Przemiana Językowa | Marta

Masz w swoim życiu cele, które pragniesz realizować zmieniając jakość swojego życia? Marta jest osobą, która ambicjami i uśmiechem zaraża innych!

W dniach powszednich przebywa w Warszawie, gdzie pracuje, a weekendy są dla niej sferą sacrum, kiedy oddaje się w pełni rodzinie. Miłośniczka psów, która mogłaby spędzać ze swoją czworonożną przyjaciółką Kropką całe dnie!

Jednym z jej marzeń bylo płynne mówienie po angielsku! Co więcej, chciała to robić bez strachu i obawy przed popełnieniem błędu. Pomimo dużej ilości czasu poświęconej nauce języka w przeszłości Marta nie była usatysfakcjonowana z efektów. Problemem było szukanie słów w głowie podczas mówienia po angielsku, co często sprawiało, że nie do końca mogła wyrazić, co chce powiedzieć.

To sprawiło, że postanowiła wziąć udział w programie Przemiany Językowej! Możecie zobaczyć jak zmienił się angielski Marty na przestrzeni 3 miesięcy nauki na Vagaru!

 

 

Nagranie dostępne także w wersji podcast:

 

Transkrypt:

(poniższy transkrypt odzwierciedla słowa Marty, stąd też nie zwracaj uwagi na błędy, ale na progres, jaki w tym czasie zrobiła)

Przed rozpoczęciem Przemiany:

Hi everyone! My name is Marta, I’m 35 and since Monday to Friday I live in Warsaw where I work but my family is in Września. This is my dog. Her name is Kropka. I study English from … you know, a lot of time. But I always have something like this… – I can’t find words (przyp. in her head, which makes it impossible to speak fluently). Sometimes I’m afraid to speak English. I’m dreaming about speaking fluently and without a fear. Wish me luck and see you soon!

Po ukończeniu programu:

Hello Kate, how’re you? I hope you’re fine. I’m okay too but it’s time for a twelve video. Three months passed. Today I want to tell you about dogs. Maybe about being a dog photographer. I saw Bekah’s video on Vagaru and Bekah told about being a dog photographer. I think it’s a very interesting job because if I could take a good picture I could be a dog photographer cause I love dogs. I have a dog, her name is Kropcia – because she is a „girl”. I think every dog has his own personality just like my Kropcia. In English you can say 'dot’. And I think dot maybe isn’t huge but it’s a very important. If you don’t have dot you just… you know what I mean. It’s a very important. What do I want to say: Kropcia likes sleep with me all the time, everywhere, anytime. She likes to play with me, so Kropcia is my hope and she is my joy. See you soon, bye.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!