Skąd brać energię do życia?


Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple podcasts | Google podcast

Niezależnie od tego czy chcemy wychować dzieci, rozwijać firmy, uprawiać sport, czy po prostu dobrze żyć, jedna rzecz jest nam potrzebna. Energia.

Bo czym jest zdrowie? Czy nie jest właśnie naszą życiową energią? Czy to nie energia życiowa wprawia w ruch naszą psychikę, a ta wpływa na nasze działania, a te wpływają na nasze zdrowie? Czy gdy nie mamy energii, jesteśmy zmęczeni, nie mamy motywacji, możemy mówić o tym, że jesteśmy zdrowi? 

Często możemy stwierdzić, że jakość naszego życia jest podyktowana przez nasze emocje. Możemy być bogaci, ale być ciągle źli i żyć w strachu, że bogactwo utracimy. Możemy mieć wspaniałe dzieci i bać się, że zachorują. Nasze życie może być smutkiem, żalem czy też złością niezależnie od okoliczności, w których żyjemy. Pytanie, czy emocje mozemy odizolować od naszego ciała? Nie do końca, taniec naszego ciała i umysłu to powiązana gra i jest bardzo uzależniona od naszej energii.

W dzisiejszym odcinku:

  • czym jest energia do życia
  • co mówi na ten temat Ajurweda?
  • mitochondria I ATP, czyli co o energii mówi współczesna nauka
  • prana, chi, mana, duch święty
  • skąd czerpiemy energię?
  • co obniża energię?
  • jak zwiększyć poziom energii?
  • jak odblokować energię?

Źródła i linki:

Podcast: Reset układu nerwowego. Lęki, ataki paniki, depresja.
Podcast: Wpływ rytmu dobowego na zdrowie. Odzyskaj energię i zdrowy sen.
Podcast: Ajurweda. System uzdrawiania ciała, duszy i umysłu.
Podcast: Ta 1 rzecz usunie stres, depresję, stany zapalne, wzmocni odporność i wydłuży Twoje życie.
Podcast: Co jeść, żeby być zdrowym?

Dziękujemy Ci za przesłuchanie podcastu! Naszą misją i celem jest dzielić się z Tobą wiedzą, której zastosowanie pozwala na zdrowe, długie i fajne życie, na wykorzystanie własnego potencjału, wolność osobistą, szczęście, radość z życia, znalezienie swojej pasji, wiedzą, która powinna być podstawą w szkole. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na fajne życie. 

Zapraszamy Ciebie do udziału w naszym Projekcie #FajneZycie. Możesz podzielić się z nami Twoimi przemyśleniami na ten temat oraz możesz ten odcinek udostępnić swoim znajomym. Dzięki Tobie ten Projekt będzie żywy i będzie mógł dotrzeć do ludzi, którzy takich informacji poszukują i którym może pomóc. 

Poprzez Projekt #FajneZycie budujemy bazę wiedzy, która naszym zdaniem powinna być podstawą w naszej edukacji.

Podcast powstał w celach edukacyjnych i zawiera subiektywne opinie autora, nie może zastąpić porady lekarskiej ani finansowej, autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za stosowanie omawianych rozwiązań.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!