Wyzwanie #WracamDoAngielskiego

Czujesz, że Twój angielski potrzebuje kopa? Chcesz móc swobodnie komunikować się po angielsku? Pomogę Ci wrócić do angielskiego.

Ruszamy z nowym wyzwaniem #WracamDoAngielskiego, do którego Cię gorąco zapraszam. Wyzwanie przyniesie Ci coś, co zmieni Twoją naukę i efekty na zawsze.

Żeby nauka była skuteczna, kontakt z angielskim musisz mieć każdego dnia, w przeciwnym razie umiejętności rozumienia, pisania, mówienia słabną. To jest fakt.

Wyzwanie będzie dla Ciebie pasem startowym, rozbiegiem do tego, żeby wzbić się w swojej nauce ponad dotychczasowe myślenie i na własnej skórze przekonać się, co tak naprawdę działa.

Ile wyzwanie będzie trwało?

Zapraszam Cię do wspólnej nauki angielskiego przez 7 dni.

Każdego dnia będziesz potrzebować 10 minut. Twoim celem jest mieć kontakt z angielskim każdego dnia.

Dlaczego akurat 10 minut? 

Po pierwsze. Tyle czasu znajdziesz zawsze, bez względu na to jak bardzo napięty masz grafik. Pod warunkiem, że zależy Ci na tym, żeby mówić sprawnie po angielsku. 10 minut codziennego kontaktu z angielskim przyniesie Ci długofalowe i trwałe efekty, natomiast nieregularna nauka, czyli np. 2x w tygodniu po 60 minut takich rezultatów nie przyniesie nigdy.

Po drugie. Kiedy nasz mózg uczy się nowej umiejętności, między komórkami nerwowymi powstają nowe połączenia i wzmacnianie są połaczenia już istniejące. Żeby te połączenia wmacniać, mózg potrzebuje codziennych informacji, że ma to robić. Jeśli więc uczysz się 2x w tygodniu, nie jest to wystarczająco silny sygnał dla mózgu, który uznaje, że nie jest to tak samo ważne jak to, co robisz częściej.

Po trzecie. To idealna okazja, żeby w łatwy sposób wyrobić sobie nawyk regularnego kontaktu z angielskim. Zobaczysz, że to wcale nie zabiera Ci Twojego cennego czasu, wręcz przeciwnie, przekonasz się, ile dobrego wnosi to do Twojego życia. W jaki sposób, doświadczysz tego w czasie trwania wyzwania. Kiedy codzienny kontakt z angielskim stanie się nieodłączną częścią Twojego dnia i te 10 minut, pomimo wszystko, zawsze w dowolny sposób spędzisz z angielskim, z własnej inicjatywy i z większą przyjemnością będziesz ten czas rozszerzać wtedy, kiedy będziesz mieć taką możliwość.

Zaczynamy i wracamy do angielskiego małymi krokami. Żeby wyjść na szczyt, nie możesz na niego wskoczyć jednym wielkim skokiem. Musisz iść, krok za krokiem, aż dojdziesz. Dokładnie to samo robimy z angielskim.

Kiedy i gdzie?

?️ Wyzwanie startuje w poniedziałek 6. września i potrwa do 12. września.

?Wyzwanie będzie odbywać się na social mediach, wystarczy, że wybierzesz swoje ulubione miejsce: instagram.com/aggie.bialy lub facebook.com/wagarowiczepl.

Jak to będzie wyglądać? 

Od 6. września każdego dnia będę dodawać jeden post dotyczący wyzwania zarówno na instagramie, jak i facebooku, i w tym poście też pojawi się zadanie na dzień.

Twoim zadaniem jest:

 1. post przeczytać i polubić na znak, że jesteś w wyzwaniu,
 2. wykonać ćwiczenie dnia (zrobić zdjęcie z ćwiczeniem dnia pokazujące Twoją naukę i udostępnić je w swojej relacji z hashtagiem #WracamDoAngielskiego)
 3. polubić hashtag #WracamDoAngielskiego i poprzez komentowanie postów innych osób biorących udział w wyzwaniu wspierać ich.

Materiały:

Będziemy korzystać z Vagaru . Jeśli nie jesteś aktywnym vagarowiczem, załóż konto na Vagaru i przez czas trwania wyzwania korzystaj z wersji bezpłatnej.

? Vagaru właśnie obchodzi swoje piąte urodziny i z tej okazji świętujemy tym wyzwaniem!

Konkurs i nagroda za aktywność

Zaangażowanie w wyzwanie przyniesie Ci nowe umiejętności, otworzy Cię na angielski i pomoże Ci zbudować nowy nawyk codziennego kontaktu z angielskim – i to będzie Twoja najlepsza nagroda!

