Przemiana Językowa | Aneta

„Zaczęłam się cieszyć tym, że nauczyłam się jednego słowa i jestem jedno słowo do przodu. Dla mnie to jest naprawdę coś niesamowitego, bo tak jak wielu osobom wydawało mi się, że nie nadaję się do nauki języków, ponieważ w szkole mi kompletnie nie szedł.”czy powątpiewasz w to, że możesz płynnie mówić po angielsku? 

Jeżeli choć raz przez Twoją głowę przeszła owa myśl, zatrzymaj się, weź trzy głębokie oddechy i pozwól nam rozwiać Twoje wątpliwości. A raczej nie nam, tylko Anecie! Wagarowiczowi, który postanowił wziąć udział w Przemianie Językowej, zobowiązując samą siebie do codziennej nauki, by osiągnąć upragniony cel. A była nim, być może podobnie jak u Ciebie, umiejętnośc swobodnej komunikacji w języku angielskim. Ale czy Aneta osiągnęła „tylko” TYLE?

By dowiedzieć się tego, a zarazem usłyszeć po krótce o tym, co się w życiu Anety zmieniło, ile poświęcała czasu na naukę i wielu innych ważnych kwestii posłuchaj nagrania Anety po ukończeniu programu, w którym opowiada o tym wszystkim!

Zapraszamy 🙂

Możesz skorzystać także z wersji podcast:

Transkrypt:

Co się zmieniło przez te 3 miesiące? Na pewno znam więcej słów, mówię bardziej płynnie. Bardziej skupiam się nad tym co mówię, umiem wyłapywać błędy, nie tylko w swoich wypowiedziach, ale także innych, co jest dla mnie po prostu szokiem. Dla mnie Vagaru jest czymś kompletnie przełomowym, bo gdyby mi ktoś powiedział, że będę w stanie przez 3 miesiące tak bardzo podciągnąć swój angielski, to nigdy bym w to nie uwierzyła. Oczywiście Vagaru nie jest czymś, co zaczynasz się uczyć i wiesz… To też jest miejsce, gdzie jednak musisz poświęcić chociaż te 10 minut. Na początku było to łatwe, potem były takie dni, że nawet okazywało się, że te 10 minut to jest naprawdę dużo. Ale pomimo tego starałam się codziennie zaglądać na Vagaru. Zaczęłam się cieszyć tym, że nauczyłam się jednego słowa i jestem jedno słowo do przodu. Dla mnie to jest naprawdę coś niesamowitego, bo tak jak wielu osobom wydawało mi się, że nie nadaję się do nauki języków, ponieważ w szkole mi kompletnie nie szedł. W liceum doszedł niemiecki, którego też nie ogarniałam i zawsze mi się wydawało, że języki nie są dla mnie. A Aggie pokazała mi, że to nieprawda, że można się nauczyć języka i każdy może się nauczyć języka, tylko ktoś Ci musi dać sposób i gotową metodę. Dla mnie vagaru jest idealnym miejscem. Nie jest taką nudną nauką, tylko jest czymś, co ja chcę robić i czymś, co mnie cieszy. Więc co, ja polecam wszystkim Vagaru, jeżeli ktoś się jeszcze waha, niech przynajmniej weźmie sobie na próbę i zobaczy, jakie to jest fajne. No i co, ja dalej chcę być częścią Przemiany Językowej, bo to mi daje niesamowitego kopa. Jeszcze jedna rzecz, której się nauczyłam poza angielskim, to jest gadanie do siebie i nagrywanie się. Ja miałam z tym straszny problem. Miałam straszny problem, żeby się nagrać, żeby słuchać swojego głosu, mówiłam strasznie cicho… Nawet nie lubię rozmawiać przez telefon za bardzo w miejscach publicznych… Teraz nie mam z tym żadnego problemu, biorę kamerę,  biorę telefon i nagrywam się, i to jeszcze po angielsku. Więc to dla mnie jest milowy krok. Myślę, że Vagaru to jest coś niesamowitego i bardzo się cieszę, że mam okazję uczyć się na Vagaru. To tyle, cześć!

 

UWAGA!

Aneta zdecydowała podzielić się publicznie swoją historią z angielskim, jej drogą do osiągnięcia płynności w mówieniu oraz opowiedzieć, jaką rolę odegrało w tym Vagaru.

W rozmowie Aneta zdradza nam:

  • Jak radzić sobie z tym, kiedy ktoś wyśmiewa naszą znajomość angielskiego,
  • Jak zmienić uczucie “lepiej nie będę się odzywać”
  • Co jest ABSOLUTNIE konieczne, aby się nauczyć
  • Co czeka nas na drodze do swobody językowej
  • Jak pozbyć się blokady w mówieniu
  • Jak znajomość angielskiego zmieniła całe jej życie i dlaczego planuje naukę kolejnego języka
  • Co dała jej nauka na Vagaru i jak uczyła się

By zobaczyć rozmowę Kamila z Anetą, przejdź proszę w ten link: https://wagarowicze.pl/historie-wagarowiczow-aneta/

 

Daj znać w komentarzu, jeżeli masz jakieś pytania, bądź podziel się z nami swoją opinią!

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!