Blog

Wyzwanie: 90 Dni Z Angielskim #EnglishIsMyPower

Największe wyzwanie, jakie odbyło się do tej pory! 🙂 Wyzwanie “na żywo” zostało zakończone, ale w każdej chwili możesz do niego dołączyć. Jak? Wszystkie informacje znajdziesz poniżej 🙂 Efekty osób, które zrealizowały całość i wzięły udział w specjalnym konkursie znajdziesz na samym dole tego wpisu! 🙂

Wyzwanie oznacza zobowiązanie się do codziennego kontaktu z angielskim. Wyzwanie z natury nie jest czymś łatwym, wymaga wysiłku, poświęcenia się, wyjścia ze strefy komfortu, przełamania się, działania w szczególności w momentach, w których nie masz na to ochoty.

Prawdziwe oblicze wyzwania ukazuje się już po kilku dniach po rozpoczęciu, wówczas początkowy entuzjazm zostaje nieco przytłumiony codziennością… i to jest właśnie TEN moment, kiedy wyzwanie naprawdę staje się wyzwaniem.

It takes 21 days to create a habit… and it takes 90 days to create a lifestyle.

Potrzeba 21 dni, żeby zbudować nawyk, i 90 dni, żeby stworzyć styl życia.

Budowanie nawyku, zmiany, systematyczność to nie jest coś, co samo spada z nieba. To coś, co trzeba wypracować. I ja chcę Ci w tym pomóc. Razem jest raźniej i zawsze łatwiej. W momentach “lenia” czy zwątpienia, napisz do mnie i do innych osób biorących udział w Wyzwaniu.

Wierzę w Ciebie. Wierzę, że będziesz inspiracją dla innych i że inni ludzie będą dla Ciebie inspiracją.

Poprzez to wyzwanie chcę uświadomić Ci ogromnie ważną rzecz, która przyda Ci się dosłownie w każdym obszarze życia!

Self-discipline begins with the mastery of your thoughts. If you don’t control what you think, you can’t control what you do.

Wszystko zaczyna się w Twojej głowie. To Ty kontrolujesz Twoje myśli. Samodyscyplina zaczyna się od opanowania Twoich własnych myśli. Jeśli nie kontrolujesz własnych myśli, nie będziesz w stanie kontrolować tego, co robisz.

Niech Twoje myśli wypełnią się tym, co Cię wspiera, motywuje i inspiruje. Uwierz, że przez 90 dni jesteś w stanie zrobić więcej niż przez lata, pod warunkiem, że będziesz się koncentrować na tym, co masz do zrobienia i uwierzysz, że jesteś w stanie to osiągnąć.

Co Ci da wyzwanie?

Przed Tobą 12 tygodni, czyli 3 miesiące codziennego kontaktu z angielskim. Biernego i czynnego. Wchodząc w to, robisz pierwszy wielki krok w kierunku swobodnej komunikacji po angielsku!

Po 3 miesiącach osiągniesz efekty dokładnie adekwatne do uwagi, jaką poświęcisz nauce każdego dnia.

Nie będę mydlić Ci oczu, że to wyzwanie zdziała cuda 😉

To NIE wyzwanie zdziała cuda, ale zrobisz to TY! Bo wyzwanie, owszem, zdziała cuda, ale pod warunkiem, że będziesz codziennie to wyzwanie podejmować. Samo nic się nie wydarzy.

Przed Tobą szansa, żeby zacząć mówić po angielsku płynnie, bez stresu. Przełamać swój strach, otworzyć się, budować pełne i poprawne zdania. Żeby wznieść swój angielski na nowy poziom, na jakim go jeszcze nigdy nie było! 🙂

Jak podjąć wyzwanie i jak ono wygląda?

Jeśli wiesz o tym i masz pełne przekonanie, że chcesz wreszcie swobodnie mówić po angielsku, bez spiny i stresu, chcesz się przełamać, chcesz mówić bardziej poprawnie, płynnie… to świetnie!

Czego potrzebujesz, żeby przystąpić do Wyzwania?

