Alergia na coaching
Dlaczego mamy opory przed coachingiem? Dlaczego unikamy trudnych rozmów? Zdarza się nawet, że szydzimy z coachingu. Skąd ten cynizm?
Co to tak naprawdę jest coaching i czy wszyscy tego potrzebujemy?
Zapraszamy do nowego odcinka!
Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcast
W tym odcinku: „Alergia na coaching”
- cynizm a sceptycyzm
- prawdziwe przyczyny cynizmu
- czy jest coaching
- self-coaching
- strach przed zmianą
- kto może być coachem?
- coaching a terapia?
Linki i nawiązania
Ciekawe cytaty z podcastu „Alergia na coaching”:
’Ważniejsze jest określić to, czego chcemy, bo jak nie wiemy, czego chcemy, to ciężko jest to osiągnąć.’
’Kiedy przeprowadzimy radykalnie szczerą rozmowę, okaże się, że takie rozmowy dają nam więcej nadziei, spełnienia i satysfakcji.’
’To, co mnie otacza, to wszystko to, czego ja nie chcę, i to może być tak przytłaczające, że nie wiemy, co mamy z tym zrobić.’
’Boimy się zmiany, nawet na lepsze, bo co nagle będziemy się inaczej zachowywać?’
’Coaching pokaże nam te rzeczy, z którymi mamy się spotkać, żeby je uzdrowić i stworzyć życie zgodne z tym, czego chce nasze serce.’
’Jeżeli źle śpimy i mamy ciągłe lęki, to ciężko jest usiąść i zastanowić się, czego ja w życiu chcę.’
Rozdziały podcastu „Alergia na coaching”
Wprowadzenie do coachingu (00:00:00)
Kamil omawia znaczenie określenia własnych pragnień i celów w kontekście coachingu.
Czym jest coaching? (00:02:10)
Definicja coachingu jako procesu wspierania w osiąganiu celów osobistych i zawodowych.
Opór przed coachingiem (00:01:15)
Dlaczego ludzie unikają coachingu i jak trudne pytania wpływają na naszą percepcję.
Alergia na coaching (00:03:55)
Co powoduje opór przed coachingiem i jak odkrywanie prawdy o sobie może być przytłaczające.
Cynizm a coaching (00:08:20)
Różnica między sceptycyzmem a cynizmem w kontekście postrzegania coachingu.
Cynizm w społeczeństwie (00:09:23)
Badania pokazujące, jak cynizm wpływa na postrzeganie inteligencji i relacji międzyludzkich.
Brak zaufania w dzieciństwie (00:12:37)
Jak brak poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie kształtuje cyniczne podejście do życia.
Obawa przed coachingiem (00:14:04)
Omówienie strachu przed zmianą i obaw związanych z coachingiem.
Trudne pytania (00:15:30)
Zadawanie sobie głębokich pytań jako klucz do rozwoju osobistego.
Cynizm a coaching (00:16:06)
Jak cynizm wpływa na postrzeganie coachingu i relacje międzyludzkie.
Brak regulacji zawodu coacha (00:17:28)
Problemy związane z nieuregulowanym zawodem coacha w Polsce.
Coaching jako pomoc (00:19:07)
Rola coachingu w odkrywaniu odpowiedzi i wsparciu w rozwoju osobistym.
Projekt Fajne Życie (00:19:28)
Prezentacja programu coachingowego skupiającego się na budowaniu pozytywnego życia.
Stabilizacja układu nerwowego (00:20:26)
Znaczenie stabilizacji ciała dla efektywnej pracy nad emocjami i myślami.
Problemy ze snem i stresem (00:20:57)
Wskazanie na trudności w odnalezieniu celów życiowych w stanie stresu.
Zachęta do interakcji (00:21:40)
Prośba o dzielenie się doświadczeniami związanymi z coachingiem.
Podziękowanie i zakończenie (00:22:01)
Zakończenie odcinka oraz zachęta do subskrypcji i wsparcia podcastu.
