Czym różni się Vagaru od Memrise i Duolingo?

Jeśli jesteś Vagarowiczem – nie potrzebujesz czytać tego artykułu, ale będzie super, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi, którzy jeszcze nie wiedzą o co tak naprawdę w tym Vagaru chodzi.

Już za chwilę dowiesz się jaka jest różnica między Vagaru, Memrise i Duolingo, czym różni się nauka na Vagaru od platformy do nauki języków obcych.

Materiałów do nauki angielskiego w sieci jest… dużo. A w zasadzie coraz więcej. Co wybrać? Dlaczego? Czym się kierować w wyborze? Przede wszystkim zanim dokonasz jakiekolwiek wyboru musisz WIEDZIEĆ czym różnią się dostępne na rynku aplikacje i strony do nauki.

Memrise

Memrise to aplikacja do inteligentnej nauki i powtórek słówek i zwrotów. Pozwala powtarzać nowe słówka i zwroty w wybranych odstępach czasu, co sprzyja efektywnemu zapamiętaniu. Możesz wybierać spośród wielu kursów do nauki na Memrise – w zależności od Twojego poziomu czy tematyki, jaka Cię interesuje. Kursy są tworzone w dużej mierze przez użytkowników Memrise.

Duolingo

Duolingo jest podobną aplikacją, skupiającą się bardziej na tłumaczeniach i budowie zdań. Oferuje mniejszy wybór kursów i możliwości powtórek niż Memrise. Obie aplikacje motywują, przypominają o nauce, nagradzają za zrealizowany kurs 😉

Co jest bardziej skuteczne?

W kwestii skuteczności – to nie aplikacja jest skuteczna, ale TY i Twoja regularność. Apki przypomną Ci, żeby dzisiaj zrobić kurs, ale to Ty musisz go zrobić!  Żebyś Ty mógł być skuteczny, musisz uczyć się z przyjemnością. Jeśli Twój czas na to pozwala, warto korzystać z obydwu aplikacji, bo tak naprawdę uzupełniają się!

Jeśli nie – pobierz obie, zrób kilka kursów i wybierz tę, która bardziej Ci się spodoba i do której chętniej wracasz! ZDECYDOWANIE warto wspomagać się nimi w nauce! Możesz ustawić sobie codzienny cel – 10 minut na Memrise lub Duolingo, i go realizować.

A co to jest Vagaru? 

Vagaru nie jest aplikacją do nauki słówek i zwrotów. Vagaru nie jest kursem językowym ani platformą e-learningową.

Vagaru to Twój codzienny kontakt z angielskim.

Vagaru jest tworzone przez ludzi dynamicznie, każdego dnia/ Vagaru podsuwa Ci na tacy przygotowane materiały do nauki samodzielnej, mówi Ci co masz z tym zrobić i jak wykorzystać AKTYWNIE. Vagaru Cię angażuje do mówienia od pierwszego dnia. Rozmawiasz z realnymi ludźmi, z native speakerami.

Jak to wygląda w praktyce?

Nauka na Vagaru odbywa się codziennie. Codziennie wybierasz w kalendarzu dzień, a następnie poziom znajomości angielskiego, na którym jesteś. Masz dostęp do pięciu poziomów zaawansowania (od podstawowego przez średniozaawansowane do zaawansowanego).

Gdy wybierzesz poziom, który Cię interesuje, zaczynasz naukę. Są ćwiczenia na 10 minut nauki dziennie, są też na 30 i 60 minut.

Niczego nie musisz. Nie masz zaległości. Uczysz się tu i teraz.

Jak wygląda nauka? 

Oglądasz filmik, poznajesz nowe zwroty i całe zdania, powtarzasz je, wykonujesz ćwiczenia przygotowane przez nas dla Ciebie, które w szczególny sposób angażują Cię, odpowiadasz w komentarzu na pytania związane z nagraniem, a Twoje odpowiedzi są poprawiane przez profesjonalnego lektora.

Wszystkie zwroty, które dla Ciebie przygotowujemy możesz dodać do aplikacji Vagaru, dzieki temu możesz je powtarzać później wiele razy. Zwroty, które dodajemy są również wypowiadane przez native speakerów – uczysz się od razu prawidłowej wymowy.

Ale to nie wszystko.

