Wyzwania Językowe

5/7 POWTÓRKI | Angielski w 10 minut z Aggie

Cześć! 🙂 

 

Powtórki są często pomijane w nauce. Bo „szkoda czasu”, bo „lepiej jest nauczyć się nowej porcji słówek”.

 

Bez powtórek nauka nie ma sensu. Tak samo jak planujesz naukę, tak samo planuj jej powtórkę. Każdego dnia planuj co zrobisz, czego się nauczysz i jaką umiejętność opanujesz, a gdy to zrobisz, podsumuj to, co potrafisz. W każdym tygodniu przeznacz czas na powtórzenie. Nie ucz się nowego, dopóki nie potrafisz jeszcze swobodnie i z uśmiechem na buzi wypowiedzieć na głos tego, czego się uczyłeś. 

 

Powtarzaj na różne sposoby. Zawsze na głos. Układaj historyjki, dialogi, twórz mapy myśli, mów do siebie, nagrywaj się, przywołuj z pamięci. To są różne techniki powtarzania i każdego dnia wystarczy, że skorzystasz z jednej z nich. 

 

Na Vagaru te wszystkie techniki znajdziesz w powtórkach, możesz realizować je we własnym tempie. Dzisiaj Twoim zadaniem jest wybrać jedną z poniższych dwóch opcji i zrealizować wybraną technikę skutecznego powtarzania:

 

*** Zadania dla Ciebie ***

 

* Zadanie 1

Opcja 1. Zrób program na 10 minut. Podsumuj to, czego nauczyłeś się w tym tygodniu 🙂 Pamiętaj, żeby mówić na głos.

 

Opcja 2. Zrób mapę myśli z poznanymi dotychczas zwrotami. Przygotuj sobie dużą pustą kartkę i kolorowe długopisy. Zacznij od środka – zapisz słowo klucz dotyczące tematu, który chcesz przyswoić. Możesz je napisać, pokolorować, narysować. Następnie daj możliwość swojemu umysłowi, aby samodzielnie odnajdywał skojarzenia ze słowem kluczem. Najbliższe skojarzenia powinny znaleźć się tuż obok tego słowa na kartce.

 

Na dzisiaj to wszystko! 🙂 Jutro czeka na Ciebie kolejne zadanie w ramach wyzwania #angielskiw10minutzaggie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!