Trankskrypt podcastu „Alergia na coaching”:
(transkrypt wygenerowany automatycznie)
Kamil 00:00:00 Ważniejsze jest określić to, czego chcemy, bo jak nie wiemy czego chcemy, to ciężko jest to osiągnąć. I takie pytanie powoduje w nas co opór i powoduje w nas wysiłek. Dlatego, że jak mamy wyrobione nasze ścieżki neuronowe, robimy daną rzecz tak i w taki sposób w znany dla siebie. I nagle pojawia się pytanie, które musimy sobie zadać i w pewien sposób krytyczny popatrzeć na siebie, na swoje działanie i na to, co wypływa ze mnie i co we mnie jest. Hej, z tej strony Kamil.
Aggie 00:00:29 I Aggie
Kamil 00:00:30 Witamy Was w podcaście wagarowiczów. Mówimy o tym wszystkim, o czym zapomniała powiedzieć nam szkoła, czyli jak prowadzić swoje życie z pasją w dobrostanie zarówno fizycznym i psychicznym. Sięgamy do źródeł zarówno naukowych, jak i duchowych, jak i filozoficznych. Czyli jednym słowem projekt Fajne życie. Działamy! Cześć kochani! Dzisiaj podniesiemy temat coachingu i alergii na coaching. Ja osobiście słyszałem od kilku osób pewną niechęć do coachingu i chciałem się bliżej pochylić nad tym i bliżej zastanowić się, dlaczego tak może być i powiedzieć też, jakie jest nasze zdanie na temat coachingu i czym tak naprawdę jest coaching.
Kamil 00:01:15 No i właśnie dlaczego mamy opory przed coachingiem? Generalnie.
Aggie 00:01:22 My często unikamy. Dlaczego? Coaching wiąże się z pewnym przejrzeniem się sobie i z pewnymi trudnymi tematami, A my unikamy trudnych tematów dlatego, że zakładamy co się wydarzy. Układamy sobie już scenariusze w głowie na temat tego, co się wydarzy, a w rzeczywistości, kiedy faktycznie przeprowadzimy taką trudną, trudną, dlatego bardzo szczerą, radykalnie szczerą rozmowę, okaże się, że takie rozmowy dają nam więcej nadziei, dają nam więcej spełnienia, więcej satysfakcji i pozwalają nam więcej nauczyć się o sobie. I to pokazują badania. Ale one są trudne, więc mamy opór przed tym, co jest trudne.
Kamil 00:02:10 Nie w ogóle. Może zaczniemy też od tego w ogóle, żeby określić w ogóle, czym jest coaching? Tak? Bo może nie każdy też wie, czym jest coaching. Więc zacznę od tego, że coaching to według definicji jest proces wspierania i towarzyszenia osobie w osiąganiu jej celów, rozwoju osobistym lub zawodowym poprzez pomoc w odkrywaniu własnych zasobów i potencjału. Coach, czyli osoba, która prowadzi coaching nie daje gotowych rozwiązań, ale zadaje pytania, które pomagają znaleźć odpowiedzi.
Kamil 00:02:42 I coaching może dotyczyć różnych obszarów życia zawodowego, zdrowia, relacji, finansów, rozwoju osobistego i głównym. Do głównych celów coachingu zaliczają się takie rzeczy jak. Uświadomienie sobie swoich wartości, swoich celów, swoich potrzeb. Rozwijanie umiejętności i pewności siebie kompetencji. Tworzenie strategii na osiągnięcie sukcesu w wybranych obszarach życia i znalezienie równowagi pomiędzy różnymi aspektami życia, tak i coaching. Jeszcze jedna rzecz różni się od terapii. Czy tym, że w coachingu się skupiamy na przyszłości, na praktycznych działaniach, które mają na celu poprawę sytuacji, a nie na analizie tego, co było kiedyś, nie na przeszłości. I być może taka sama definicja też w pewien sposób pozwala nam zobaczyć czym jest coaching i czy to jest coś dla mnie, czy to jest coś, na co mogę mieć alergię. No i teraz właśnie co z tą alergią? I co takiego w tym coachingu może się stać? Co? Przed czym my się bronimy i czemu tego nie chcemy?
