Wyzwania Językowe

Dzień 3 – Get up the courage

Dzisiaj Dzień Trzeci!

Pamiętaj, że to Wyzwanie przynosi efekty jeśli bierzesz w nim AKTYWNY udział! Samo czytanie nie wystarczy!

„Perfection will come through practice. It cannot come by merely reading instructions.” (Perfekcja przyjdzie poprzez praktykę. Nie może przyjść poprzez samo czytanie instrukcji) Napoleon Hill

Dzisiejszy idiom jest idealny dla wszystkich osób, które chciałyby zebrać się na odwagę….

get up the courage (to do sth) (pronunciation) – to build one’s confidence in order to do sth – zebrać się na odwagę
Zamiast „get” można użyć również słówka „pluck” (wymowa tutaj), które dosłownie ma kilka znaczeń (szarpać, zrywać/oskubywać kurczaka/oskubać, ogolić z pieniędzy). Idiomy mają to samo znaczenie. Słówko „get” sprawia, że idiom jest bardziej nieformalny.
pluck up the courage – to force yourself to be brave enough to do something, although you are frightened or worried about it
He finally plucked up the courage to ask her to marry him. – W końcu zebrał się na odwagę i poprosił ją o rękę.
I’d love to bungee jump but I can’t pluck up the courage. – Chciałbym skoczyć na bungee, ale nie mogę zebrać się na odwagę.
She needs to get up the courage to start speaking English if she wants to travel all over the world. – Ona musi zebrać się na odwagę, żeby zacząć mówić po angielsku jeśli chce podróżować po świecie.

Moje specjalne pytania do Ciebie!

1. Do you remember the situation in your life when you had to get up the courage and do something? What was that? What are you really frightened to do NOW and you know you need to pluck up the courage and do it???

2. Create a sentence with the idiom „pluck (or get) up the courage”. Stwórz zdanie z idiomem „pluck (or get) up the courage„.

3. Naucz się idiomu, definicji i kontekstów. Powtarzaj je dzisiaj WIELE razy. Po co? Jeśli będziesz to robić regularnie przez całe wyzwanie (10 dni), ZDZIWISZ SIĘ (pozytywnie rzecz jasna!) jak bardzo poprawi się Twoja płynność mówienia i myślenia (!) po angielsku. Spróbuj. To nic Cię nie kosztuje, a da efekty, jakich jeszcze do tej pory nic Ci nie dało.

4. Tutaj zobacz jak samodzielnie możesz ćwiczyć mówienie! 🙂

 

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
5 lat temu

I need pluck up the courage and I must speak with my boss about my salary increase.

Gabi
Gabi
5 lat temu

I get up to fall in love.

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!