Naukowe dowody na samouzdrawianie

Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple podcasts | Google podcast

Zastanówmy się jak często oddajemy swoje zdrowie, swoje wyzdrowienie na zewnątrz: idę do lekarza, żeby mnie wyleczył. Albo byłam u lekarza i mnie wyleczył. Boli mnie gardło, wezmę tabletkę i ta tabletka wyleczy moje gardło. Zrobię medytację i ta medytacja uzdrowi mój umysł. W ten sposób nas nauczono myśleć i w to uwierzyliśmy.

Prawda jest taka, że nasze ciało uzdrawia się samo. Można je w tym wesprzeć, albo mu przeszkodzić, ale to ciało się uzdrawia.

W dzisiejszym odcinku:

  • zasada działania leków
  • przekleństwo współczesnego świata: odpowiedzialność za siebie
  • umysł silniejszy od medycyny
  • historia Anity Moorjani: umrzeć, by stać się sobą
  • twarde i szokujące dowody naukowe
  • umysł ponad milkshake, wpływ nastawienia na wydzielanie greliny
  • udawana operacja kolana skuteczniejsza od prawdziwej
  • co składa się na pełne zdrowie?
  • co według naukowców stoi za tym, że efekt placebo działa?
  • jak uruchomić reakcję relaksacyjną organizmu?

Źródła:

Link do wystąpienia Lissy Rankin: Is there scientific proof we can heal ourselves?
Zapis na newsletter Wagarowiczów z cotygodniowymi polecajkami
Badanie Mind Over Milkshakes: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21574706/
Badanie Arthroscopic surgery for osteoporosisarthritis of the knee: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12110735/

Dziękujemy Ci za przesłuchanie podcastu! Naszą misją i celem jest dzielić się z Tobą wiedzą, której zastosowanie pozwala na zdrowe, długie i fajne życie, na wykorzystanie własnego potencjału, wolność osobistą, szczęście, radość z życia, znalezienie swojej pasji, wiedzą, która powinna być podstawą w szkole. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na fajne życie. 

Zapraszamy Ciebie do udziału w naszym Projekcie #FajneZycie. Możesz podzielić się z nami Twoimi przemyśleniami na ten temat oraz możesz ten odcinek udostępnić swoim znajomym. Dzięki Tobie ten Projekt będzie żywy i będzie mógł dotrzeć do ludzi, którzy takich informacji poszukują i którym może pomóc. 

Poprzez Projekt #FajneZycie budujemy bazę wiedzy, która naszym zdaniem powinna być podstawą w naszej edukacji.

Podcast powstał w celach edukacyjnych i zawiera subiektywne opinie autora, nie może zastąpić porady lekarskiej ani finansowej, autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za stosowanie omawianych rozwiązań.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Szczepan
Szczepan
9 miesięcy temu

Super PODCAST! Polecam wszystkim przesłuchać bo ten świat w którym aktualnie gonimy prowadzi nas do samozniszczenia. Dlatego tak ważne są te słowa, które tutaj usłyszycie! Niech moc będzie z Wami i życzę dużo zdrowia i radości! ♥️🙂

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!