Reset układu nerwowego. Lęki, ataki paniki, depresja.
Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple podcasts | Google podcast
Rozmawiamy dzisiaj o tym, co odkryliśmy na temat lęków, depresji i ataków paniki na przestrzeni ostatnich lat… i co przeżyliśmy sami. Dzielimy się zarówno naszą historią jak i konkretnymi narzędziami, strategiami i wiedzą, która zmieniły nasze życie.
Dzisiaj już wiemy, że nie chodzi o to, żeby się ich pozbyć, a uzdrowić. Zrozumieć z czym przychodzą. Co chcą nam powiedzieć? Jaką mają dla nas wiadomość? Skąd przychodzą? Kto je wysyła? Dlaczego?
W dzisiejszym odcinku:
- czym są lęki?
- co zrobić z myślami, których nie chcemy?
- co jest przyczyną lęków?
- reset układu nerwowego
- nerw błędny
- jaka praktyka wspiera zdrowie układu nerwowego?
- leczenie farmakologiczne i jego skuteczność
- nasze historie
- ataki paniki. Jak z nich wyjść?
- dlaczego tak trudno wyleczyć z lęku? Dlaczego tak często się martwimy?
- czy medytacja jest dobra na lęki?
- terapia u psychologa. Czy jest skuteczna? Jaką wybrać?
Źródła i linki:
Podcast: Stres. Trauma. W (nie)normalnym świecie.
Podcast: Wpływ rytmu dobowego na zdrowie. Odzyskaj energię i zdrowy sen.
Dziękujemy Ci za przesłuchanie podcastu! Naszą misją i celem jest dzielić się z Tobą wiedzą, której zastosowanie pozwala na zdrowe, długie i fajne życie, na wykorzystanie własnego potencjału, wolność osobistą, szczęście, radość z życia, znalezienie swojej pasji, wiedzą, która powinna być podstawą w szkole. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na fajne życie.
Zapraszamy Ciebie do udziału w naszym Projekcie #FajneZycie. Możesz podzielić się z nami Twoimi przemyśleniami na ten temat oraz możesz ten odcinek udostępnić swoim znajomym. Dzięki Tobie ten Projekt będzie żywy i będzie mógł dotrzeć do ludzi, którzy takich informacji poszukują i którym może pomóc.
Poprzez Projekt #FajneZycie budujemy bazę wiedzy, która naszym zdaniem powinna być podstawą w naszej edukacji.
Podcast powstał w celach edukacyjnych i zawiera subiektywne opinie autora, nie może zastąpić porady lekarskiej ani finansowej, autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za stosowanie omawianych rozwiązań.
Uwielbiam Was! To co robicie i o czym mówicie;) Możecie polecić książki o których wspominaliście w podcaście?
Letting Go, David Hawkins
Radical Acceptance, Tara Brach
Książki Patricka McKeowna
It didn’t start with you, Mark Wolynn
I jeszcze trochę by się ich znalazło 🙂
Super podcast, jak zresztą zawsze 🙂 Mam dwa pytania, a właściwie prośby. Rady są skierowane do osób, które zaczynają zmagać się z problemami zdrowotnymi. A co z tymi, którzy (jak ja) już się uwikłali w medycynę tradycyjną i chcieliby spróbować czegoś innego, ale nie wiedzą, od czego zacząć? Wiecie, mam tysiąc tabletek na dzień, które, moim zdaniem, mi nie pomagają, no ale boję się tak po prostu je odstawić, a moi lekarze nie są zbyt chętni do dyskutowania. Wiem, że to niekonkretne pytanie, ale mam nadzieje, że rozumiecie, na czym polega ten problem. I druga sprawa, jak znaleźć DOBREGO lekarza… Czytaj więcej »
Gabriela, bardzo dziękuję za Twój komentarz! 🙂 Tak jak piszesz i czujesz – konsultacja z dobrym lekarzem medycyny ajurwedyjskiej, medycyny chińskiej, naturopatą. Napisz do mnie maila, podeślę Ci namiary na lekarza, którego ja znam osobiście. Grunt to odnaleźć i wyeliminować źródło tych problemów. Skąd one przyszły? Dobra konsultacja, konkretne terapie pomagają znaleźć odpowiedź. Dbanie o zdrowie, albo rozpoczęcie dbania o swoje zdrowie w każdym momencie jest dobre, po prostu… zresztą lekarz ajurwedyjski zaleca konkretne praktyki codzienne, które są niezbędne, żeby i zdrowo żyć, i żeby zrozumieć problemy, które przyszły. A co do szkoły, rozumiem, że to tak w Internecie może… Czytaj więcej »
Dzień dobry. I ja poproszę o namiar do tego lekarza. Mam ten sam problem. Te leki pomogły mi,ale to trwa już zbyt długo, a ja wcale nie jestem mocniejszą.
Gdzie na terenie Trójmiasta znajdę konsultację ajurwedyjską?
Napisz do mnie maila 🙂
Dzięki! Ciekawy temat, spora dawka wiedzy. Plus za praktyczne wskazówki. Myślę, że warto uzupełnić wątek o rozróżnienie między lękiem, a strachem – to nie to samo.
Jasne, to prawda. Temat będziemy jeszcze poruszać na pewno.