Od czego jest większe największe drzewo na świecie?

Co jest większe od jednego z największych samolotów odrzutowych na świecie (Jumbo Jeta) mierzącego 76m i Statuy Wolności mierzącej 93m?

Największe drzewo na świecie, czyli… sekwoja!

Drzewo, które przeżywa nawet 3000 lat, dorasta do 95 metrów wysokości i 10 metrów średnicy (w Kaliforni można spotkać pnie drzew ściętych w XIX wieku, o wysokości 135 m i średnicy 12 metrów!).

Co ciekawe, sekwoje, żeby mogły przetrwać wiele lat, potrzebują… ognia. Pożar wśród sekwoi jest zdecydowanie więc pożądany! Płomienie oczyszczają i użyźniają ziemię wokół tych gigantycznych drzew, sprawiając, że nowe ziarna najlepiej na niej kiełkują!

Tekst po angielsku znajdziesz w e-booku! 🙂

Takie sekwoje w Mariposa Grove of Giant Sequoias, w Yosemite National Park 🙂

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!