Wyzwania Językowe

Dzień 6/10

DZIEŃ 6/10

Jesteśmy już dalej niż połowa! Jesteś ze mną? 🙂

blow up (pronunciation) – explode or begin (about an argument, a problem) – eksplodować lubzacząć się (o kłótni problemie)
Please blow up! – Proszę wybuchnij!

I didn’t want to go = I didn’t want to die – nie chciałem umierać 

regret (pronunciation) – a feeling of sadness or disappointment or something one has done or failed to do – żal
I really feel one real regret. I regret the time I wasted on things that did not matter with people that matter. – Czuję jeden prawdziwy żal. Żałuję czasu, który marnowałem na sprawy, który nie miały znaczenia z ludźmi, którzy są ważni.

Twoje zadanie na dzisiaj!

1 . Stwórz zdanie z dzisiejszymi zwrotami. Możesz wymyślić swoje zdanie, możesz także przepisać zdanie przykładowe. To TAKŻE jest forma nauki. Polecam to w szczególności wszystkim, którzy mają opory przed napisaniem swojego zdania. Od tego zacznij 🙂 Potem będzie tylko łatwiej.

2. Oprócz tego możesz wykorzystać swoje media społecznościowe (facebook, instagram, snapchat) i gdy będziesz dziś dodawać jakikolwiek wpis… użyj jednego z dzisiejszych zwrotów. Zrób to po angielsku. Pokaż innym jak się uczysz 🙂

3. Zapisz sobie jeden ze zwrotów w swoim kalendarzu/zeszycie/na lodówce. Powiedz go na głos. Wyobraź sobie, że komuś go mówisz, z kimś rozmawiasz. Wkręć się 🙂
4. POKAŻ mi oraz INNYM jak się uczysz! Zrób foto swoim notatkom i umieść je na facebooku! Wyślij mi snapa! (aggie.bialy)
Dzisiejszy dzień to Twój mały krok w osiągnięciu płynności w mówieniu po angielsku. Brawo! 🙂

A już za 4 dni obejrzysz filmik, z którego dzisiejsze zwroty pochodzą. Liczę na Ciebie i Twoje komentarze! 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Gabi
Gabi
4 lat temu

I blowed up when I fell realy regret

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!