Na Vagaru możesz uczestniczyć w ponad 40 godzinnych konwersacjach z native speakerem w każdym miesiącu. Możesz dołączyć do wszystkich sesji konwersacyjncyh. Są to grupowe konwersacje. Ilość konwersacji stale jest zwiększana wraz ze wzrostem chętnych – ważne, aby każdy mógł aktywnie uczestniczyć w konwersacjach. Jest duża szansa, że jeśli czytasz ten artykuł, tych konwersacji jest już więcej

Dodatkowo, Vagaru daje Ci możliwość wzięcia udziału w Przemianie Językowej.

Na Vagaru masz również dostęp do grupy innych Vagarowiczów.

Jest również oddzielny dział z gramatyką… w praktyce! Oprócz rzeczowych wyjaśnień, każde zagadnienie jest uzupełnione kilkuminutowym, dynamicznym filmikiem nagranym przez naszych native speakerów, dzięki któremu możesz utrwalać poprawną wymowę zdań z konkretnego tematu gramatycznego!

Poza konwersacjami z native speakerami, są również konsultacje gramatyczne, gdzie możesz zapytać o wszystko. Na konsultacjach wyjaśniamy również najczęstsze błędy językowe.

Memrise i Duolingo są aplikacjami do nauki słówek, są bezpłatne (są również wersje premium, ale jesli ktoś nie potrzebuje, nie musi z nich korzystać, żeby uczyć się.

Vagaru to nauka z ludźmi, to nauka pod okiem profesjonalistów, to ogrom materiałów i wiedzy zebrany i uporządkowany w jednym miejscu, żeby ułatwić Ci odnalezienie się w gąszczu informacji, to konwersacje z native speakerami, konsultacje i nieograniczone wsparcie w zakresie nauki oraz we wszelkich kwestiach technicznych.

Vagaru nie jest więc automatem stworzonym do tego, żeby każdy użytkownik samodzielnie mógł uczyć się słówek.

To miejsce, w którym jest wszystko, czego potrzebujesz, żeby opanować angielski.

Miesięczny dostęp do nauki na Vagaru kosztuje 137 złotych, czyli MNIEJ NIŻ ile jedna indywidualna lekcja z native speakerem angielskiego w Warszawie.

Efekty

A jakie przynosi efekty i co mówią ludzie – najwięcej dowiesz się oglądając prawdziwych ludzi, którzy opowiadają o efektach swojej nauki. Obejrzyj tutaj, jak tylko skończysz czytać artykuł.

Ponieważ naszym celem na Vagaru jest zapewnienie każdemu, kto chce nauczyć się angielskiego takiej właśnie możliwości, chcemy, żeby cena była przystępna dla każdego. Możliwości jakie oferuje są potężne, a cena nie zmienia się. Mało tego. Ciągle Vagaru rozwijamy i dodaje nowe opcje, konwersacje i funkcje, a cena wciąż pozostaje i pozostanie taka sama.

Możesz nas poznać tu na blogu, na facebooku, na instagramie, na YouTube, co jakiś czas możesz nas spotkać na fb na żywo. Wspieramy każdego, kto chce się uczyć i nie przestaniemy tego robić.

Dlatego na Vagaru dajemy Gwarancję Satysfakcji. To znaczy, że w ciągu 30 dni jeśli sobie tego zażyczysz, zwrócimy Ci 100% kosztów, jeśli uznasz, że nie chcesz uczyć się na Vagaru i nie podoba Ci się.

https://vagaru.com

Teraz zaczynam czuć się uzależniona od Vagaru, a nauka stała się przyjemnością.

Gratuluję pomysłu z Vagaru. Tworzycie z Aggie i z całym zespołem coś wyjątkowego, wkładając w Vagaru wiele wiedzy, ale także serca. To nie jest rodzaj szkoły online czy platformy językowej, to jest świetne miejsce gdzie chce się przebywać.

Tak trzymajcie, dziękuję za Vagaru 🙂

With ❤️
Aggie

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
4 lat temu

Kiedyś próbowałem w fiszkoteka, ale Memrise to moje odkrycie ostatnich dni. Aktualnie apka jest płatna, tylko pierwsze kilka słówek danego kursu jest za free, pewnie po to aby przetestować program.

Zobaczymy jak pójdzie z kompletnie nieznanym hiszpańskim i czy sama aplikacja pozwoli na w miarę normalną komunikację na miejscu po przerobieniu kursów.

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!