Sprawdzone i ciekawe strony do nauki angielskiego

Wiem, jak trudno jest znaleźć wartościową treść w Internecie. Stron do nauki angielskiego jest mnóstwo i wciąż powstają nowe. Dlatego specjalnie dla Ciebie przygotowałam listę sprawdzonych i ciekawych stron 🙂

Jeśli korzystasz z innych stron, które również są dla Ciebie wartościowe, podziel się z nami w komentarzach. Na pewno każdy, kto szuka materiałów do nauki skorzysta! 🙂

Dla początkujących:

Dla średniozaawansowanych (od niższego do wyższego)

Do poczytania:

Przydatne narzędzia online do nauki angielskiego:

  • http://dictionary.cambridge.org – darmowy słownik angielsko-angielski
  • http://ankisrs.net – darmowy program do nauki słownictwa oparty na systemie inteligentnych powtórek (tutaj możesz poczytać więcej o tym, jak działa Anki)
  • http://lingro.com – strona, w której można wpisać dowolny odnośnik obcojęzycznej strony. Po załadowaniu strony na lingro możesz ją przeglądać i tłumaczyć sobie każde słówko jednym kliknięciem

Dla wszystkich poziomów – cała gramatyka, ciekawe materiały i tematy, konwersacje on-line, społeczność, poprawa prac pisemnych w jednym miejscu:

Daj znać które strony podobają Ci się szczególnie i zamierzasz wykorzystać w nauce 🙂 Powodzenia!

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Anula
Anula
5 lat temu

Wow! Super, że wszystko tak zebrane w jednym miejscu. Czegoś takiego właśnie szukałam. Nic, tylko wybierać i uczyć się z przyjemnością! Dziękuje!

Aggie
Admin
5 lat temu
Reply to  Anula

Cieszę sie ogromniaście i trzymam kciuki! 😉

Agata Pruszyńska
5 lat temu

Świetna lista pomocnych stron do nauki angielskiego online. Osobiście najbardziej lubię ello oraz listen a minute. Do listy dołożyłabym jeszcze Learn English British Council. Wg mnie jest to jedna z najlepszych stron do nauki angielskiego online, skrupulatnie przygotowana przez brytyjskich metodyków i nauczycieli.

Ola
Ola
4 lat temu

Świetny zbiór przydatnych stron do nauki angielskiego. Zabieram się za przeglądanie 🙂

Aggie
Admin
4 lat temu
Reply to  Ola

Cudnie! 🙂 Powodzonka!

Pawel
Pawel
4 lat temu

Dziękuję, ciekawe zestawienie, kilku stron w ogóle nie znałem. Brakuje jednak moich ulubionych: https://www.lingq.com (masa tekstów do czytania wraz z audio) oraz https://www.repeto.org/learn/english (głównie krótkie opowiadania dla początkujących)

Aggie
Admin
4 lat temu
Reply to  Pawel

Dzięki Paweł za dodanie kolejnych! 🙂

Paweł
Paweł
4 lat temu
Reply to  Aggie

Nie ma za co Aggie, mogę dorzucić jeszcze kilka innych przydatnych stronek 😉

joanna
joanna
3 lat temu

super sprawa ! profesjonalny zebrany materiał -czy są apki które szczególnie polecasz na telefon?

Aggie
Admin
3 lat temu
Reply to  joanna

Zdecydowanie tak 😉 Vagaru! 🙂

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!