Aggie 00:03:55 Możemy spotkać się z sobą. Nie możemy spotkać się ze swoimi, ze swoją prokrastynacją albo ze swoimi lękami, Albo może możemy odkryć swój brak wiary w ludzi, w siebie.
Aggie 00:04:13 Możemy spotkać się ze swoim cynicznym podejściem do życia.
Kamil 00:04:18 Pierwsze pytanie, jakie możemy sobie zadać bo coaching też może być samodzielny. Możemy. Generalnie to, co my robimy na co dzień i w zasadzie każdego dnia. Zadaję sobie pytania i odpowiadam sobie na nie. I każdy z nas w większy lub mniejszy sposób jest coachem sam dla siebie. No chyba, że unikamy takich pytań na przykład. I czy unikamy czegoś takiego, żeby na przykład zapytać się siebie ok, czego ja chcę? Tak, to jest takie pytanie, które często rozwala system, bo jak się kogoś zapytasz, czego chce, to ktoś ci zacznie mówić no nie chcę, żeby było tak, że nie chcę.
Aggie 00:05:01 Generalnie tak i tak.
Kamil 00:05:04 Więc generalnie to też nie jest źle w ogóle, że mówimy o tym, czego nie chcemy. Aczkolwiek ważniejsze jest określić to, czego chcemy, bo jak nie wiemy, czego chcemy, no to ciężko jest to po prostu osiągnąć. Generalnie się nie da, bo musimy wiedzieć co chcemy. No i takie pytanie powoduje w nas co opór i powoduje w nas wysiłek.
Kamil 00:05:29 Dlatego, że jak mamy wyrobione nasze ścieżki neuronowe i robimy daną rzecz w taki i w taki sposób w znany dla siebie. Wchodzimy do pracy, wchodzimy do mamy kontakty z ludźmi, zachowujemy się w określony sposób. Lecimy sobie naszym wgranym programem, odtwarzamy sobie naszą płytę i nagle pojawia się pytanie, które musimy sobie zadać i w pewien sposób krytyczny popatrzeć na siebie, na swoje działanie i na to, co wypływa ze mnie i co we mnie jest. I pojawia się trudność dlatego, że nam jest trudno. Wymaga to od nas wysiłku, od naszego umysłu, żeby to zrobić. A do czego dążymy? Na ogół jako organizmy do wydatkowania energii czy do zachowania energii? Oczywiście do zachowania energii. Tylko tutaj właśnie my musimy troszkę się jakby sami użyć naszego intelektu do tego, żeby teraz zrobić coś trudnego. Bo wiemy, że w perspektywie np. Czasu, kilku lat da nam to inne efekty. Więc to co teraz nam oszczędza energię, może być bólem bardzo dużym za rok lub dwa lata na przykład, bo dzisiaj czegoś nie zrobię i dzisiaj jest to dla mnie łatwe, na przykład leżeć przed telewizorem i oglądać.
Kamil 00:06:52 No ale za dwa lata będę na przykład miał dużą otyłość i 5 problemów zdrowotnych. A gdy dzisiaj to co mi się nie chce robić, pójdę zrobić ten trening i to co mówią Wagarowicze wystawię się rano na słońce, chociaż mi się nie chce jak cholera, Ale za trzy lata będę miał super zdrowie i będę się cieszył siłą i i energią na co dzień. Więc w taki sposób też działają pytania mentalne, które sobie w coachingu zadajemy. Natomiast trzeba sobie zdać sprawę to nie są rzeczy, które nas nic nie kosztują. To jest wydatek normalnie energetyczny. Musimy spalić naszego paliwa energetycznego trochę, żeby to zrobić.