 1. Codzienny dostęp do Internetu (odbieraj moje maile + wybierz kanał social, który lubisz i będziesz śledzić).
 2. Zeszyt. Możesz także skorzystać z mojego Planera Językowego i Notatnika Do Zadań Specjalnych (zobacz tutaj). Jeśli nie masz planera, możesz skorzystać z tych darmowych PDFów z widokiem tygodnia, miesiąca i dnia  jakie znajdziesz w planerze 😉 (miesiąc) 22-23, (tydzień) 24-25, (dzień) 26-27
 3. Pełny dostęp do Vagaru – najlepsze efekty, a wszystkie narzędzia do nauki masz podane na tacy! 🙂
 4. Jeśli jednak nie chcesz korzystać z Vagaru, żaden problem! Czeka na Ciebie kalendarz ze specjalnymi zadaniami poza Vagaru 🙂
 5. Autentyczną chęć pomocy innym.
 6. Uśmiech. 🙂 Serio serio 🙂

Kalendarze do pobrania

Tutaj możesz pobrać kalendarze potrzebne do wyzwań:

Vagaru&Języki Podróże kalendarz

Zadanie specjalne dla Vagaru: CO NAJMNIEJ 1x w tygodniu zaplanuj aktywny udział w webinarze.

Zadania z kalendarzy – kiedy i jak?

Jeśli jeszcze nie korzystasz z pełnej wersji Vagaru, a chcesz dołączyć, zarejestruj się i działaj. Przez pierwsze 3 dni możesz testować zupełnie ZA DARMO!

Jeśli realizujesz wyzwanie poza Vagaru, przed poniedziałkiem wybierz Wyzwanie jako główny materiał, z którym chcesz pracować. Wybierz wyzwanie 🙂 

Kilka ważnych info!

Instagram – Korzystaj! Już dzisiaj dodaj zdjęcie i opis, w którym napiszesz, że bierzesz udział w Wyzwaniu #EnglishIsMyPower. Koniecznie oznacz mnie (@aggie.bialy) i Vagaru (@vagaru.pl), żebym i ja, i inne osoby z wyzwnaia mogły Cię znaleźć 🙂 W trakcie wyzwania zobaczysz, że czekają na Ciebie zadania, w których oznaczasz swoją naukę właśnie na IG z opisem po angielsku 🙂 Dzięki temu także możesz wygrać konkurs!

Jeśli nie masz konta, możesz założyć, wpisując wymyślone dane, dodając zdjecia czegokolwiek (nie muszą to być zdjęcia Ciebie, jeśli tego nie chcesz 🙂 Jak używac IG do nauki angielskiego? Tutaj możesz obejrzeć mój webinar na żywo na ten temat 🙂

Rusz się – Nawet kiedy masz wolne w czasie wyzwania, a są i takie dni 😉 nie ma wolnego od ruchu. “Rusz się” oznacza wszystko, co związane z ruchem, co sprawia Ci radość, albo też łączy przyjemne z pożytecznym (jak np. sprzątanie, mycie okien :). Trening, bieganie, joga, albo zwykłe przysiady (ale zrób ich ze 100…), żeby tętno wzrosło, żeby poczuć, że się ruszasz. Dzięki temu, że regularnie dbasz o aktywność fizyczną, dbasz także o swój MÓZG. O koncentrację, o pamięć, o fajne efekty. Jeśli Twój mózg ma dość (bo w pracy czy szkole sporo siedzisz i wykonujesz zadania wymagające myślenia), nie będzie w stanie przyjąć nowej umiejętności.

Twój mózg potrzebuje przerw od myślenia. Potrzebuje ruchu jak Ty potrzebujesz powietrza. Potrzebujesz kopa energetycznego endorfin. Wierz mi, dzięki temu nie tylko nauka angielskiego będzie Ci przychodzić z łatwością!

To jest ogromnie ważne i nie pomijaj tego aspektu! Ruszaj się zawsze przed rozpoczęciem nauki, ruszaj się też w jej trakcie! Możesz spacerować kiedy czegoś słuchasz lub powtarzasz na głos (a nawet powinieneś!).

