Przemiana Językowa | Ania

Czy towarzyszyło Ci kiedyś poczucie, że pozbycie się wstydu przed popełnianiem błędów byłoby kluczem do osiągnięcia swoich celów i pragnień?

Z takim założeniem na Vagaru dołączyła Ania! Rozpoczynając swoją przygodę na Rajskiej Wyspie chciała nauczyć się akceptować, iż każdy z nas popełnia błędy i jest to normalne. A to z kolei miało pozwolić jej zrobić progres językowy, ponieważ Ania zdecydowała się również wziąć udział w programie Przemiany Językowej!

Przez 3 miesiące każdego dnia pracowała nad swoim angielskim. Zobacz efekty. Czy dany czas dał jej więcej, niż ubiegłe lata nauki w szkole?

Możesz także skorzystać z wersji podcast:

Transkrypt:

(transkrypt obrazuje słowa Ani, nie zwracaj proszę uwagi na błędy, ale na progres, jaki zrobiła 🙂 ) 

Przed rozpoczęciem Przemiany Językowej:

Hi, my name is Ania and I’m 25 years old, which means that I should speak English very well. But there is no so colourful… I live in Kielce but I’m from Końskie. It’s a town near to the Kielce. I’ve just finished my medical study and I’m going to start my work on November. I’m interested in medicine, I like reading books, I like sport and I like going walk with my dog. What else… I’ve been learning English actually for my whole life. But to be honest for 2 years. What’s my aim for these 3 months? I want to improve my English, I want to speak without stress and I want to accept that people do mistakes and that’s normal. I think that’s all. Aggie I want to thank you for Vagaru, blog and for fanpage on Facebook, it’s the best way to learn English for me!

Po ukończeniu programu:

Hello, it’s Ania here. And right now I’m looking at email from Aggie, with tips that I should talking about. About my English improvement. So I don’t have any notes and it’s totally spontaneous. Like always because here on Przemiana Językowa we record and send videos to Aggie and I don’t have a problem with talking in English without notes.  Okey, I’ve been learning English on Vagaru since it started and I using every day and, really. And I tried to do 60 minutes program but of course I don’t enough time to do it every day. But at least 10 minutes is good for me. This is what I actually like the most: to have contact with English every day. What is also great here? Speaking to myself loudly. It’s funny but it’s really effective. I’ve learnt a lot of returns and I can’t talk about all these things right now because we don’t have enough time for this. But there is no problem to me to go to the restaurant or to airport or somewhere and using English language – which really was in the past. Right now I can speaking in English about my favourite quizzes, about my favourite sports, about my daily duties… What else I like… I like our webinars with Hyman. There is kind of conversation, live conversation and Hyman is our teacher – our friend actually. On webinars we can for example wandering around New York with him, which is great and I love it! Maybe it’s time to say something in my native language but it’s so easy because English language is great… Okej, jak się zmienił mój angielski… Ja Vagaru używam od początku, czyli od sierpnia. I wydaje mi się, że przez ten krótki okres nauczyłam się więcej niż przez całe życie podczas siedzenia w szkolnej ławce. W szkole ja nie byłam pilną uczennicą, jeżeli chodzi o angielski, ale dlatego, że te lekcje nie były zachęcające i mnie się wydawało, że jestem osobą, która się nie nadaje do nauki języka angielskiego, która się nigdy tego nie nauczy. Teraz na Vagaru wiem, że to jest nieprawda. Tutaj mamy co tydzień podane lekcje, to jest forma tak naprawdę zabawy i ja codziennie tak naprawdę z chęcią zaglądam na Vagaru. Tutaj oprócz nauki angielskiego dowiaduję się dużo różnych ciekawych rzeczy o świecie i o życiu za granicą, w Ameryce, czy UK, bo stąd są Native Speakerzy. Więc jest to super zabawa, nie jest to taka nauka jak w szkole i przede wszystkim nie ma czegoś takiego, że ktoś się nie nadaje do nauki angielskiego. Polecam Vagaru, polecam Przemianę Językową i zobaczycie, że wcale tak nie jest i że każdy może z przyjemnością uczyć się tego języka. Dalej chcę brać udział w Przemianie Językowej and right now I wanna sending a big hug and a lot of kisses and I hope see you soon, bye!

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!