Wyzwania Językowe

Dzień 3/6 – Suits

Cześć! 🙂

Witam Cię bardzoooo serdecznie i słonecznie w trzeci dzień wyzwania z angielskim! 🙂 Mam nadzieję, że dobrze się bawisz, a jeśli zaczynasz dopiero dzisiaj, mam nadzieję, że się wkręcisz! I koniecznie zajrzyj do dwóch wcześniejszych dni. (Dzień pierwszy i dzień drugi)

Zostajemy w Nowym Jorku i na Manhattanie 😉 ale wkraczamy w nieco inne, bardziej poważne środowisko! O czym mowa? 🙂 O garniturach!

Dzisiaj dowiesz się jak po angielsku można coś usprawnić lub zoptymalizować, jak można dać komuś w kość i jak mrugnąć do kogoś 😉 Tradycyjnie, usiądź sobie wygodnie i po prostu obejrzyj fragment. Bez stresu, że czegoś nie rozumiesz!


Suits 

Transkrypt:

Harvey: Donna, we’re gonna need to streamline this. Give each guy a hard time. Before you send them back, give me a wink if they say something clever. Cool?
Donna: Okay. What are you looking for?
Harvey: Another me.

Harvey prowadzi rekrutację do kancelarii. Potrzebuje wsparcia od swojej asystentki, która ma przepytać każdego kandydata, a gdy ten odpowie coś mądrego, ma puścić oko szefowi…

ZWROTY
we’re gonna – we’re going to – będziemy musieli
to streamline – usprawnić – to improve the effectiveness of sth
to give sb a hard time
 – make things difficult or unpleasant for someone  dać się kość
send sb back – odesłać kogoś
give sb a wink – mrugnąć do kogoś

Donna  pyta Harveya czego szuka (What are you looking for?), a on odpowiada:
another me – drugiego mnie 🙂

To wszystko na dzisiaj! 🙂

Teraz najbardziej angażująca część wyzwania!

Twoja kolej!

1. Przesłuchaj dialogu kilka razy.

2. Naucz się nowych zwrotów, najlepiej całych zdań. Ucząc się, pamiętaj, żeby mówić na głos.

3. Odwtarzaj teraz zdanie po zdaniu. Po każdym zdaniu zatrzymaj nagranie i powtarzaj za osobą, która je wypowiedziała. Powtarzaj wiele razy do momentu, aż powiesz to zdanie w takim samym tempie, z taką samą intonacją. Baw się dobrze przy tym ćwiczeniu 🙂

4. Stwórz zdanie ze zwrotem „give sb a hard time” i zapisz je w komentarzu.

5. Odpowiedz na moje pytanie: „What would you like to streamline in learning English?”.

6. Odpowiedz w komentarzu i koniecznie nagraj video snap i wyślij go do mnie na Snapczacie (@aggie.bialy). To idealna okazja dla Ciebie, żeby rozpocząć lub kontynuować (dla tych, którzy już to robią!) mówienie po angielsku! 😉 Śmiało nagrywaj się kiedy się uczysz 🙂 Będziesz mówić na głos, a to działa!
Zwracaj uwagę na wymowę!

Mam dla Ciebie jeszcze jedną wiadomość!

Jeśli szukasz codziennego kontaktu z praktycznym angielskim, jeśli gubisz się w materiałach do nauki, a chcesz uczyć się samodzielnie i mieć jasny plan nauki, jeśli chcesz mieć regularny kontakt z native speakerem.. koniecznie dołącz do VAGARU.

Widzimy się jutro!

See you tomorrow!

Cool? 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!