Przeczytaj – Raz w tygodniu mam dla Ciebie do poczytania artykuł na temat skutecznej nauki. Jest klikalny 🙂 Ale dodatkowo będę zamieszczać artykuły tego dnia w Social Mediach 🙂

Zadania na czerwono – Zawsze wykonaj! 🙂 Jeśli jest coś do napisania, podziel się tym w social mediach, pamietając o oznaczeniach (tak Cię znajdziemy 🙂

Na głos to znaczy na głos, nie w głowie. – Pamiętaj. Mów na głos. Głośno. 🙂

Osoby początkujące – polecam i zalecam gorąco poziom Ottaru na Vagaru 🙂

Kontakt ze mną i innymi osobami

Konkurs! 🙂

Konkurs, który wygrał każdy (!), kto zrealizował całe wyzwanie i regularnie zamieszczał wpisy (z oznaczeniem mnie) na Instagramie i przesłał do mnie swoje dwa nagrania VIDEO: z początku wyzwania i z końca. Nagroda to darmowy dostęp do Vagaru na 30 dni!

#EnglishIsMyPower

Angielski to moja moc! Niech to hasło przewodnie wyzwania towarzyszy Ci w czasie trwania wyzwania. Swobodne posługiwanie się angielskim otwiera przed Tobą szereg fajnych możliwości i dróg spełnienia marzeń. To Twoja moc, dobra strona, Twój atut. I jeśli jeszcze nad tym pracujesz, jeśli dopiero zaczynasz i masz wrażenie, że długa droga przed Tobą, codziennie wyobrażaj sobie, że angielski jest Twoją SUPERmocą. Że już się płynnie nim posługujesz. Poczuj to (dosłownie!), że tak już jest. I rób swoje. A po 12 tygodniach podziel się swoimi przemyśleniami 🙂

Zanim Wyzwanie ruszy …

 • Załóż zeszyt 🙂
 • Przestaw sobie angielski jako jezyk domyslny w telefonie, na komputerze, w aplikacjach
 • Wybierz materiały do aktywnej i  pasywnej nauki, poszukaj vlogów na tematy, które Cię interesują (podziel się w komentarzu, zainspirujesz i pomożesz też innym! 🙂 im więcej Waszych ulubionych vlogów, podcastów i seriali, tym fajniej! 🙂 Możesz skorzystać też z moich propozycji tutaj.
 • Zapisz swój CEL
 • Zadanie specjalne:

Wyzwanie #EnglishIsMyPower jest inne niż wszystkie! Czeka na Ciebie NOWE zadanie! 🙂

Nie ucz się sam! Znajdź w komentarzach i po hashtagach inne osoby, które biorą udział w Wyzwaniu! Napisz do nich, skomentuj wpis, zmotywuj do działania, zachęć do wspólnej nauki! Złapcie kontakt, wymieniajcie się doświadczeniami, piszcie po angielsku na ile potraficie.

Poprzez współpracę z ludźmi osiągniesz jeszcze lepsze rezultaty! Poprzez wzajemną motywację i wsparcie zobaczysz, że inne osoby również zmagają się z różnymi trudnościami w nauce. Zobaczysz, że inne osoby wcale nie są z natury złośliwe i nie jest ich celem skrytykowanie Twojego poziomu angielskiego.

Otworzysz się, przełamiesz strach przed oceną innych ludzi.

Poprzez to Wyzwanie i codzienne działania razem tworzymy wielką społeczność osób uczących się angielskiego. Razem robimy rewolucję w skutecznej i fajnej nauce! Bądźmy w tym razem.

Ruszamy? 🙂

Jeśli podejmujesz to wyzwanie i chcesz jeszcze przed wakacjami wznieść swój angielski na wyższy poziom, daj znać!

Oznacz też mnie (@aggie.bialy) i Vagaru – jeśli korzystasz (@vagaru.pl) na Instagramie i daj znać, że zamierzasz wznieść swój angielski na totalnie nowy poziom. Oznaczaj, tylko tak mogę Cię znaleźć.

Trzymam mocno kciuki i pamiętaj – jestem tu z Tobą, każdego dnia będę Cię wspierać.

Efekty 12-tygodniowej nauki

Aga

Irena

Weronika

 

Weronika from Vagaru on Vimeo.

