UK, GB, Brexit, EU – ???

Przed Wami zabawna i pouczająca lekcja o tym, czym jest UK, GB, Brexit i Commonwealth… 🙂 wierzę, że teraz wszystko będzie jasne, choć… takie oczywiste to to nie jest! Bawcie się dobrze 🙂 Obejrzyjcie najpierw filmik, a pod filmikiem znajdziecie wyjaśnienia nazw… 🙂 Powodzenia! Good luck!


the UK – the United Kingdom (Scotland, England, Wales, Northern Ireland) – Zjednoczone Królestwo (Szkocja, Anglia, Walia, Irlandia Północna)

GB – Great Britain (Scotland, England, Wales) – Wielka Brytania (Szkocja, Anglia, Walia)

the UK consists of Great Britain and Northern Ireland – Zjednoczone Królestwo składa się z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej 

unfair – nie w porządku
pool all the resources – zebrać wszystkie zasoby
it’d be unfair if they pooled all their resources – byłoby nie w porządku, gdyby zebrali wszystkie swoje zasoby

Brexit – the British exit from the EU – wyjście Brytyjczyków z Unii Europejskiej

EU – European Union – Unia Europejska

the Commonwealth – former territories of the British Empire – Brytyjska Wspólnota Narodów (państwa, które były kiedyś koloniami brytyjskim)

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!