Stres. Trauma. W (nie)normalnym świecie.


Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple podcasts | Google podcast

Dlaczego żyjemy w ciągłym stresie? Dlaczego żadne „lekarstwo” na problemy psychiczne nie działa? Co powoduje, że problemy psychiczne, takie jak depresja, lęki, nerwice, ataki paniki pogłębiają się i dotyczą coraz większej liczby ludzi na całym świecie? Czy trauma dotyczy tylko najtrudniejszych wydarzeń? Czym naprawdę jest trauma i dlaczego dotyczy nas wszystkich? I jak możemy pomóc dzieciom?

Do nagrania dzisiejszego odcinka zainspirował nas wywiad w jednym z amerykańskich podcastów z Gaborem Mate, lekarzem i autorem bestsellerów, ekspertem w obszarze uzależnień, traum, stresu, ADHD i rozwoju dzieci oraz jego najnowsza książka „The Myth of Normal”.

Problem jest ogromny, dlatego nie możemy mówić o nim w kontekście indywidualnych ludzi. To jest problem globalny, a jego źródło odnajdziemy w kulturze i społeczeństwie, w jakim przyszliśmy na świat.

W dzisiejszym odcinku mówimy:

 • co mój stan psychiczny chce mi przekazać? co moje lęki chcą mi powiedzieć?
 • dlaczego te problemy psychiczne nie są problemem?
 • jak łączy się depresja, stany lękowe i nerwice, stres z naszym społeczeństwem?
 • czym jest trauma i jak się objawia?
 • po czym poznać, że jesteśmy odłączeni od siebie?
 • skąd się biorą nasze przekonania?
 • jak sobie poradzić z traumą?
 • co jest przyczyną stresu?
 • jak pomóc dzieciom w radzeniu sobie ze stresem?
 • podstawowe potrzeby dziecka
 • nowa podstawa programowa: jaka powinna być?

Dziękujemy Ci za przesłuchanie podcastu! Naszą misją i celem jest dzielić się z Tobą wiedzą, której zastosowanie pozwala na zdrowe, długie i fajne życie, na wykorzystanie własnego potencjału, wolność osobistą, szczęście, radość z życia, znalezienie swojej pasji, wiedzą, która powinna być podstawą w szkole. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na fajne życie. 

Zapraszamy Ciebie do udziału w naszym Projekcie #FajneZycie. Możesz podzielić się z nami Twoimi przemyśleniami na ten temat oraz możesz ten odcinek udostępnić swoim znajomym. Dzięki Tobie ten Projekt będzie żywy i będzie mógł dotrzeć do ludzi, którzy takich informacji poszukują i którym może pomóc. 

Poprzez Projekt #FajneZycie budujemy bazę wiedzy, która naszym zdaniem powinna być podstawą w naszej edukacji.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!