Reset układu nerwowego. Lęki, ataki paniki, depresja.


Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple podcasts | Google podcast

Rozmawiamy dzisiaj o tym, co odkryliśmy na temat lęków, depresji i ataków paniki na przestrzeni ostatnich lat… i co przeżyliśmy sami. Dzielimy się zarówno naszą historią jak i konkretnymi narzędziami, strategiami i wiedzą, która zmieniły nasze życie. 
Dzisiaj już wiemy, że nie chodzi o to, żeby się ich pozbyć, a uzdrowić. Zrozumieć z czym przychodzą. Co chcą nam powiedzieć? Jaką mają dla nas wiadomość? Skąd przychodzą? Kto je wysyła? Dlaczego?

W dzisiejszym odcinku:

 • czym są lęki?
 • co zrobić z myślami, których nie chcemy?
 • co jest przyczyną lęków?
 • reset układu nerwowego
 • nerw błędny
 • jaka praktyka wspiera zdrowie układu nerwowego?
 • leczenie farmakologiczne i jego skuteczność
 • nasze historie
 • ataki paniki. Jak z nich wyjść?
 • dlaczego tak trudno wyleczyć z lęku? Dlaczego tak często się martwimy?
 • czy medytacja jest dobra na lęki?
 • terapia u psychologa. Czy jest skuteczna? Jaką wybrać?

Źródła i linki:

Podcast: Stres. Trauma. W (nie)normalnym świecie.
Podcast: Wpływ rytmu dobowego na zdrowie. Odzyskaj energię i zdrowy sen.

Dziękujemy Ci za przesłuchanie podcastu! Naszą misją i celem jest dzielić się z Tobą wiedzą, której zastosowanie pozwala na zdrowe, długie i fajne życie, na wykorzystanie własnego potencjału, wolność osobistą, szczęście, radość z życia, znalezienie swojej pasji, wiedzą, która powinna być podstawą w szkole. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na fajne życie. 

Zapraszamy Ciebie do udziału w naszym Projekcie #FajneZycie. Możesz podzielić się z nami Twoimi przemyśleniami na ten temat oraz możesz ten odcinek udostępnić swoim znajomym. Dzięki Tobie ten Projekt będzie żywy i będzie mógł dotrzeć do ludzi, którzy takich informacji poszukują i którym może pomóc. 

Poprzez Projekt #FajneZycie budujemy bazę wiedzy, która naszym zdaniem powinna być podstawą w naszej edukacji.

Podcast powstał w celach edukacyjnych i zawiera subiektywne opinie autora, nie może zastąpić porady lekarskiej ani finansowej, autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za stosowanie omawianych rozwiązań.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
1 miesiąc temu

Uwielbiam Was! To co robicie i o czym mówicie;) Możecie polecić książki o których wspominaliście w podcaście?

Gabriela
Gabriela
21 dni temu

Super podcast, jak zresztą zawsze 🙂 Mam dwa pytania, a właściwie prośby. Rady są skierowane do osób, które zaczynają zmagać się z problemami zdrowotnymi. A co z tymi, którzy (jak ja) już się uwikłali w medycynę tradycyjną i chcieliby spróbować czegoś innego, ale nie wiedzą, od czego zacząć? Wiecie, mam tysiąc tabletek na dzień, które, moim zdaniem, mi nie pomagają, no ale boję się tak po prostu je odstawić, a moi lekarze nie są zbyt chętni do dyskutowania. Wiem, że to niekonkretne pytanie, ale mam nadzieje, że rozumiecie, na czym polega ten problem. I druga sprawa, jak znaleźć DOBREGO lekarza… Czytaj więcej »

Katarzyna
Katarzyna
15 dni temu
Reply to  Aggie

Dzień dobry. I ja poproszę o namiar do tego lekarza. Mam ten sam problem. Te leki pomogły mi,ale to trwa już zbyt długo, a ja wcale nie jestem mocniejszą.

Monika
Monika
18 dni temu

Gdzie na terenie Trójmiasta znajdę konsultację ajurwedyjską?

Dorota
Dorota
15 dni temu

Dzięki! Ciekawy temat, spora dawka wiedzy. Plus za praktyczne wskazówki. Myślę, że warto uzupełnić wątek o rozróżnienie między lękiem, a strachem – to nie to samo.

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!