Dodatkowo wśród wszystkich, którzy zdecydują się dzielić się w swoich relacjach na instagramie/facebooku swoją nauką w dodatkowych postach i oznaczą je hashtagiem #WracamDoAngielskiego, wybierzemy najbardziej zaangażowane osoby, które dostaną od nas urodzinowe prezenty.

Jakie nagrody czekają na Ciebie w wyzwaniu?

 1. [Nagroda Specjalna]: udział w najnowszym kursie Momentum: Your Power (pokonaj lęk przed mówieniem).
 2. Miesięczne dostępy lub przedłużenie dostępu do Vagaru
 3. Notesy Wagarowiczów
 4. Planery Językowy Wagarowiczów
 5. Kubki Vagaru

Jak zdobyć nagrodę?

 • Realizuj zadania każdego dnia, zostawiaj komentarze pod postem każdego dnia, zostawiaj swoje relacje codziennie z oznaczeniem wagarowiczów (na instagramie: @aggie.bialy i na facebooku @wagarowiczepl) oraz hashtagiem #WracamDoAngielskiego, czyli rób wszystko to, czego wyzwanie dotyczy
 • Dodatkowo pisz własne posty każdego dnia o tym, czego się uczysz/co dzisiaj robiłeś z angielskim, ku inspiracji innych i oczywiście z powyższymi oznaczeniami.
 • Dodatkowo na koniec wyzwania nagraj filmik, w którym podsumujesz swoją naukę, na którym możesz mówić częściowo po angielsku i częściowo po polsku.

Co Ci da to wyzwanie?

Dzięki wyzwaniu zaczniesz zmieniać swoje podejście do nauki angielskiego. Zobaczysz, że nauka języka nie oznacza siedzenia nad słówkami i gramatyką w podręczniku. Na własnej skórze doświadczysz czym jest codzienny kontakt z angielskim i jak to bezpośrednio przełoży się na efekty. Poczujesz, że ten kontakt z angielskim jest fajny, że wcale nie tracisz czasu, a wręcz zyskujesz nową wiedzę i przyjemnie spędzony czas. Czas dla siebie, i miło, i produktywnie.

Poprzez inspirowanie innych własną nauką zrobisz coś super fajnego nie tylko dla innych, ale też dla siebie. Zbudujesz wokół siebie społeczność fajnych ludzi, którzy tak samo jak Ty, chcą uczyć się.

Angielski stanie się częścią Twojego życia, a nie dodatkowym balastem i kolejnym zadaniem na liście do odhaczenia. Angielski będzie przenikać Twój dzień, a nauka stanie się naturalna.

Będziesz na najlepszej drodze do wymarzonych efektów.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć w nim udział?

Zostaw komentarz pod tym wpisem na znak, że wchodzisz w to i że masz super sztos determinację. 6. września zacznij działać wraz z pierwszym postem, który się wtedy pojawi.

 

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
125 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Olga
Olga
2 lat temu

No pewnie, że biorę udział! Każde takie wydarzenie to kolejny kop motywacyjny do nauki i poszerzenia horyzontów ? super, że dajecie możliwość probowania ciągle czegoś nowego ??

Monika
Monika
2 lat temu

Tym razem dam radę!

Weronika
Weronika
2 lat temu

Cześć.
Chcę nauczyć się mówić po angielsku jednak nie bardzo wiem jak to zrobić. Może z Wami dam radę.
Pozdrawiam

Milena
Milena
2 lat temu

Witam 🙂 wchodzę w to i już nie mogę doczekać się 6 września ? pozdrawiam

Dagmara
Dagmara
2 lat temu

Wchodzę w to

Sylwia
Sylwia
2 lat temu

Wchodzę w to! 🙂
Od trzech miesięcy jestem mamą małej Zosi. Moim codziennym wyzwaniem jest znaleźć czas na podstawowe obowiązki. Teraz postanawiam zrobić coś dla siebie i wziąć udział w wyzwaniu #WracamDoAngielskiego. Trzymajcie kciuki 🙂

Dagmara
Dagmara
2 lat temu
Reply to  Sylwia

Zabawne bo ja też jestem mamą 3,5 miesięcznej Anastazjii i też podejmuję się wyzwania ?

Karolina
Karolina
2 lat temu
Reply to  Dagmara

Haha… u mnie na pokładzie 4 miesięczna córeczka ❤ Też próbuję ? Dziewczyny, w matkach siła ?

Bogumiła
Bogumiła
2 lat temu
Reply to  Sylwia

Ja też wchodzę

Przemek
Przemek
2 lat temu

Zainspirowałaś mnie. Dołączam do wyzwania :)!

DOROTA
DOROTA
2 lat temu

SPRÓBUJĘ PO RAZ CHYBA DWUDZIESTY…..

