Ameryka pachnie trawą…

Poniższy tekst w całości po angielsku znajdziesz w e-booku #USAchallenge.
Ameryka pachnie trawą. I nie mam tu na myśli zieleni (której zresztą w kilku miejscach i tak nie było). Im dalej na zachód w mojej podróży, tym intensywniej.

Zaczęło się od Las Vegas. Gdy tylko wylądowaliśmy, wyszliśmy z lotniska, a ten zapach prawie zwalił nas z nóg (w połączeniu z uderzeniem 40-stopniowej fali gorąca!).
W Kalifornii niemal na każdym rogu ulicy, w parku, na plaży, obok Golden Gate’u czułam charakterystyczny zapach…
W Arizonie, pośrodku dosłownie niczego wyrastał taki sklepik z przydrożną stacją benzynową.

A co ciekawe, w obydwu stanach marihuana i owszem jest dozwolona, ale wyłącznie w celach medycznych.

W praktyce jest jednak inaczej. Każdy wszędzie i łatwo może ją nabyć.
W Utah na przykład oficjalnie nie uznają nawet jej zdrowotnych właściwości, jednak w niektórych miejscach miałam wrażenie, że przechodzę lub przejeżdżam obok jakieś solidnej uprawy tego ziółka.

Posiadanie i sprzedaż konopii indyjskich są w pełni legalne (a więc również w celach niemedycznych) w 4 stanach: Alaska, Colorado, Oregon i Washington.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!