Przemiana językowa | Monika

Czy muzyka może być sposobem na życie? Co łączy Japonię z Vagaru? Jak ważna jest motywacja w nauce angielskiego?

Żeby odpowiedzieć sobie na powyższe pytania musisz poznać Monikę!

Monika pochodzi ze Słupska, gdzie mieszka od urodzenia. Ma 24 lata i jest studentką pedagogiki oraz edukacji muzycznej. Muzyką zajmuje się na co dzień, gra w orkiestrze oraz śpiewa w chórze. Już w wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach! Gra również na pianinie.

Do podjęcia decyzji odnośnie wzięcia udziału w 3-miesięcznej Przemianie Językowej na Vagaru skłonił ją zbliżający się wielkimi krokami wyjazd do Japonii! Monika pragnęła porozumiewać się z innymi bez większych problemów, dlatego pomimo wielu obowiązków z dużą dawką motywacji postanowiła zmienić coś w swoim życiu!

Jak ten czas wpłynął na jej angielski i czy BYŁO WARTO? O tym Monika opowie Ci osobiście, zobacz filmik zamieszczony poniżej!

Pierwsza część filmiku została nagrana przed przystąpieniem do programu Przemiany Językowej, a druga po 3 miesiącach nauki.

Jeśli Ty też chcesz wznieść swój angielski na lepszy poziom, zacząć mówić i komunikować się w tym języku, przełamać bariery, dołącz do Vagaru i przejdź własną Przemianę Językową razem z nami 🙂

 

Możesz skorzystać także z wersji podcast:

Transkrypt:

Aggie: Hej! Chciałabym pokazać Ci dzisiaj 3-miesięcznej Przemiany Językowej Vagaru Moniki. Monika otwarcie mówi o tym, że nie miała zbyt dużo czasu na naukę, bo miała zbyt dużo różnych obowiązków, ale każdego dnia poświęcała 10 minut na naukę, na angielski. Robiła to dlatego, że jej na tym bardzo zależało. Obejrzyj pierwszy filmik przed Przemianą i kolejny po Przemianie Językowej, i zobacz, jak zmienił się jej angielski, jej płynność wypowiedzi, jej ton. Zobacz, jakim słownictwem się teraz posługuje. Można by mówić, że 10 minut nauki codziennie to jest za mało i może nie ma sensu tego robić. Ale 10 minut nauki to jest coś, co po 3 miesiącach daje konkretne efekty. Bo możesz stwierdzić, że nie ma sensu robić 10 minut i nie zrobisz nic, a po 3 miesiącach efekty będą żadne. Zachęcam Cię bardzo do obejrzenia filmiku Moniki i przypominam, że do programu Przemiany Językowej na Vagaru może dołączyć absolutnie każdy, na każdym poziomie zaawansowania! Gorąco zapraszamy, bo to jest świetny program i świetna przygoda!

(transkrypt obrazuje słowa Moniki, nie zwracaj proszę uwagi na błędy, ale na progres, jaki zrobiła 🙂 ) 

Przed rozpoczęciem Przemiany Językowej:

Hello, I’m Monika, I’m 24 years old. I live in Słupsk, in Poland since I was born. I started learning with Vagaru last Monday because I’d like to better speak than now because in the October this year I will fly to Japan with my university and I’d like to speak better. I’m student and I study two fields of study: my first study is  pedagogy and I’d like to finish my fifth year. It’s ending. My second study is musical education where I have on third year. I’m musician, I play on violin, on the piano. I started play on violin when I was seven and I learning 6 years, then I have break and now since 5 years I play the violin and that’s all. Thank you for watching me!

Po ukończeniu programu:

Hello, I’m Monika, I live in Słupsk, I’m a student but it’s not all. In September I was start my first real job. I will be teacher and music teacher in Kindergarten. Im a musician, I play the piano, the violin, I play in the orchestra and I sing in the choir. I started to learn English when I found out that I Would go to Japan again. I’m learning English with Vagaru. I usually learn in the Goldie level but sometimes I choose other program because I choose these themes which are more interesting to me. I learnt about accidental emergency, how to tell that I’ve broken part of my body, how to tell about my emotion or relationship, how to order food in the restaurant. I learnt a lot of useful phrases like „first of all”, „I can’t eat out”… Jeżeli chodzi o moją naukę angielskiego na Vagaru, starałam się naprawdę codziennie wchodzić i codziennie realizować program. Na początku była ogromna motywacja, brałam udział w webinarach i realizowałam te dłuższe programy, pół godziny, godzinę. Dodatkowo jeszcze z reguły oglądałam  jakieś filmiki na YT po angielsku, słuchałam podcastów, audiobooków w samochodzie, więc naprawdę sporo styczności z tym angielskim miałam mimo braku czasu. Miałam trudny okres z powodu kończenia dwóch kierunków studiów, mnóstwo prób, mnóstwo koncertów, jednak zawsze udało mi się znaleźć te  10 minut, czasem zmuszając siebie do tego kontaktu z angielskim. Brałam też udział w wyzwaniu „Angielski 10 minut”. Codziennie też używałam Duolingo, gdzie strzeliło mi 100 dni bez przerwy. Czasami też używałam Memrise. Poza Vagaru postanowiłam, że będę oglądać serial „Friends” po angielsku. Na początku z napisami angielskimi. Też jestem wzrokowcem i lubię widzieć, to co słyszę. Od drugiego sezonu postanowiłam, że wyłączę te napisy i skupię się tylko na słuchaniu. I naprawdę uważam, że sporo rozumiem, widzę różnicę. Mój angielski na pewno się zmienił właśnie przez te 3 miesiące, przed wyzwaniem miałam roczną przerwę w nauce angielskiego. Wcześniej to był tylko angielski na studiach, 2 godziny, raz na dwa albo trzy tygodnie. Dwutygodniowy wyjazd za granicę był dwa lata temu, więc tam byłam zmuszona też trochę porozmawiać,  przypomnieć sobie wiele rzeczy, osłuchać się z angielskim. Jeśli chodzi o Vagaru to naprawdę polecam wszystkim. Polecam też wzięcie udziału w programie Przemiany Językowej. Jest to super, bo masz opiekuna, który się Tobą opiekuje. Zawsze możesz się do niego zwrócić, ten opiekun dostaje nasze filmiki, analizuje je i poprawia, pisze nam, co trzeba zmienić. To jest super. Samo Vagaru jest ekstra, bo masz motywację, żeby wejść codziennie i odhaczyć ten program, chociaż tam zawsze motywacyjne teksty, żeby coś zrobić więcej, więc to jest naprawdę super, polecam wszystkim!

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!