Wyzwania Językowe

Dzień 8 – Wine

Dzisiaj czas na… wino! Czy wiesz, że czerwone wino ułatwia trawienie, w szczególności mięsa? Dlatego zamawiając steka, nie zapomnij o dobrym czerwonym wytrawnym winie.

Kto odwiedzał Włochy lub Francję, ten wie, że tamtejsze dzieci piją wino rozmajone z wodą do posiłków 🙂 Zaskoczyłam Cię? Ja sama byłam zaskoczona kiedy się o tym dowiedziałam, a potem zobaczyłam na własne oczy… dzieci jedzące sycący obiad o godzinie 22.00 i popijające kieliszkiem czerwonego wina z wodą. Spały jak susły potem 🙂

Nie oceniam, moje dziecko nie pije wina 🙂 ale też ja nie pochodzę z kraju, w którym taka jest tradycja. Nie podaję dziecku też serów pleśniowych, podczas gdy we Francji niemowlę, które potrafi już samo zajadać kawałki jedzenia, dostaje w łapkę różne odmiany serków.

A jak serki, to i wina! Jakie mamy ich rodzaje?

DAY 8/15

red dry wine – czerwone wytrawne wino
semi-dry – półwytrawne
sweet – słodkie
semi-sweet
 – półsłodkie

Pronunciation:

Your task for today (Twoje zadanie na dzisiaj)

1. Do you like wine? Czy lubisz wino? Share your memories connected with wine 🙂 Podziel się z nami wspomnieniami związanymi z winem.

Dzisiaj mamy dla Ciebie pyszny przepis o śniadaniu, które uwielbiam.. 🙂 

Komentowanie to przede wszystkim Twój codzienny kontakt z angielskim. I uwaga! Nieważne czy popełniasz błędy, nie znasz jeszcze wszystkich zasad gramatycznych, nieważne! Pisz tak jak potrafisz! Poprawność przyjdzie z czasem, zaufaj mi! 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!