Wyzwania Językowe

Dzień 15 – Podsumowanie#3: Czasy Simple

Już wiesz, że o czynnościach rutynowych, powtarzalnych i stałych mówimy używając aspektu SIMPLE w teraźniejszości (Present Simple), przeszłości (Past Simple) i przyszłości (Future Simple) – gdy mówimy o sytuacji, która wydarzy się w przyszłości, ponieważ zdecydowaliśmy tak w chwili mówienia.

Znasz też inna formę wyrażenia nawyków z przeszłości, inną niż czas Past Simple, a mianowicie znasz konstrukcję „used to„.

Pamiętaj, że wyzwanie możesz zacząć w DOWOLNYM momencie, a to, co już zostało zrobione, możesz odrobić w późniejszym terminie!

Czas na poprawę zdań z Waszych komentarzy! 🙂

Present Simple
I work in marketing department in one of the big company. I do different sport four times a week, and I don’t eat sweets everyday. I belive at my English progress 😉 – I work in a marketing department in one of the big companies. I do different sports four times a week and I don’t eat sweets everyday. I believe in making progress with my English 🙂

Past Simple
I found this blog in the Internet when I was looking for a website to learning English. I found this blog on the Internet when I was looking for a website to learn English.

Used to
When I used to primary School went to, read books and to do homework. – When I went to primary school, I used to read books and do homework.

Future Simple
Tomorrow I will go to my friends and we will be playing games and chating 😉 Tomorrow I will go to visit my friends. We will be playing games and chatting.

Jeśli to wyzwanie Ci pomaga usystematyzować i poćwiczyć czasy, daj mi znać. I daj znać też innym. Może znasz kogoś, komu by się przydało?

Jeśli jest coś, co mogę zrobić dla Ciebie lepiej, też mi daj znać 🙂

 

Jeśli chcesz mieć wszystkie czasy w jednym miejscu w formie PDF z dodatkowymi ćwiczeniami i fiszkami, możesz je mieć w moim Ebooku “Angielskie Czasy Raz Na Zawsze“. Jeśli jesteś na Vagaru, wejdź w Strefę Zniżek i odbierz swój kod rabatowy na e-booki! ?

Jeśli jeszcze nie ma Cię u mnie na Instagramie, wpadnij i zobacz kiedy będzie nowe wyzwanie z angielskim na żywo! ?instagram.com/aggie.bialy

Najważniejsza jest praktyka całych zdań i zwrotów w użyciu. I dopuszczenie możliwości błędów. Rozmowa po angielsku z innymi osobami. Najważniejsza jest codzienna, systematyczna nauka. Wszystkie narzędzia do skutecznej nauki angielskiego znajdziesz w jednym miejscu: na Vagaru. Tam będziesz uczyć się gramatyki w realnych kontekstach, na podstawie realnych filmików anglojęzycznych poruszających aktualne i ciekawe tematy. Jednocześnie uczysz się angielskiego i zdobywasz wiedzę o świecie z super wspierającymi się ludźmi! Na Vagaru również każdego dnia poprawiane są regularnie Twoje wiadomości pisemne, dzięki czemu wiesz, jak poprawić jakie błędy! ?

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
3 lat temu

„We will be playing games and chatting”. Dlaczego po „will” jest „be”, a później jeszcze czasowniki z końcówką -ing? Nie może być „We will play games and chat”?

Aggie
Admin
3 lat temu
Reply to  Beata

will + be + czasownik z ing to konstrukcja czasu Future Continuous, który wyraża inne sytuacje niż czas Future Simple, którego konstrukcja to will + bezokolicznik 🙂

W celu poprawnego wykonania testu gramatycznego warto znać tę różnicę, w celu poprawnej komunikacji z ludźmi, możesz mówić tak i tak 🙂

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!