Are you right or are you responsible?

Masz rację czy bierzesz odpowiedzialność za to, co robisz?

Dzisiejsza historyjka opowiada o tym, co sprawia, że jedni się ciągle spierają, a inni żyją szczęśliwie i zgodnie.

Poza tym w praktyce:

konstrukcja gerund
imieslow zastepujacy czas Past Simple
phrasal verbs
roznica miedzy „say” i „tell”

Poniżej znajdziesz transkrypt historyjki:

Transkrypt:

Two families lived nearby. One family was constantly fighting while the other one lived quietly and friendly. One day, feeling jealous about how nicely the neighboring family got along, the wife told her husband….Go to the neighbors and look to see what they are doing for their well-being.

The husband went, hid and began watching. He saw a woman who was cleaning the floor. Suddenly something distracted her and she ran to the kitchen. At that time, her husband rushed into the room. Not noticing the bucket of water, he kicked it and spilled water all over the floor.

His wife came back from the kitchen and said to him…I’m sorry, honey! It’s my fault. I didn’t move the bucket out of the way.

The husband replied…No, I’m sorry, honey! It’s my fault, because I did not notice it.

The man returned home and his wife asked him if he found out what their secret is.

I think the difference is that we always seek to be right, while they seek to take responsibility for their part.

Jeśli chcesz uczyć się właśnie w taki sposób wpadaj do nas na Vagaru.com

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!