Blog

Jak znaleźć czas na naukę i jak uczyć się systematycznie? Darmowy Kurs VIDEO 2/3

Przed Tobą dzień 2 darmowego kursu “Jak mówić swobodnie, bez stresu i jak znaleźć czas na naukę” 🙂

Dzień 1/3 o tym, jak przełamać blokadę w mówieniu, jak się nie bać mówić… co zrobić, żeby nie porównywać się z innymi i jak nie bać się błędów – znajdziesz tutaj 

Filmik 2/3: Brak czasu do nauki. Brak systematyczności w nauce.

Co zrobić kiedy brakuje Ci czasu na naukę? Jak zmotywować się do tego, żeby uczyć się systematycznie?


Twoje zadania:

 1. Zastanów się co sprawia Ci przyjemność. Co lubisz, jak lubisz spędzać wolny czas, co Cię interesuje. I wyobraź sobie, że możesz poświęcać ten czas na to, co lubisz i jednocześnie uczyć się angielskiego. Wyobraź sobie, że czytasz coś po angielsku albo oglądasz właśnie o tym, co leży w kręgu Twoich zainteresowań. Wyobraź sobie, że tak właśnie wygląda nauka. Czy jest przyjemniej? 🙂 Zrób nowy plan na swoją naukę uwzględniając robienie tego, co sprawia Ci przyjemność – z używaniem angielskiego. Zastanów się i wpisz w swój planer kiedy i czym konkretnie zajmiesz się każdego dnia.
 2. Wejdź na Vagaru i wykonaj zadanie z dzisiaj (może być 10 minut, może być 60 minut, w zależności od tego, ile masz czasu) i podziel się ze swoim partnerem językowm tym, czego się nauczyłeś oraz tym, co i jak zaplanowałeś. Wspólnie rozmawiajcie o swoich planach na bieżąco.
 3. Powiedz głośno o tym, co robisz, czego się uczysz i jaki masz cel. Możesz to zrobić poprzez swoje social media, albo możesz wspólnie ze swoim English Buddy powziąć takie postanowienie, możesz też po prostu zapowiedzieć komuś z Twojego otoczenia, że będziesz się uczyć, bo masz taki i taki cel. I na bieżąco informuj te osoby o tym, jak Ci idzie.
 4. Daj mi znać w komentarzu jakie działania podejmujesz dzisiaj, po obejrzeniu tego materiału, żeby brak czasu i systematyczności nie był Twoją wymówką?

Ważne info: 

 • Darmowy E-BOOK: Od czego zacząć naukę angielskiego?
 • Vagaru
 • Planer Językowy
 • 12.12.2019 o godzinie 12.00 zapraszam Cię na darmowy webinar o tym “Jak planować naukę, czyli zarządzanie czasem i energią w praktyce!”
  Webinar odbędzie się na naszym facebooku (facebook.com/JezykiPodroze) i przez 24h będzie do obejrzenia jego zapis! 🙂
  Opowiemy o technikach planowania, które sami sprawdziliśmy na sobie, a które dosłownie dodały nam co najmniej dodatkowe 2h w ciągu dnia. Opowiemy też o bardzo ważnym i często pomijanym aspekcie planowania – o zarządzaniu swoją energią, o tym jak poziom energii wpływa na nasze realizowanie zadań, ile czasu warto poświęcać na uzupełnianie energii i jak to robić 🙂

O autorce:

Aggie

Nigdy nie przyjmuję do wiadomości „nie da się”. Wszystko się da, jeśli się naprawdę chce. Dotyczy to absolutnie wszystkich aspektów życia. Bez „ale”. Mamy jedno życie, dlatego rękami i nogami jestem za tym, żeby dobrze bawić się każdym dniem. Bez oczekiwania na piątek, na wakacje, lepszą pracę. Chcę pokazać Ci, że to Ty kształtujesz swoje życie i tylko Ty masz na nie wpływ, i to większy niż Ci się wydaje. Każdy ma prawo wyboru, chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawy. Fajne życie jest moją największą pasją, a języki i podróże to dla mnie sposoby doświadczania życia wzdłuż i wszerz, po kilka razy :)

9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AggiePawełMARTAGabiIwona Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Weronika
Gość
Weronika

Dzięki Agge, że o tym przypomniałaś ? Zdecydowanie punkt drugi muszę znowu wdrożyć ? po wyzwaniu #EnglishIsMyPower ? wiem jak wspaniale to motywuje i pozwala utrzymać systematyczność mimo, że niby parę dodatkowych minutek się traci na social media. Dzielenie się notatkami, zdjęciami jest super, w gorsze dni daje to ogromnego kopa do działania ????

Iwona
Gość
Iwona

I want to start learning on Vagaru… but always I learned alone because I’m afraid to speak and write to other people.

Gabi
Gość
Gabi

I have the same problem. I understand you well. My English is terrible … I try to speak English and I make many mistakes, but I don’t give up. If you want, we can write to each other in English.

MARTA
Gość
MARTA

Like me. Im stil think that I’m not good

Paweł
Gość

Dzięki za kolejną część kursu Agi! Sporo fajnych informacji. Chyba kluczem do sukcesu jest w miarę szybkie wskoczenie na poziom średnio-zaawansowany i korzystanie z oryginalnych materiałów które naprawdę nas interesują.

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!