5/10 z serii: Swoboda w mówieniu – Podejście

Chcesz mówić swobodnie, płynnie i chcesz być pewny siebie…Szukasz magicznych sposobów, by to osiągnąć… i to szybko. Nie szukaj dalej. Znalazłeś je tutaj 🙂

Do tej pory dowiedziałeś się, że aby osiągnąć swobodę, język, którego się uczysz, powinien stać się częścią Twojego życia.

Wiesz także, że musisz wiedzieć DLACZEGO chcesz się uczyć tego języka. Jaki jest Twój osobisty cel, co Tobą kieruje, czy droga do realizacji tego celu również sprawi Ci radość?

Wiesz również, że potrzebujesz solidnego planu, którego będziesz się trzymać. Wiesz, jak go ułożyć i zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo ułatwi Ci naukę.

Kolejną i niemniej ważną sprawą jest… odpowiedzialność. Za naukę, za postanowienia, za plany i marzenia.

Dzisiaj zdradzę Ci kolejną magiczną sztuczkę, która pomoże Ci osiągnąć Twój cel.

Właściwe podejście.

Czyli konkretnie jakie?

Nie koncentruj się wyłącznie na celu. Często potrzeba pewnej ilości czasu, żeby do niego dojść. Ciesz się samą nauką, świętuj nawet najmniejsze sukcesy.

I pamiętaj, żeby stale zwracać uwagę na swoje podejście do nauki. Musisz wiedzieć, że nauka angielskiego to nie jest to samo co nauka matematyki czy historii. Jeśli w taki sposób uczyłeś się do tej pory, czas pomyśleć nad zmianą…

Właściwe podejście to zaangażowanie, żywe zainteresowanie i prawdziwy entuzjazm. Uśmiechaj się gdy się uczysz. Serio 🙂 🙂  Przypomnij sobie doświadczenia z Twojego życia, ciekawe projekty, do których musiałeś się przygotować i które autentycznie sprawiały Ci frajdę. Przypomnij sobie to uczucie, które towarzyszyło Ci… było to podekscytowanie?

Pamiętaj, że uczysz się języka, tj. narzędzia komunikacji. Innymi słowy uczysz się wyrażać swoje myśli w innym języku, uczysz się przekazywać pewne informacje ludziom, którzy na co dzień posługują się innym językiem. Miej to cały czas na uwadze… baw się nauką, nawet jeśli uczysz się jednego słówka dziennie… wpleć je w swoje życie, pobudź wyobraźnię.

Baw się 🙂

Ciesz się z każdego dnia swojej nauki. Wkręć się w to, bądź w pełni zaangażowany… wtedy nauka naprawdę będzie przyjemnością, a efekty i tak przyjdą…

I to lepsze niż Ci się teraz wydaje.

To jak, od dzisiaj uczysz się ze świeżutkim nowiutkim podejściem i wielkim uśmiechem na buzi? 🙂

Aggie

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!