6/10 z serii: Swoboda w mówieniu – Nie bądź przeciętny

Czy Ty możesz opanować język obcy tak jak ojczysty?

Tak.

I właśnie dowiadujesz się jak tego dokonać 🙂

Do tej pory dowiedziałeś się, że aby osiągnąć swobodę, język, którego się uczysz, powinien stać się częścią Twojego życia.

Wiesz także, że musisz wiedzieć DLACZEGO chcesz się uczyć tego języka. Jaki jest Twój osobisty cel, co Tobą kieruje, czy droga do realizacji tego celu również sprawi Ci radość?

Wiesz również, że potrzebujesz solidnego planu, którego będziesz się trzymać. Wiesz, jak go ułożyć i zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo ułatwi Ci naukę.

Kolejną i niemniej ważną sprawą jest… odpowiedzialność. Za naukę, za postanowienia, za plany i marzenia.

Wiesz także, że musisz przyjąć odpowiednie podejście.

Dzisiaj chcę powiedzieć Ci, żebyś nie akceptował przeciętności. Przeciętność to nauka 2x w tygodniu.

Pamiętaj, że otrzymujesz tyle, ile dajesz z siebie. Jeśli dajesz z siebie mało, nie oczekuj, że otrzymasz super wyniki. Łatwo jest przejść przez życie z przeciętnym podejściem, przeciętnym planem, przeciętnym nauczycielem… jednak przeciętne podejście nie doprowadzi Cię do płynności. Oczekuj od siebie dużo, bądź ambitny, stawiaj sobie wysokie cele. Ale i możliwe do spełnienia 🙂 Nie da się być na 100% perfekcyjnym w swojej nauce, to normalne, zaakceptuj więc to. Ale da się wycisnąć 100% ze swojego potencjału i możliwości.

Bądź najlepszą wersją siebie! PS. I nie tylko w językach 🙂

Aggie

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!