażowania. Podaję Ci rozwiązania gotowe na tacy. Nie musisz kopać w internetach, tracić czas na odszukanie tego jak się uczyć i czego. A Twoim zadaniem jest… działać i wprowadzić w życie gotowe rozwiązania.

Gwarantuję Ci, że teraz będzie inaczej 🙂

Jesteś ze mną?

Wskazówka numer 1

Żeby mówić swobodnie, płynnie i pięknie, mieć pewność siebie, ucz się tego fragmentu języka, który dotyczy Ciebie, Twojej pracy, zainteresowań, sposobu życia.
Niech angielski stanie się częścią Twojego życia. Ale w inny sposób niż znasz ze szkoły 🙂
Gwarantuję Ci, że na stronach anglojęzycznych w sieci znajdziesz o wiele więcej ciekawych informacji dotyczących tego, co lubisz. Daj się wciągnąć.

Nawet jeśli jesteś na niższym poziomie i rozumienie przychodzi Ci z dużym trudem, porzuć uprzedzenia i mimo wszystko oglądaj programy, które Cię interesują.

Słuchaj podcastów i piosenek, które lubisz. Słuchaj radia online. Przecież nie jest to Twój jedyny sposób nauki! Za to niesamowicie wspomaga naukę, przyspiesza cały proces… a Ty uczysz się od razu melodii języka, sposobu brzmienia, uczysz się żywego języka. Na początku bardziej podświadomie, a w miarę upływu czasu (i poznawania nowych słów, zwrotów, konstrukcji) będziesz rozumieć coraz więcej.

Codziennie przez 10 minut. Może być nawet 5. Ale codziennie. Dasz radę? Zostaw komentarz jeśli uważasz, że da się to zrobić.

Słuchaj sobie kiedy masz czas, a kiedy go nie masz, bo np. musisz posprzątać, poprasować, ugotować obiad… też słuchaj. Niech sobie leci w tle. Wcale nie musisz się koncetrować.

Dasz radę? 

I jeszcze jedno. Ustaw język angielski jako domyślny na swoim telefonie, komputerze (i innym urządzeniu mobilnym, z którego korzystasz), aplikacjach (pocztowych, zdjęciach, itd.), facebooku.

Na początku może będzie dziwnie i obco. Ale szybko się przestawisz.

Podziel się ze światem, że uczysz się w zupełnie nowy sposób. Pokaż, że jesteś „cool” i robisz fajne rzeczy „po angielsku”. Jeśli jesteś aktywny w social mediach, zostaw foto na facebooku, na insta albo na snapie. Zostaw takie foto codziennie, napisz krótko co robisz (słuchasz podcastu, czytasz sobie posty grupy na fb po angielsku, sluchasz fajnej muzyki i uczysz się tekstu… cokolwiek) albo po prostu zostaw jakiś znak, że się uczysz.

Gwarantuję Ci, że to bardzo motywuje 😉 Sama tak robię.

Podziel się ze mną, co dzisiaj zrobisz. Posłuchasz czegoś? Obejrzysz? Zmienisz język w telefonie na angielski? Zostawisz jakiś ślad po swojej nauce?

Od poniedziałku widzimy się w Wyzwaniu z Angielskimi Piosenkami!

Aggie

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!