Wyzwania Językowe

2/7 POPRAWA BŁĘDÓW | Angielski w 10 minut z Aggie

Cześć 🙂 

 

Świetnie, że jesteś i działasz! Dzisiaj mam dla Ciebie nowe zadania! Pamiętaj, to jest wyzwanie na 10 minut nauki dziennie – codziennie. Nie potrzebujesz robić więcej. O rozszerzeniu tego czasu jeszcze Ci powiem! Przyjdzie na to czas 🙂 W tym tygodniu skup się na nauce przez 10 minut dziennie, dobrze planuj czas na naukę i realizuj ją. W ten sposób budujesz nawyk regularnej nauki!

 

W każdym momencie, kiedy tylko poczujesz, że ponownie potrzebujesz oczyścić głowę, możesz wrócić do wszystkich nagrań z pierwszego tygodnia klikając tutaj.

 

*** Hint number two! Wskazówka numer dwa! ***

 

– żeby uczyć się skutecznie, musisz poświęcać czas na powtarzanie, utrwalanie i przetwarzanie tego, czego się uczysz. Wczoraj był jeden nowy zwrot i zdanie zawierające ten zwrot, a dzisiaj nie idź dalej. Dzisiaj powtórz go! 

 

– nie bój się błędów. Błędy są wpisane w naukę, bez błędów nie zrobisz kolejnych kroków. Ważne, żeby nie bać się popełniać błędów, bo dzięki temu możesz je poprawiać i się na nich uczyć. Jeśli tylko zmienisz do nich swoje nastawienie i zaakceptujesz je, Twoja nauka stanie się o wiele bardziej efektywna. Zaufaj mi 😉

 

*** Twoje zadanie na dzisiaj! ***

 

  1. Upewnij się, że potrafisz to zdanie swobodnie powiedzieć po angielsku, zachowując odpowiednią wymowę i intonację. Że potrafisz ten zwrot wyrazić innymi słowami. Że masz pewność 🙂 wejdź na Vagaru, w program do nauki samodzielnej na tym samym poziomie, na wtorek i 10 minut i zrób krótkie podsumowujące ćwiczenia!

 

Vagaru jest elastyczne i daje Ci różne opcje! Jeśli powtórka zajmie Ci krócej niż 10 minut, polecam także:

 

– otworzyć program na 60 minut i wykonać zadanie 8 i 9: wysłać pracę pisemną w butelce do nas. Nie układaj aż 4-5 zdań, wystarczy jedno zdanie, które zawiera nowo poznany zwrot 😉 Wyślij je do nas w butelce, a my odeślemy Ci ze słowami wsparcia i informacją zwrotną o tym, co super, a co warto i jak poprawić! 

 

Dzięki wiadomościom w butelce uczysz się formułować zdania po angielsku, uczysz się robić to poprawnie, uczysz się, że popełnianie błędów jest normalne, naturalne i wręcz potrzebne, żeby się uczyć, bo uczysz się na własnych błędach i na własnej skórze przekonujesz się, że to działa.

 

Na dzisiaj to wszystko! Jutro będę mieć dla Ciebie nowe zadania na 10 minut nauki 🙂 A co potem? Niebawem wszystko Ci napiszę! 🙂 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!