Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!

Jedynymi ograniczeniami w Twoim życiu są te, które sam sobie narzucasz.

Sharma S. Robin

Co cię spotka na blogu?

  • Nauka języków - dowiesz sie jak się uczyć, jak uczy się mózg i co tak naprawdę jest skuteczne
  • Zrealizujesz wyzwania językowe, dzięki którym w zupełnie nowy sposób będziesz uczyć się angielskiego
  • Podróże bliższe, dalsze, wyjątkowe miejsca, ludzie
  • Pozytywna energia i fajne życie :)

Kto cię spotka na blogu?

Aggie

Nigdy nie przyjmuję do wiadomości „nie da się”. Wszystko się da, jeśli się naprawdę chce. Dotyczy to absolutnie wszystkich aspektów życia. Bez „ale”. Mamy jedno życie, dlatego rękami i nogami jestem za tym, żeby dobrze bawić się każdym dniem. Bez oczekiwania na piątek, na wakacje, lepszą pracę.

Chcę pokazać Ci, że to Ty kształtujesz swoje życie i tylko Ty masz na nie wpływ, i to większy niż Ci się wydaje. Każdy ma prawo wyboru, chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawy.

Fajne życie jest moją największą pasją, a języki i podróże to dla mnie sposoby doświadczania życia wzdłuż i wszerz, po kilka razy :)

Mam marzenia i dążę do ich realizacji. Wiem, że Ty też możesz. I tym chcę się z Tobą dzielić. Tym, że naprawdę możesz wszystko :) „Człowiek jest tym, o czym przez cały dzień myśli” (Ralph Emerson)

Uwielbiam się uczyć (różnych rzeczy!) i uwielbiam uczyć. Uwielbiam pomagać ludziom w codziennej nauce, w zdobywaniu celów. To dla mnie nieopisana radość kiedy widzę jak moi uczniowie cieszą się z efektów, które osiągnęli… tak naprawdę własną pracą.

Często spotkasz mnie z czarną kawą i kilkoma książkami i zeszytami! Napędza mnie solidny ruch - trening i joga. Wycisza mnie głęboki oddech.

Kamil

Dobrze pamiętam, jak bardzo w podstawówce byłem zniechęcony do angielskiego. Wiedziałem, że po angielsku jest wiele gier, informacji, że tam jest świat, w którym angielski jest potrzebny, ale czułem, że nauka w szkole nie pomaga mi.

Później pokochałem angielski i pracowałem wytrwale, lecz nie dostałem się na filologię angielską i ostatecznie wylądowałem na rosyjskiej. Największe cuda świata stały się właśnie na 2 roku studiów, gdy wyjechałem na wymianę studencką do Moskwy. Rozpocząłem od fatalnego zderzenia z rzeczywistością. „Kilka lat nauki poszło na marne” - myślałem sobie z początku. „Wszyscy mówią tutaj po rosyjsku, oprócz Ciebie, czyli nie umiesz nic” - chciał podpowiadać umysł. Postanowiłem jednak dobrze się bawić i jakoś przetrwać. Obawiałem się tylko, że będę do tyłu z materiałem w stosunku do kolegów, którzy zostali w Polsce.

Wtedy moje pojęcie „uczę się” było równoznaczne z „siedzę przy biurku i czytam, aby zapamiętać”, więc można powiedzieć, że uczyłem się mało. Ale tak naprawdę byłem otoczony ze wszystkich stron językiem, chłonąłem jego ogromne ilości każdego dnia i wykorzystywałem go w praktyce (czasami całkowicie nieudolnie, np. zamawiając ubikację w salonie operatora sieci komórkowej :) ).

Jak pewnie już domyślasz się, efekty mojego „nie uczenia się” były spektakularnie pozytywne. Tak zaczęło się odkrywanie technik, metod i podróż do prawdziwych sposobów na skuteczną naukę. Dzisiaj kilkanaście lat później razem z Aggie i zespołem wspaniałych ludzi zbudowaliśmy równie spektakularne narzędzia do nauki języków, które są dla Ciebie dostępne od ręki :)

Prywatnie uwielbiam wszystko co ma 4 koła i silnik, gdy byłem małym chłopcem godzinami siedziałem przed pustą ścianą z plastikową kierownicą w rękach wyobrażając sobie, że jeżdżę :) Pewnie dlatego nasze podróże samochodowe zaniosły nas często w najdalsze zakamarki, do których da się tylko dojechać.

Blog

Czy jest sens suplementować witaminy?

https://youtu.be/KzzknvhV_m4 Czy witaminy są potrzebne, w jakiej ilości i czy przyjmować suplementy witaminowe? Czy faktycznie witaminy potrafią zwalczyć raka, zapobiec […]

Jak zapobiec wadom zgryzu, alergiom i przeziębieniom u dzieci?

https://www.youtube.com/watch?v=3BP5Rcq4QCw Czy zastanawialiście się już nad tym, czy normalnym jest to, że w dzisiejszych czasach tak dużo dzieci, młodzieży i dorosłych nosi […]

Jak uczyć się szybciej i pracować wydajniej?

https://youtu.be/OsE-8Q-1Bvk Dzisiaj rozmawiamy o tym jak uczyć się szybciej i jak pracować wydajniej.  Porozmawiamy między innymi o jednej, dosłownie złotej metodzie, […]

Podcast

Video

Chcesz wiedzieć, co właśnie powiedziałam?

Ucz się angielskiego i odkrywaj ze mną świat.

INSTAGRAM/aggie.bialy