Dzień 3. Ile czasu potrzeba, żeby opanować angielski?

Przed Tobą filmik i dwa krótkie ćwiczenia! 🙂

Obejrzyj filmik:

Zrób ćwiczenia:

1. (z video)  Przygotuj dwie czyste kartki papieru. Na pierwszej zapisz wszystkie rzeczy i czynności, które zabierają Ci Twój czas w ciągu dnia. Znajdź tzw. zapychacze czasu. Przeglądanie facebooka, bez konkretów? Oglądanie nic nie wnoszących do Twojego życia filmików? Sprawdzanie maili co 5 minut? Odpisywanie na każdą wiadomość natychmiast jak ją otrzymasz?

Na drugiej kartce zaplanuj czym zastąpisz te nic nie wnoszące “zapychacze”. Pomyśl co fajnego dla siebie możesz w tym czasie zrobić, i to z pełną koncentracją. Znajdź tam czas na angielski, a dokładniej na 10 minut na angielski. Zaplanuj dokładnie kiedy, w której części dnia i o której godzinie będziesz zajmować się angielskim. Pamiętaj, żeby nie zostawiać angielskiego na koniec dnia. Zaplanuj swój angielski jakby to było ważne spotkanie z ważną osobą.

2. Instagram: #angielskiw10minutzaggie

kontynuuj budowanie wokół siebie społeczności osób, z którymi wspólnie bierzesz udział w tym wyzwaniu. Napisz do nich, co zaplanowałeś zamiast zapychaczy czasu i jak udało Ci się rozplanować czas na angielski (10 minut). Zapytaj czy nie potrzebują pomocy w zaplanowaniu swojej nauki w dniu. Dzisiaj nie szukaj inspiracji, BĄDŹ INSPIRACJĄ!

zmień język z polskiego na angielski w ustawieniach swojego konta na Instagramie

dodaj wpis ze zdjęciem na swój profil, w którym podsumujesz, czego dzisiaj się dowiedziałeś i dowiedziałaś, oznacz mnie (@aggie.bialy) oraz hashtag #angielskiw10minutzaggie

– kontynuuj poszukiwania inspirujących Cię kont instagramowych po angielsku. Gdy masz już takie, wejdź w interakcję! Zostaw krótki komentarz pod zdjęciem, które Ci się podoba i zrób to po angielsku ;) boisz się o błędy? Niepotrzebnie. Błędy i tak się pojawią, to normalne! Ale bez tego nie ruszysz dalej! Trzymam kciuki 🙂 Możesz także pisać pod moim dzisiejszym postem 😉

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!