Aggie 00:07:34 Dokładnie tak i mamy naturalnie mamy opór przed tym i naturalnie tego tego nie chcemy, bo wiąże się to też z takim spotkaniem, tak jak mówiłam wcześniej, z rzeczami, które gdzieś są dla nas trudne, albo też odkrywamy, kiedy zadamy sobie pytanie czego ja chcę? I zaczynamy widzieć, że to co mnie otacza, to co ja mam dookoła, że to jest właśnie wszystko to, czego ja nie chcę. I to może być przytłaczające, Tak bardzo przytłaczające, że nie wiemy, co mamy z tym zrobić.
Aggie 00:08:07 Więc naturalnie nie zawsze chcemy się temu przyglądać, a czasami po prostu jesteśmy bardzo.
Speaker 3 00:08:18 Tak.
Kamil 00:08:20 Chciałem powiedzieć też o takim jakby prześmiewczo wobec.
Aggie 00:08:23 Coachingu powiedzieć o tym, o tym cynizmie. Tak, o tym można powiedzieć sceptycznym nastawieniu. Ale to nie jest to samo, co ta prześmiewcza, o której ty mówisz.
Kamil 00:08:34 Sceptycyzm to jest bardzo pożądana rzecz. Nie możemy wszystkiemu wierzyć i brać po prostu tak, jak jest. No, musimy się zastanowić. Okej? Czy to jest dobre dla mnie, czy nie, czy to działa, czy nie. Tak, na tym polega sceptycyzm. To jest jakby zdrowa nasza reakcja. Ale cynizm.
Aggie 00:08:52 To.
Kamil 00:08:52 Jest inna rzecz.
Aggie 00:08:53 My do tego zachęcamy Wagarowicze zachęcają bardzo do tego, żeby na wagarach od wszystkiego co nam się mówi, zastanowić się, czy to tak jest, żeby sprawdzić, żeby kwestionować, żeby zadawać pytania, żeby być ciekawym, żeby uruchamiać swoją ciekawość, żeby eksplorować. Ale jak ja z tą intencją ciekawości? Taka jest intencja tego podcastu i tego wszystkiego, co robimy. Więc to jest sceptycyzm.
Aggie 00:09:23 Natomiast cynizm to jest w ogóle bardzo ciekawa rzecz, dlatego że nie wiem, czy wiecie, ale są badania, które pokazują, że społeczeństwo postrzega osoby cyniczne za bardziej inteligentne od osób, które są bardzo miła i grzeczna i uprzejma.
Kamil 00:09:47 Okej, czyli cynizm w cenie.
Aggie 00:09:50 W ocenie społeczeństwa. Natomiast w rzeczywistości jest odwrotnie i osoby, które są cyniczne, są mniej inteligentne. I to są badania, o których słyszałam. Tak, tak, to są badania. I. Z jednej strony to jest taki fajny mechanizm obronny, takie bycie takim cynicznym wyśmiewania, prześmiewanie, ale jest to bardzo trudne i dla otoczenia, i dla osoby, która jest cyniczna. A czym jest cynizm? Cynizm zakłada, że ludzie z natury są samolubni, nieszczerzy i zachłanni. Osoby cyniczne postrzegają świat w kategoriach czarne albo białe. W ogóle ani nie są ciekawi, ani nie są chętni do tego, żeby właśnie kwestionować, zadawać pytania, eksplorować, żeby aktualizować swoją wiedzę na temat świata. Osoby cyniczne też nie dostrzegają zachwytu, Nie mają tego Takiej życzliwości albo serdeczności, ciepła wobec innych ludzi i osoby cyniczne, kiedy są w kontakcie z drugim człowiekiem, będą odsłaniać najgorsze cechy tej osoby.
