Przemiana Językowa | Kamila

Jeździsz z psem na rowerze? Lubisz odkrywać świat? Uczysz, bądź chcesz nauczyć się angielskiego? 

Jeżeli choć jedna z powyższych rzeczy do Ciebie pasuje, to musisz poznać Kamilę!

Miłośniczka zwierząt, która studiuje weterynarię we Wrocławiu. Choć pochodzi z Krakowa, nie straszne jej podróże, które najlepiej przeżywa na swoim rowerze! 3 lata temu postanowiła adoptować psa, który nie tylko stał się jej przyjacielem, ale i stałym towarzyszem przejażdżek małych i dużych. Tak między innymi wspólnie objechali dookoła nasz cudowny kraj!

Kolejnym wyzwaniem, które postawiła sobie Kamila było opanowanie angielskiego, tak by nie bać się rozmawiać w tym języku, co do tej pory sprawiało jej problem. W tym celu wzięła udział w programie Przemiany Językowej na Vagaru i przez 3 miesiące każdego dnia miała kontakt z angielskim, doskonaląc swoje umiejętności, a zarazem przeżywając wspaniały czas na wagarach, podróżując po zakamarkach świata wraz z angielskim!

Poniżej znajdziesz filmik Kamili, gdzie możesz zobaczyć jak zmienił się jej język na przestrzeni okresu trwania programu. Pierwsze nagranie powstało przed rozpoczęciem Przemiany, a drugie po jej zakończeniu.


Możesz również posłuchać Kamili w wersji podcast:

Transkrypt:

(transkrypt obrazuje słowa Kamili, nie zwracaj proszę uwagi na błędy, ale na progres, jaki zrobiła 🙂 ) 

Przed rozpoczęciem Przemiany Językowej:

Hello everyone, I’m Kamila and I’m 26. I come from Cracow but at the moment I live in Wrocław. I study here at the University of the Environmental and Life Sciences. I love all the animals in the world, so it’s probably the reason why I study veterinary medicine. I study English since my primary school but I never really studied English. In my free time I’m for example climbing, reading sciences books. And first of all, I have a wonderful dog. I adopted her three years ago and we are super team. We’re riding together on the bike.  My dog is on the bike ? and it’s the way we can explore the world together. We were already in Lithuania, Latvia, Estonia, Sweden and Deutschland. Of course on bike. And also last year we circled the Poland together on a bike. Today is a first day of a spring so after 3 months I’d like to haven’t fear of speaking English. I’m very afraid of speaking English, so this is definitely my aim.

Po ukończeniu programu:

Hello everyone! I just finished my language transformation which lasted 3 months so I want to tell you what has changed for me during this time. First of all, I answered the most important question for me: „Why English was so
difficult for me?”. I have had contact with English since an early age but I have always thought not to learn it. At school we realised English the higher and higher level so I woke up around B1 level completely not knowing the
basics. On Vagaru I understood that I have to make up for the stuff to be more bold in using English because I was still aware that I missed a large amount of the basic material. I’m currently a fourth year student of veterinary
medicine, so I want to speak English fluently, mainly to be able to use  foreign language learning materials. In the future I want to connect my work with a country other than Poland. I know that my learning on Vagaru makes sense because for example while I’m listening some materials I catch phrases that I learnt earlier on Vagaru and which I didn’t now until recently. My vocabulary is growing which allows me to understand material even better. I attended several webinars and I regret that only a few but nothing is lost. I’m still on Vagaru and I’m going to learn much harder because I see that what I’m doing makes sense. I see where I have gaps so I know what I have to work on to make my English better. A transformation program taught me everyday contact with English, even if I don’t have time for Vagaru I felt compelled to say a few sentences to myself or read a few sentences from the book. Thanks to the weekly correction by coordinator I knew what I was doing wrong and I could correct it. I recommend everyone to take up the challenge of transformation because you won’t lose anything and you can gain a lot, so why not.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!