Wyzwania Językowe

30 dni: Zrozumiesz artykuł z BBC

E-book ze wszystkimi słówkami i BONUSAMI z Wyzwania#1 znajdziesz tutaj!

Codziennie, przez 30 dni, na blogu zamieszczę jedno słówko/zwrot do opanowania. Pomogę Ci je opanować. Zwrot i słówko będą również publikowane na wydarzeniu na Facebooku tutaj.

W wydarzeniu bierze udział już ponad 200 tysięcy osób i liczba osób chętnych stale rośnie! 🙂 Przyłącz się do nich i korzystaj 🙂

Co jest celem wyzwania?

Po 30 dniach otrzymasz link do artykułu z BBC, z którego te słówka pochodzą. Artykuł będziesz mógł przeczytać, a później o nim porozmawiać. Jest to artykuł autentyczny, a to konkretne wyzwanie jest skierowane przede wszystkim do osób na poziomie minimum średniozaawansowanym.

Wiem, że jest wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z angielskim i osób mających inne zainteresowania i potrzeby (np. matura, słownictwo biznesowe). Kochani, dla Was też będą nowe wyzwania! Nie zamierzamy poprzestawać na tym jednym!

To, co zrobisz z tym Wyzwaniem zależy przede wszystkim od Ciebie.

Moim celem jest pokazanie Ci, że nauka angielskiego może być przyjemna. Chcę, żebyś odnalazł swój optymalny sposób na naukę słownictwa podczas tego wyzwania, żeby pozwoliło Ci to przyspieszyć efekty Twojej nauki w ogóle.

Po 30 dniach każdy, kto aktywnie będzie w Wyzwaniu uczestniczył wzbogaci się nie tylko o 30 nowych słów i zwrotów, ale także będzie potrafił je po angielsku wyjaśnić i podać kilka przykładów zdań z nimi.

Zachęcam do aktywnego komentowania i uczestnictwa!

To wydarzenie NIE MA na celu uczynienia wszystkich native speakerami w 30 dni. To wydarzenie ma zmienić życie, bo codzienny kontakt z angielskim, codzienne wypowiedzi w komentarzach, nauka słówek i zwrotów sprawią, że wejdzie Ci to w nawyk.

Wyobraź sobie, że zamiast spędzać bezmyślny czas na Facebooku, codziennie uczysz się czegoś nowego, komentujesz po angielsku, tworzysz zdania z podaną konstrukcją, rozmawiasz o kontekstach. Angielski stanie się częścią Twojego codziennego życia. I O TO CHODZI!

Na wydarzeniu jest MNÓSTWO pozytywnych i całkowicie zapalonych do działania ludzi, dzięki czemu KAŻDY może liczyć na wsparcie!

Jak się przygotować do wyzwania?

1. Gorąco zachęcam do zapoznania się ze skutecznymi sposobami nauki słówek tutaj: 40 sposobów skutecznej nauki słówek

2. Przyjemną motywacją są kalendarze wyzwań 🙂 Możesz pobrać taki kalendarz tutaj. Jeśli preferujesz narzędzia online, polecam stronę http://dontbreakthechain.com. Bardzo łatwe i intucyjne narzędzie, dzięki któremu codziennie możesz zaznaczać (w wybranym przez siebie kolorze) zrealizowane wyzwanie i tworzyć łańcuszek 🙂

3. Codziennie pojawiają się nowe ćwiczenia, wiele z nich polega na układaniu zdań z wybranym słówkiem. Jeśli chcesz dowiedzieć się w jak tworzyć poprawne zdania po angielsku koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Zapraszam!!!!! 🙂

Aggie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!