Aggie 00:11:08 Takie osoby nie mają bliskich więzi z ludźmi. Właśnie z uwagi na takie podejście. A to z kolei bardzo jest niszczące dla ich zdrowia. Dlatego, że to, co człowiekowi daje najlepsze zdrowie, to są bliskie, głębokie więzy więzi, więzi, relacje z ludźmi. I osoba, która jest cyniczna i właśnie prześmiewczo podchodzi do coachingu. Nie jest też nikogo celem namawianie takiej osoby do tego, że ona tego potrzebuje, ale fakt jest taki, że to się skądś wzięło. To nie jest norma, że mamy taką naturę prześmiewania wszystkiego, bo tak naprawdę to gdzieś w dzieciństwie mieliśmy brak poczucia bezpieczeństwa i nie czuliśmy się bezpiecznie z osobami, które były naszymi opiekunami. I to też są badania na to, że można sprawdzić, kiedy u dzieci pojawia się już jest. Właśnie kiedy powstaje to cyniczne podejście. A jak to się u dzieci objawia, Kiedy dzieci są niechętne do eksplorowania nowych miejsc albo nie są niechętne do sprawdzania nowych rzeczy, nie są ciekawe, albo są bardzo takie strachliwe i płochliwe w nowych miejscach, bez względu na to, czy jest z nimi ich opiekun, czy go nie ma.
Aggie 00:12:37 W ogóle dzieci bardzo wcześnie rozpoznają, czy mogą liczyć na ludzi dookoła siebie, czy mogą budować to zaufanie wobec tych osób, czy nie. Jeżeli nie mogą, jeżeli nie mają tego zaufania w dzieciństwie, tego poczucia bezpieczeństwa, no to uczą się, że ludziom nie można ufać. I tak rodzi się cynizm. I tak rodzi się brak wiary w ludzi i oczywiście brak wiary w siebie. To jest taki duży dysocjacja wobec siebie i brak chęci spotkania się z sobą. Bo tak.
Kamil 00:13:10 Tak, to w momencie, kiedy czujemy. I to jest taka rzecz, nad którą się faktycznie możemy pochylić, zastanowić. Jeżeli. Mamy takie pytania Czego chcesz w życiu? I sobie myślimy Kamil, przestań. Albo narzekamy w jakiś sposób na to, co mamy. No ale ja mam taką pracę i taką. I zaczynamy się dopytywać. Ok, ale kto wybrał tę pracę? Oj przestań, to nie.
Aggie 00:13:47 Jest takie proste.
Kamil 00:13:49 W tych momentach, kiedy zadajemy te trudne pytania i od razu zaczynamy się bronić. Być może jest coś właśnie w nas takiego, co możemy odkryć.
Kamil 00:14:04 I tu jest moim zdaniem największa obawa przed coachingiem i strach. I dlatego się boimy jak cholera i wolimy wyśmiać coaching, bo to jest obawa przed zmianą. A tak to jest obawa przed tym, że nie daj Boże się coś zmieni u mnie. I nieważne czy na gorsze, czy na lepsze, bo boimy się zmiany też na lepsze. No bo co nagle my będziemy się inaczej zachowywać? Nagle będziemy mieć inne przekonanie na temat tego, w jaki sposób coś się robi albo w jaki sposób się zarabia pieniądze, albo w jaki sposób się pracuje, albo w jaki sposób się podchodzi do życia. I żeby zmiany dokonać, trzeba wyjść ze strefy komfortu. Być może wyjść z tego swojego poczucia takiej pewności, że to co mam jest takie, jakie mam i tak jest. To nagle trzeba będzie wyjść obok i zobaczyć Kurczę, tam jeszcze są inne rzeczy. To jest pewna niepewność, pewne ryzyko, może też niepowodzenia, ryzyko odsłonięcia się, ryzyko zmiany swojego myślenia. Skoro już jestem taki cyniczny cały czas, to jak ja nagle mogę sobie takie pytania zadać i szczerze na nie odpowiedzieć? Co wtedy inni powiedzą, którzy mnie znają? I tutaj kochani.
Aggie 00:15:21 Moim zdaniem już innym człowiekiem nie będę. Inne. I pytanie też czy mnie nie zaakceptują takiego jakim będę? Nie. Mhm.
