Jak nie brać wszystkiego do siebie?

Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple podcasts | Google podcast

Co by było gdybyśmy nie przejmowali się tym, co powiedzą inni?

Co byśmy robili gdyby nikt na nas nie patrzył? Jakie decyzje byśmy podejmowali gdyby nikt nas nie krytykował? Nie zwracał uwagi na to co i jak mówimy, jak wyglądamy, jak się zachowujemy, jakie błędy popełniamy? Gdyby nie złościł się nas? Nie patrzył krzywo? 

Czy podejmowalibyśmy inne decyzje? Czy żylibyśmy bardziej w zgodzie z sobą? Ze swoim sercem? Marzeniami?

W tym odcinku rozmawiamy o tym:

  • dlaczego inni ludzie mają na nas wpływ
  • co zrobić, żeby nie przejmować się tym, co mówią inni?
  • dlaczego boli nas to, co mówią i robią inni?
  • jak zmienić nasze myślenie i po co?
  • czym jest prawdziwe poczucie własnej wartości

Źródła:

Link do wystąpienia Frederika Imbo: How Not To Take Things Personally
Zapis na newsletter Wagarowiczów z cotygodniowymi polecajkami

Dziękujemy Ci za przesłuchanie podcastu! Naszą misją i celem jest dzielić się z Tobą wiedzą, której zastosowanie pozwala na zdrowe, długie i fajne życie, na wykorzystanie własnego potencjału, wolność osobistą, szczęście, radość z życia, znalezienie swojej pasji, wiedzą, która powinna być podstawą w szkole. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na fajne życie. 

Zapraszamy Ciebie do udziału w naszym Projekcie #FajneZycie. Możesz podzielić się z nami Twoimi przemyśleniami na ten temat oraz możesz ten odcinek udostępnić swoim znajomym. Dzięki Tobie ten Projekt będzie żywy i będzie mógł dotrzeć do ludzi, którzy takich informacji poszukują i którym może pomóc. 

Poprzez Projekt #FajneZycie budujemy bazę wiedzy, która naszym zdaniem powinna być podstawą w naszej edukacji.

Podcast powstał w celach edukacyjnych i zawiera subiektywne opinie autora, nie może zastąpić porady lekarskiej ani finansowej, autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za stosowanie omawianych rozwiązań.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!