Jak wymówić poprawnie nowe słówko?

Ucząc się nowych słówek, trzeba wiedzieć przede wszystkim, jak się je wymawia. Na szczęście, dysponujemy narzędziami, które pozwalają w szybki i łatwy sposób sprawdzić wymowę.

Jednym z nich jest: http://pl.forvo.com, strona, na której sprawdzisz wymowę słów w różnych językach, dzięki temu dowiesz się, jak na przykład Anglik lub Amerykanka wymawiają to samo słowo. 

To strona, którą i Ty możesz współtworzyć, dzięki czemu masz wspaniałą okazję pomóc innym ludziom w nauce języka, który Ty dobrze znasz! Wystarczy, że zarejestrujesz się, dodasz nowe słówka i nagrasz ich wymowę lub nagrasz wymowę słów, które czekają na nagranie 🙂

Opcja wymowy słowa, którą można wysłuchać, jest również dostępna w wielu słownikach online, np. słownik angielsko-angielski online Cambridge: http://dictionary.cambridge.org lub słownik polsko-angielski/hiszpański/rosyjski/niemiecki/francuski, itp.: http://ling.pl

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!