Kamil 00:15:30 Czyli jeżeli to jest takie pytanie, czy właśnie boimy się zadać sobie bardzo trudne, bardzo ważne, bardzo głębokie pytania, iść głęboko w swój świat? Jeżeli tego. Jeżeli to wywołuje w nas obawę, to prawdopodobnie też coaching będzie tę obawę w nas wzmagał, dlatego że coaching właśnie po prostu to robi.
Aggie 00:15:57 On nie będzie jej wzmagał. Może, ale będzie, Ale ją nam pokaże na dłoni. Tak jakby pokaże nam te rzeczy, z którymi mamy się spotkać. Po to, żeby je uzdrowić, żeby móc stworzyć życie, jakiego chcemy. Żeby właśnie nie narzekać, tylko żeby tworzyć życie zgodne z tym, co czujemy, z tym, czego chce nasze serca, żeby w ogóle odkryć to, czego my chcemy. Tak naprawdę, w głębi, w głębi serca, nie tylko czasami to serce jest tak zabarykadowane i tak zasłonięte takim murem czy tego. Jak to było w Inside Out. Tam były przepaście, przepaść sarkazmu, orgazmu.
Aggie 00:16:41 Było tak przepaść sarkazmu. Jest taka wielka przepaść. Jak oglądaliście tą bajkę co inside.
Kamil 00:16:46 Out po polsku to się w głowie nie mieści. Część druga. Część II Spoiler alert.
Aggie 00:16:52 Jeżeli macie dzieci, to koniecznie obejrzyjcie. Jeżeli nie macie dzieci też obejrzyjcie, bo to dla wszystkich świetna bajka, która świetnie pokazuje funkcjonowanie emocji.
Kamil 00:17:02 Neurobiologia w czystej postaci w animacji. Piękna rzecz.
Aggie 00:17:06 Bardzo piękna bajka. Czasami jesteśmy tak bardzo zbudowani tymi wszystkimi właśnie negatywnymi przekonaniami, czy czy tym sarkazmem, cynizmem, że w ogóle nie mamy dostępu do siebie, do naszego serca i przyjmujemy wszystko to, co gdzieś tam z zewnątrz do nas napływa.
Kamil 00:17:28 I też czasami może być tak, że mamy opór przed coachingiem, a na przykład samemu zadajemy sobie te ważne, trudne pytania, realizując jakiś kurs czy pracując z kimkolwiek. I nagle się okazuje, że w zasadzie to to, co robimy, to jest coaching. Więc tak naprawdę też chciałem na to zwrócić uwagę i. tak generalnie też. Jest też taki temat, że w Polsce coach i zawód coacha jest jakby nieuregulowany i każdy generalnie może się nazwać coachem.
Kamil 00:18:00 No bo generalnie to też jest tak, że każdy może zadać drugiej osobie trudne pytania. I tak naprawdę.
Aggie 00:18:09 Pytanie czy przyjaciel jest coachem? Nie.
Kamil 00:18:13 Jeżeli szczerze przyjaciel się zapyta nas o pewne rzeczy. A jak chcesz, żeby było tak. A co stoi na przeszkodzie? A jaka jedna rzecz musiałaby się stać, żebyś to zrobił i tak dalej. I to nie coach cię uczy, co masz robić, tylko zadając sobie te pytania, na które może samodzielnie nie wpadniesz, albo będziesz się bał ich sobie zadać, to to spowoduje, że Ty znajdziesz odpowiedź, bo ostatecznie każdy z nas sam znajduje odpowiedzi. Nikt nam nie powie co mamy robić. To jest fajnie, że ktoś może powiedzieć dobrą radą, a na Twoim miejscu to bym zrobił to. Generalnie te rady zazwyczaj są do niczego nieprzydatne. Nie wiem czy rezonujesz z tym co mówię, no bo ciężko jak ktoś jest w innej skórze i ma inny zestaw myśli w głowie, to co my możemy mu mówić? Ja na Twoim miejscu bym zrobił to no fajnie, to rób jak będziesz na moim miejscu.
