Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku

Jak dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku? Szukasz nowej pracy, ale stresujesz się rozmową po angielsku? Zostało Ci kilka dni do rozmowy, ale nie masz pojęcia jak w tak krótkim czasie przygotować się do rozmowy po angielsku?

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość 🙂

Za chwilę dowiesz się, co zrobić, aby Twoje wypowiedzi brzmiały naturalnie, jak ćwiczyć przed rozmową, aby w kilka dni poprawić znacząco płynność, aby wywrzeć pozytywne wrażenie na osobie rekrutującej.

Jeżeli przed Tobą rozmowa o pracę w języku angielskim (lub jej część), oznacza to, że Twój poziom znajomości języka jest co najmniej średniozaawansowany.

Bez względu na to czy aktualnie masz kontakt z językiem, czy go nie masz, cel na najbliższe dni jest JEDEN: otoczenie się językiem angielskim z każdej możliwej strony.

Wyobraź sobie, że mieszkasz w Nowym Jorku, wokół wszyscy rozmawiają po angielsku, z mediów rozbrzmiewa angielski, w sklepie i restauracji dogadasz się również tylko po angielsku. Chcąc wdrożyć się w życie w Nowym Jorku, siłą rzeczy zaczynasz mówić po angielsku. Im częściej i dłużej rozmawiasz, tym więcej słów zapamiętujesz i natychmiast je używasz. Jesteś coraz bardziej pewny siebie, mówisz z coraz większą płynnością.

W kilka dni raczej trudno byłoby przetransportować się do Nowego Jorku tylko po to, by zaraz wracać na naszą rozmowę kwalifikacyjną. Ale możesz, chociaż częściowo, Nowy Jork przenieść do siebie. W jaki sposób?
Oto 7 skutecznych technik, które dodadzą Ci pewności siebie w mówieniu po angielsku w bardzo krótkim czasie:

1. Zanurz się i przeglądnij materiały potrzebne do przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej: podcasty, filmiki video, artykuły, listy słówek i zwrotów, przykładowe rozmowy kwalifikacyjne.

2. Wykorzystuj każdą możliwą chwilę w ciągu dnia na angielski. Gdy jedziesz samochodem, słuchaj podcastów. Powtarzaj na głos. Mów do siebie, tak jakbyś mówił do osoby rekrutującej. Gdy masz więcej czasu, powtarzaj na głos zwroty, które wykorzystasz w czasie rozmowy. Jeśli podczas Twoich aktywności, możesz mieć coś włączone w tle, włącz radio angielskie. Niech cokolwiek „mówi do Ciebie” po angielsku, a Ty nawet nie musisz się na tym koncentrować.

3. Zastanów się, o co osoba rekrutująca może Cię zapytać. Zapisz swoje odpowiedzi, po czym opowiadaj na głos, tak jakbyś odpowiadał podczas właściwej rozmowy. Nagraj się na dyktafon, gdy odpowiadasz na pytania. To idealny sposób na długoterminowe zapamiętanie słownictwa i zwrotów. Nawet jeśli osoba rekrutująca zada Ci inne pytania, Twój umysł podsunie Ci gotowe odpowiedzi, bo już kiedyś o czymś podobnym mówiłeś. Gdy nagrywasz się i słuchasz swojego głosu, włączają się emocje, czyli gwarant doskonałego zapamiętania.
Na tej stronie znajdziesz 100 przykładowych pytań po angielsku. Pamiętaj, że rodzaj pytania zależy w dużej mierze od stanowiska na które aplikujesz i oczekiwań Twojego pracodawcy względem Twojego poziomu językowego.

4. Przygotuj listę potrzebnych zwrotów i słówek związanych z branżą i firmą, do której aplikujesz, np. na podstawie anglojęzycznej wersji strony internetowej, społecznościowej lub bloga firmy, do której aplikujesz. Wykażesz się zarówno znajomością branży i kompetencją językową.

5. Jeśli chcesz, aby Twoja wypowiedź brzmiała płynnie, opanuj zestaw praktycznych łączników konwersacyjnych. Dowiedz się co zrobić, aby mówić jak native speaker.

6. Poproś znajomego lub nauczyciela o pomoc. Wspólnie przeprowadźcie przykładowe rozmowy po angielsku.

7. Zmieniaj otoczenie podczas przygotowań. Ucz się w domu, wyjdź na spacer, idź do kawiarni i tam też się ucz. Gdy zazwyczaj siedzisz, wstań na chwilę, przejdź się po pokoju lub sali.

Powyższe wskazówki na pewno pomogą Ci nabyć wiekszej pewności siebie w dość krótkim czasie. To, co jest najważniejsze podczas rozmowy o pracę to właśnie pewność siebie i spokój ducha. Zostaw stres za drzwiami salki konferencyjnej.

Tuż przed rozmową weź głęboki oddech i uśmiechnij się 🙂 to będzie Twoja najlepsza rozmowa!

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!