O autorce:

Aggie

Nigdy nie przyjmuję do wiadomości „nie da się”. Wszystko się da, jeśli się naprawdę chce. Dotyczy to absolutnie wszystkich aspektów życia. Bez „ale”. Mamy jedno życie, dlatego rękami i nogami jestem za tym, żeby dobrze bawić się każdym dniem. Bez oczekiwania na piątek, na wakacje, lepszą pracę. Chcę pokazać Ci, że to Ty kształtujesz swoje życie i tylko Ty masz na nie wpływ, i to większy niż Ci się wydaje. Każdy ma prawo wyboru, chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawy. Fajne życie jest moją największą pasją, a języki i podróże to dla mnie sposoby doświadczania życia wzdłuż i wszerz, po kilka razy :)

570
Dodaj komentarz

avatar
550 Comment threads
20 Thread replies
9 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
509 Comment authors
KarolinaAggieIzabelaMalwinaMonika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Gabriela
Gość
Gabriela

Podejmuję wyzwanie! 😀

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Napewno się przyłączam

Ania
Gość
Ania

Wchodzę w to ☺

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Dołączę!

Łucja
Gość
Łucja

Wchodzę w To! :))

Marta
Gość

Wchodzę w to! ❤?

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Wchodzę w ciemno ?

Klaudia
Gość
Klaudia

Podejmuję wyzwanie!

Elzbieta
Gość
Elzbieta

wchodze

Natalia
Gość
Natalia

Zdecydowanie wchodzę w to!

Ewa
Gość
Ewa

Bardzo na tak!

Agnieszka
Gość
Agnieszka

I’m in!

Dorota
Gość
Dorota

Będzie ciężko… spróbuje ???

Marlena
Gość
Marlena

Podejmuje wyzwanie 🙂

Wiktoria
Gość
Wiktoria

Wchodzę w to! ?

Kasia
Gość
Kasia

Biorę udział 🙂

Żaneta
Gość
Żaneta

Podejmuje wyzwanie

Patrycja
Gość
Patrycja

Ja również jestem z Wami 🙂

Magda
Gość
Magda

Wchodzę w to 🙂

Justyna
Gość
Justyna

Podejmuje wyzwanie

Magda
Gość
Magda

wchodzę w to z pełną determinacją ?

Justyna
Gość

Podejmuje wyzwanie

Basia
Gość
Basia

Podejmuje wyzwanie

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Podejmuje się wyzwania

Natalia
Gość

Wchodzę w to wyzwanie!

Natalia
Gość
Natalia

Wchodzę w to!

Kasia
Gość
Kasia

Podejmuje wyzwanie

Magdalena Borkowska
Gość

i ja i ja i ja 😀

Ania
Gość
Ania

Biorę udział w wyzwaniu ?

Patrycja
Gość
Patrycja

WCHODZĘ!!!

anna
Gość
anna

?

Anna
Gość
Anna

Wchodzę w to ?

Ania
Gość

Podejmuję wyzwanie ?

Mariusz
Gość
Mariusz

Podejmuję wyzwanie:)

Monika
Gość
Monika

Wchodzę w to! 😉

Ala
Gość
Ala

Podejmuję wyzwanie ?

Klaudia
Gość
Klaudia

Wchodze w to! 🙂

Sylwia
Gość
Sylwia

Wchodzę w to!;)))

Karolina
Gość
Karolina

🙂

Domino
Gość
Domino

Podejmuje wyzwanie 😉

Justyna
Gość
Justyna

Podejmuję wyzwanie ?

Ewelina
Gość
Ewelina

Też dołączam;)

Martyna
Gość
Martyna

Podejmuje wyzwanie 🙂

Kinga
Gość
Kinga

Podejmuję się na 100% ??

Estera
Gość
Estera

Podejmuję wyzwanie

Jonatan
Gość
Jonatan

Biorę udział

Paulina
Gość

Biorę udział ☺️

Kasia :D
Gość
Kasia :D

Zdecydowanie wchodzę w ten pomysł! 😀

Olga
Gość
Olga

Wchodzę w to! 🙂

Teresa
Gość
Teresa

Dołączam

Magdalena
Gość
Magdalena

Wchodzę w to ?

Magdalena
Gość
Magdalena

Wchodzę w to ??

Aga
Gość
Aga

Jestem chetna

Agata
Gość
Agata

Jestem chętna

Ivona
Gość
Ivona

Jestem chętna . potrzebuję motywacji. Chce zacząć

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!