Aggie 00:19:07 Wtedy każdy ma swoje miejsce i każdy ma te odpowiedzi w sobie. A to co robi coaching? Dobry coaching pomaga nam znaleźć te odpowiedzi. Pomaga nam wrócić do siebie, odnaleźć te odpowiedzi wszystkie w sobie, bo taki jest cel.
Kamil 00:19:28 Tak, Jeżeli nie macie alergii do coachingu i chcielibyście popracować nad rzeczami związanymi z Waszym nastawieniem do życia, z budowaniem życia na nowo, z nową energią, to koniecznie sprawdźcie projekt Fajne życie .pl. To jest nasz program coachingowy, w którym przez 5 miesięcy pracujemy i do takich rzeczy, o których dzisiaj mówiliśmy, dochodzimy. I oczywiście coaching to nie jest tylko spotkania z nami i prowadzenie. To są również ćwiczenia i praktyki, i wiedza mająca na celu regulację układu nerwowego. Bo generalnie naszym zdaniem sam coaching i samo wchodzenie w sferę pracy nad swoimi myślami, nad przekonaniami, nad emocjami wymaga tego, żeby ustabilizować swoje ciało. Bo to jest nierozerwalnie związane.
Aggie 00:20:26 Ustabilizować swoje ciało, żeby mieć poczucie bezpieczeństwa. Bo jeżeli nasze ciało, nasz układ nerwowy jest w tym stanie współczulnym, w stanie stresu cały czas to my, to cały czas ma poczucie zagrożenia.
Aggie 00:20:39 I wychodząc biologicznie z takiego stanu będzie nam trudno tworzyć życie. Fajne życie. Tworzyć życie zgodne z naszym sercem. Trudno nam będzie dotrzeć do tego, czego my naprawdę potrzebujemy, kiedy jesteśmy cały czas w stresie.
Kamil 00:20:57 Jeżeli źle śpimy i nie przespaliśmy ani jednej nocy dobrze przez ostatni miesiąc albo rok i mamy ciągłe lęki i ataki paniki, to ciężko jest usiąść i się zastanowić, czego ja w życiu chcę. To chcę, żeby to się wreszcie skończyło albo albo, nie chcę już wreszcie tego i tak dalej. I w tym momencie zaczynamy od ciała, od uregulowania układu nerwowego po to, żeby na tym fundamencie budować to, co jest dalej. Jeżeli jesteście ciekawi, jak to wygląda i nad czym pracujemy Projekt Fajne Życie .pl zapraszamy Was serdecznie i dajcie koniecznie znać, czy macie alergie na coaching. Może mieliście jakieś doświadczenia niemiłe z coachingiem.
Aggie 00:21:38 A może właśnie miłe i fajne?
Kamil 00:21:40 A może coaching pomógł Wam w życiu coś osiągnąć, coś zmienić? Jesteśmy bardzo ciekawi. Dajcie znać w komentarzu, Jeżeli ten podcast wniósł do Waszego życia nową jakość, nowe informacje, zostawcie gwiazdkę na Spotify albo lajka na YouTubie i zasubskrybujcie, żeby otrzymywać informacje o kolejnych podcastach.
Kamil 00:22:01 To jest taka forma bezpłatnego wsparcia dla nas, która daje możliwość innym osobom dowiedzenia się takich rzeczy i posłuchania o takich rzeczach, które dla naszego życia są fajne, które pomagają nam zbudować fajne życie i otwierają nam nowe horyzonty. Dziękujemy serdecznie za to, że byliście z nami dzisiaj. No i słyszymy się oczywiście za tydzień i życzymy Wam pięknego zadawania sobie odważnych, trudnych czasami pytań i znajdywania odpowiedzi w sobie na te pytania. Dzięki śliczne!
Aggie 00:22:40 Dzięki bardzo! Trzymajcie się!
