Blog

Krótkie newsy po angielsku!

Czujesz, że trudno jest Ci zrozumieć osoby mówiące po angielsku? Chcesz obejrzeć film/serial/program/wiadomości, ale po 5 minutach odczuwasz demotywację, ponieważ nie rozumiesz wszystkiego?

Zanim sięgniesz po długie artykuły i filmiki z CNN, poczekaj! Pokażemy Ci coś innego 🙂

Doskonałe ćwiczenie pozwalające wytrenować rozumienie ze słuchu!

Jest taka strona, na której możesz posłuchać wiadomości ze świata o przeróżnej tematyce na 3 różnych poziomach zaawansowania (ta sama wiadomość jest w formie tekstu oraz w formie pliku dźwiękowego/filmu na trzech poziomach! gdy opanujesz jeden, możesz przejść do kolejnego, aby poznawać bardziej skomplikowane zwroty).

Ile czasu to zajmuje? 10 minut z minutnikiem w ręku.

Zaczynamy od przeczytania wiadomości i sprawdzenia nieznanych słów. Następnie słuchamy jej, aby posłuchać ponownie już z tekstem. W końcu słuchamy jej do momentu, w którym będziemy rozumieć wszystko.

Mało? Chcesz jeszcze potrafić opowiedzieć o tym, co właśnie obejrzałeś?

Poświęć więc jeszcze 10 minut (w sumie 20 minut) i zrób jedno ćwiczenie:

1. Po każdym zdaniu zatrzymuj nagranie i powtarzaj je za lektorem. Powtarzaj całe zdania tyle razy, aż poczujesz, że mówisz w podobnym tempie do mówcy.

Chcesz więcej? Proszę!

Poświęć jeszcze 10 minut (w sumie 30minut), włącz dyktafon i wyobraź sobie, jak opowiadasz koledze o czymś, co właśnie przeczytałeś. Odsłuchaj się, skoryguj swoje błędy i nagraj się jeszcze raz. Odsłuchaj się ponownie 🙂

Brawo!!! Nie tylko udało Ci się poznać nowe słownictwo i całe zwroty i wyrażenia, ale potrafisz również opowiedzieć komuś o tym, co właśnie przeczytałeś lub obejrzałeś!

Nie czekaj, wejdź już na krótkie newsy po angielsku: www.newsinlevels.com i działaj!

Pod każdym newsem są również ćwiczenia z odpowiedziami! Niektóre są w wersji płatnej, ale nie wszystkie!

Już niedługo dowiesz się jak wytrwać i regularnie “czytać” newsy, a co za tym idzie zanim się obejrzysz, Twoja znajomość angielskiego naprawdę się poprawi! 🙂

Aggie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!