An Elephant and The Rope

Dzisiaj opowiem Wam piękną historię, która pokazuje, co naprawdę powstrzymuje nas od osiągania tego, czego chcemy 🙂

W dzisiejszej mini lekcji przy okazji pracujemy nad:

  • bardzo częstą rzeczą, czyli w trakcie trwania jednej czynności coś się wydarzyło – połączenie Past Continuous i Past Simple
  • pięknymi przykładami strony biernej (Passive voice), żeby zaakcentować sytuację lub czynność, a nie wykonawcę czynności
  • phrasal verbs:
    hold sb back from doing sth
    break away
  • superowe użycie czasownika modalnego w przeszłości, którą tworzymy kotnsktrukcją COULD + HAVE + 3. forma czasownika, aby powiedzieć po angielsku, że ktoś mógł coś zrobić, ale tego nie zrobił

Obejrzyj lekcję, czytaj, słuchaj, pisz, powtarzaj… przy okazji ogarniesz gramatykę i wymowę, w mniej niż 5 minut.

Have fun!

Cały tekst historii:

A gentleman was walking through an elephant camp, and he spotted that the elephants weren’t being kept in cages or held by the use of chains. All that was holding them back from escaping the camp, was a small piece of rope tied to one of their legs. As the man gazed upon the elephants, he was completely confused as to why the elephants didn’t just use their strength to break the rope and escape the camp. They could easily have done so, but instead, they didn’t try to at all. Curious, he asked a trainer nearby why the elephants were just standing there and never tried to escape.

The trainer replied;

“when they are very young and much smaller we use the same size rope to tie them and, at that age, it’s enough to hold them. As they grow up, they are conditioned to believe they cannot break away. They believe the rope can still hold them, so they never try to break free.”

No matter how much the world tries to hold you back, always believe that what you want to achieve is possible.

Jeśli chcesz uczyć się właśnie w taki sposób wpadaj do nas na Vagaru.com

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!