Przemiana Językowa | Wiktoria

Czy uczysz się angielskiego od dziecka, ale masz wrażenie, że nie posuwasz się do przodu?

Wiktoria jest 26-letnią, uśmiechniętą kobietą, która kocha pływać i czytać książki. Mieszka nad morzem, w Gdańsku i  w wolnych chwilach uwielbia spacery wzdłuż brzegu Bałtyku, podziwiając przy tym jego piękno! Angielskiego uczy się od 15 lat, niestety czuje, że uczy się ciągle tych samych rzeczy, nie robiąc postępu, co sprawia, że jest zmęczona i znudzona…

Z tego względu postanowiła rozpocząć naukę na Vagaru oraz przystąpić do programu Przemiany Językowej! Jej celem było mówienie w tym języku z pewnością siebie, a przede wszystkim pragnęła, by było to dla niej naturalne.

Zobacz, jak zmienił się angielski Wiktorii na przestrzeni 3 miesięcy trwania okresu Przemiany!

 

Możesz skorzystać także z wersji podcast:

Transkrypt:

(transkrypt obrazuje słowa Wiktorii, nie zwracaj proszę uwagi na błędy, ale na progres, jaki zrobiła 🙂 ) 

Przed rozpoczęciem Przemiany Językowej:

Hello guys. I’m Wiktoria, im 26, I live in Gdansk. I like swimming, I like reading books. I love walking by the sea and enjoying the beautiful view. I’m learning English since I was the child. So it’s over than 15 years with English. Now I feel that I am constantly learning the same things in a wrong way and Im bored. I’m tired. And now I decide to join to Vagaru and Przemiana Językowa because I want to change something with methodology of learning English, with way of thinking about learning. Yeah. So, in the next 3 months on Vagaru I want to learn new things, new sentences, new words that will make me more confident, more natural in speaking. And maybe more comfortable in dealing with English people. And I think that’s it. Thank you for watching. Bye, bye.

Po ukończeniu programu:

Hello, I’m Wiktoria and Im 26. I live in Gdansk and I’m a Junior IT Developer. I love swimming and today’s really important day and I’m so excited because I take part in unusual swimming competition. Today is really cold, so let’s look on a frozen cars and lets look on an unusual swimming pool. I will be swimming in Motława River. It’s a river in Gdansk. On a Vagaru I learnt a lot of new things. For example, I learnt about paramedics, psychology, technology, something about IT, something about digital devices, health, mental health and much, much more. Chciałam Wam jeszcze opowiedzieć, co ja tak naprawdę zrobiłam przez ostatnie 3 miesiące. Ja logowałam się na Vagaru codziennie i realizowałam program 15 minut z Miyaru. Mi to zajmowało troszeczkę więcej czasu, ponieważ dodatkowo odsłuchiwałam powtórki z Bekah i Carmen i powtarzałam słówka w Memrise. Jak się zmienił mój angielski? Tak naprawdę tutaj myślę, że trafniejszym pytaniem byłoby „jak się zmieniło moje życie?”. Bo ja zaakceptowałam, że popełnianie błędów jest w porządku, a nawet jest bardzo potrzebne, bo to jest taka podstawowa technika nauki. I tak na przykład, jak słuchaliście, jak mówię po angielsku, to ja już sobie ten filmik odsłuchałam i potrafię samodzielnie wyłapać moje błędy! Wiem, że zabrakło jakiegoś „the”, gdzieś tam powiedziałam „on” zamiast „at”… Teraz, jak w poniedziałek sobie pójdę do pracy i będę opowiadała moim kolegom jak minął mi weekend, to popełnię 50% mniej błędów. A jak za tydzień spotkam się z moją koleżanką na kawie, to już będę mistrzem konwersacji! Myślę, że to jest taka życiowa nauka, ponieważ o to właściwie chodzi w nauce, nie tylko angielskiego, że te błędy są naturalne i z czasem jest ich coraz mniej. Ja Wam bardzo serdecznie polecam Vagaru, nie tylko ze względu na język angielski, który jest tutaj moim zdaniem perfekcyjnie przygotowany. Ale także ze względu na to, że możesz indywidualnie sobie wybrać, co Ci odpowiada i dopasować to do swojego stylu życia. Możesz wykorzystywać swoje drobne okienka w ciągu dnia – 10, 15 minut – a nie siedzieć 3 h nad książkami, żeby się nauczyć angielskiego, czy jakiejś innej umiejętności. No i oczywiście wszystko to możesz się nauczyć wszędzie, nie tylko na Vagaru, ale tutaj mamy swoją społeczność, gdzie wszyscy się wspierają, jest to o wiele bardziej przyjemne niż nauka samemu! Dlatego Was bardzo serdecznie zapraszam na Vagaru, do zobaczenia!

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!