Wyzwania Językowe

Dzień 1/7: krótkie /i/

Witaj w wyzwaniu #AngielskaWymowaRazNaZawsze 🙂

Od dzisiaj przez 7 dni będziesz poznawać dźwięki angielskie, dzięki którym Twoja wymowa wejdzie na zupełnie nowy poziom! 🙂 Przed Tobą niezły trening mięśni twarzy (wiesz o tym, że masz ich ponad 40 na samej twarzy???) i zupełnie nowy sposób nauki! 🙂

Wybrałam dla Ciebie kilka bardzo ważnych dźwięków i zasad, które bardzo często sprawiają trudności. Dzięki temu, że je opanujesz poprawisz swoją wymowę słów i zdań, które je zawierają, ale nie tylko – zyskasz świadomość poprawnej wymowy i zaczniesz zwracać na nią uwagę.

Wyczulisz się na brzmienie języka, co ogromnie ułatwi Ci dalszą naukę.

Jeśli chcesz poznać wszystkie dźwięki i ważne aspekty angielskiej wymowy,  dostępny jest nasz kurs Angielska Wymowa Raz Na Zawsze, w którym czeka na Ciebie mnóstwo angażujących ćwiczeń i praktyki.

Poprzez to wyzwanie chcę pokazać Ci jak WAŻNA jest poprawna wymowa i jak wiele pewności siebie dodaje w pokonywaniu strachu przed mówieniem.

Zaczynamy! 😉

Czy wiesz, że w angielskim jest 5 samogłosek, a 14 dźwięków samogłoskowych i 8 dwuznaków samogłoskowych???

Oznacza to, że na przykład jedna samogłoska i ma dwa dźwięki: długie [i:] i krótkie [ɪ].. a w praktyce oznacza to, że inaczej powiesz słowo “this” a inaczej “meat”. Co więcej, i długie [i:] i krótkie [ɪ] brzmią zupełnie inaczej niż i, które wypowiadasz po polsku!

Żeby się nie rozpisywać, mam dzisiaj dla Ciebie filmik o tym, jak po angielsku wypowiadać krótkie [ɪ] wraz z konkretnymi przykładami: słowami i zdaniami 🙂

Twoje zadanie numer 1 na dzisiaj:

Słuchaj i powtarzaj!


Filmik pochodzi z naszego kursu Angielska Wymowa Raz Na Zawsze.

Zwróć uwagę na to, że krótkie [ɪ] wypowiadamy zawsze wtedy, kiedy między dwiema spółgłoskami jest litera i.

Zadanie 2:

Zapisz sobie te słowa i zdania i powtarzaj je wielokrotnie w ciągu dnia ze szczególnym naciskiem na krótkie [ɪ] 🙂

Zanim przejdziesz dalej… PORUSZAJ SIĘ. Wpraw w ruch swoje mięśnie, dotleń się, niech Twoje serce zabije szybciej! 😉 Endorfiny dadzą Ci kopa energetycznego, a to, na czym się koncentrujesz zapisze się głęboko w Twojej pamięci!

Zadanie 3:

Ułoż krótkie zdanie z tymi słowami i zapisz je w komentarzu. Koniecznie mów na głos! I daj znać jak poszło 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
5 lat temu

rich – I will rich behind two years ago bin – We have refuse bin in the kitchen slip – I ran into slip, I slipped live – I live in Wroclaw ship – I float ship sit – Sit down hill – Yesterday, I was walking in the hills big – very big ship will – I will behind two week in Warsaw drink – I drink orange juice think – I think about a new car it – What is it? fill – napełnić wypełnić fit – We are fit to each other example – for example because… Czytaj więcej »

Agato
Agato
5 lat temu

I will live in a system of symbols that, I think, will not fit to my today’s life. I will drink some mixture from a big bottle that does not fit to my lips and after drinking it I will sit on the hill. 😉

Kasia
Kasia
4 lat temu

I think I will sit on a big hill and drink water form my bottle. Later, I will fill it with water again, because it’s reusable bottle with filter. It’s a great system, if you are busy but you want to be fit.

Pam
Pam
2 lat temu

big – i have a big dog lips – my lips have a red color will – i will play the piano drink – i dont like drink alkohol think – i think, that is a good idea it – it is my leg fill – i fill botle a water rich – my friend Karola is rich bin – Philip gived me a new bin slip – i slipped in my room sit – Do you like sit? example – This is a good example because – i dont like cat, because i have allergie symbol – My energy… Czytaj więcej »

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!