Wyzwania Językowe

DZIEŃ 2. Twoje przekonania… o czym myślisz? | Angielski w 10 minut z Aggie

Cześć!

 

Co przychodzi Ci do głowy kiedy myślisz o angielskim? O swojej nauce? O sobie? 

 

Czy pojawiają się myśli o tym, że co prawda próbujesz brać udział w tym wyzwaniu i zobaczysz, co się wydarzy, ale nie masz talentu do języków, albo w tym wieku już Ci trudniej idzie, albo wiecznie jesteś „początkujący”, albo że przecież w 10 minut człowiek niewiele się nauczy, więc nie bardzo wierzysz w sens tego wyzwania, albo może nie masz ciągle czasu na angielski…

 

Zastanawiam się, czy zdajesz sobie sprawę, że przekonania to coś, co ma ogromny wpływ na Twoje życie. Ale te przekonania nie pojawiają się z nieba, nie są też wprogramowane w Ciebie z zewnątrz. To Ty je tworzysz. Skoro więc możesz stworzyć przekonanie, że nie masz talentu do języka, możesz też stworzyć całkiem przeciwne przekonanie. Bo… dlaczego nie?

 

Przekonanie nie jest faktem. Przekonanie nie jest obiektywne. Według słownika języka polskiego, przekonanie to inaczej przeświadczenie, to pewność co do słuszności czegoś, to wyrobiony pogląd na coś. To Twoja opinia na dany temat. 

 

Przekonania tworzą nas, naszą tożsamość i bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ze sami blokujemy swoje postępy w angielskim. Przekonania (a więc opinie!) możesz zmienić, pytanie tylko, czy chcesz? 

 

>>>>> Obejrzyj dzisiejszy filmik i zrób ćwiczenia (będzie angielski!)! <<<<<

 

Słyszymy się jutro 🙂 Dowiesz się ile czasu potrzebujesz, żeby opanować angielski… 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!