Anita
Anita
2 lat temu

Chcę spróbować

Paweł
Paweł
2 lat temu

Wchodzę 🙂

Ania
Ania
2 lat temu

No to 8 dni i zaczynamy Przygodę 🙂

Ivi
Ivi
2 lat temu

Wchodzę w to ?

Jadwiga
Jadwiga
2 lat temu

Wchodzę choć jestem dopiero na samym początku nauki. Dziekuje. Czuje ze zrobię jakis dłuższy kroczek do przodu w angielskim.

EWA
EWA
2 lat temu

Czekam! 😀

Justyna
Justyna
2 lat temu

Spróbuję, a co… Dziękuję za tą szansę i kolejną dawkę motywacji. Pozdrawiam i do 6. września

Małgosia
Małgosia
2 lat temu

Wchodzę w to. I mam nadzieję, że tym razem nie polegnę po krótkim czasie. Bardzo chcę i wiem, że mogę. Tylko chyba traciłam zapał i determinację, bo chciałam za szybko wskoczyć na tę górę.
Teraz znowu poczułam zapał. I wiarę, że tym razem się uda. Że nie odpuszczę. Więc..
Trzymajcie kciuki. #WracamDoAngielskiego

Ula
Ula
2 lat temu

Dziękuję za to wyzwanie!?tego mi potrzeba po pracowitych wakacjach, rozpoczyna się fajny czas żeby zrobić coś dla siebie♥️

Aneta
Aneta
2 lat temu

Z przyjemnością dołączę ?
Na pewno przyda mi się dodatchowe wsparcie ?

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Let’s play,together again ?

Rena
Rena
2 lat temu

Tym razem musi mi się udać??

Nina
Nina
2 lat temu

Biorę udział! Bardzo lubię Wasze wyzwania.

Kasia
Kasia
2 lat temu

Jestem z Wami 🙂

Małgosia
Małgosia
2 lat temu

Wchodzę w to! Czas zacząć mówić a nie tylko o tym myśleć

Gosia
Gosia
2 lat temu

Biorę udział 😉

Gosia
Gosia
2 lat temu

Biorę udział 🙂

Kamila
Kamila
2 lat temu

Super! Wchodzę w to!!!

Dominika
Dominika
2 lat temu

I will take up the challenge ?

Lidka
Lidka
2 lat temu

#WracamDoAngielskiego codziennie, staram się, czasem tylko przez bierne słuchanie seriali „Co ludzie powiedzą” ? lub „Przyjaciele” ?, teraz będzie Wasze wyzwanie ? Trzymajcie kciuki ✊?

MARCIN
MARCIN
2 lat temu

Biorę udział w wyzwaniu!

Paulina
Paulina
2 lat temu

Coś dla mnie, kolejny raz?

Kasia
Kasia
2 lat temu

lecimy z tym !!!!❤

Anna
Anna
2 lat temu

Oby tym razem się udało

Ula
Ula
2 lat temu

Biorę udział 🙂

Karolina
Karolina
2 lat temu

Biorę udział, potrzebuję motywacji a tu ją zawsze znajduję ?

Katarzyna
Katarzyna
2 lat temu

Próbuję! Wszystko jest w moich rękach, potrzebuje tylko Waszego dopingu i motywacji -;)

Bartek
Bartek
2 lat temu

Wchodzę w to !;)

Karolina
Karolina
2 lat temu

Biorę udzial

Karolina
Karolina
2 lat temu

Dołączam

Anna
Anna
2 lat temu

Wchodzę w to! 🙂

Anna
Anna
2 lat temu

Będę obecna !!! ??

Beata
Beata
2 lat temu

7 dni wydaje się tak niedługo…podejmuje się tego zadania

Anna
Anna
2 lat temu

Wchodzę w to ! ?

Ania
Ania
2 lat temu

Wchodzę w to bardzo chętnie

Agnieszka
Agnieszka
2 lat temu

Wchodzę w to na 100%. Bez VAGARU i angielskiego nie ma codziennego życia.

Małgorzata
Małgorzata
2 lat temu
Reply to  Agnieszka

Ja również chcę zacząć ?

Hanna
Hanna
2 lat temu

Wchodzę w to! Może tym razem będzie to początek rutyny… bardzo bym tego chciała. Sama trzymam kciuki za siebie ?

Beata
Beata
2 lat temu

Po raz kolejny spróbuję?

Jacek
Jacek
2 lat temu

Od 6 września melduje się każdego dnia

Basia
Basia
2 lat temu

Oczywiście, że wezmę udział? czas na zmiany, niech zaczną się od 10 minut dziennie?

Karolina
Karolina
2 lat temu

Dołączam ?

Emilia
Emilia
2 lat temu

Ja bardzo chętnie wezmę udział w wyzwaniu chcę polepszyć swój angielski

Jola
Jola
2 lat temu
Reply to  Emilia

Aggie, wchodzę i podejmuje się wyzwania.

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!