Przemiana Językowa | Angelika

Brak pewności siebie w mówieniu po angielsku? Uczucie dyskomfortu i stresu? Jeżeli te tematy nie są Ci obce to serdecznie zachęcamy Cię do usłyszenia historii Angeliki, która brała udział w programie Przemiany Językowej!

Angelika jest studentką finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej. Oprócz tego pracuje jako młodszy specjalista ds. księgowości. Pomimo wielu obowiązków postanowiła zmienić swój angielski, by potrafić się wypowiedzieć na każdy temat oraz czuć się swobodnie rozmawiając z innymi w tym języku!

Jak 3 miesiące pracy Angeliki na Vagaru wpłynęły na jej angielski? Czy zrealizowała swoje cele? Nie czekaj dłużej, posłuchaj, co mówi na ten temat Angelika!

Dowiesz się:

  • dlaczego Angelika zdecydowała się zmienić swój poziom angielskiego
  • z czym miała problem i jakie cele wyznaczyła sobie na okres 3 miesięcy udziału w Przemianie Językowej
  • ile się uczyła każdego dnia
  • co jest według niej najważniejsze w nauce angielskiego
  • jak nauka na Vagaru wpłynęła na jej angielski oraz czy jest zadowolona

Pierwsza część filmiku została nagrana przed przystąpieniem do programu Przemiany Językowej, a druga po 3 miesiącach nauki.

Dostępna jest także wersja podcast!

Transkrypt:

(transkrypt odwzorowuje słowa Agneliki, mogą pojawiać się błędy – w końcu na tym polega nauka! 🙂 )

Przed Przemianą:

It’s my first video after revision and I’ll be honest that I didn’t have a lot of time for English this week because I had some extra duties. But I tried to learn every day. I learnt phrases „superdramatic” and I made the all sentence with it. And I hope that after 3 months my English Transformation will be superdramatic. I also learnt the difference between „another” and „other” – I had never known about it before – so I think it was a good week. And I will try learn more in the next week. So see you later!

Po Przemianie:

Hello everyone! My name is Angelika, I’m 23. I’m studying Finance and Accounting at SGH. And I also work in this area – I’m Junior Accounting Payable Specialist. Today I want to talk to you about my English Transformation. I joined to Vagaru because I wanted to improve my English and be more fluent. And after 3 months I can say that my English is better. I feel more comfortable when I speak in English, I feel more confident. I think that Vagaru is the best place, the best site for English but it’s not only a site – it’s amazing group of people who give you a lot of motivation and help you if you have some problems. So I recommend it. I think this challenge is very nice, you have fun from this. It’s a great challenge!

Powiem jeszcze parę słów po polsku. Moja nauka przez te 3 miesiące wyglądała tak, że starałam się codziennie przysiąść, nawet jeżeli to było 10 minut dziennie – ważna była regularność. Vagaru pokazało mi, że regularna nauka jest najważniejsza. Jeżeli będziemy siadać do angielskiego codziennie, bądź do czegokolwiek innego to wtedy osiągniemy najlepsze efekty. Ja po tych 3 miesiącach naprawdę widzę efekt i jestem zadowolona, jak udało mi się poprawić swój angielski. Chciałam zachęcić każdego, bo uważam, że warto! Naprawdę warto spróbować, nauczyć się, przysiąść i wyzwanie takie jak to bardzo motywuje nas do tego, bo jednak zobowiązujemy się do robienia czegoś systematycznie, do nagrywania siebie, wysyłania filmików. Ogólnie tak jak mówi Aggie, nagrywanie siebie jest bardzo ważne, możemy usłyszeć siebie, zobaczyć jak mówimy po angielsku. Na Vagaru tez bardzo fajne są webinary, super, że możemy porozmawiać z innymi osobami w j. angielskim – też z osobami z innych krajów – więc ogólny zarys Vagaru naprawdę mi się podoba! Ze swojej strony mogę powiedzieć, że na pewno moja nauka angielskiego nie skończy się na tych 3 miesiącach i będę kontynuowała swoją nauę z Vagaru. Nie przestanę, mam nadzieję, że moja motywacja nie spadnie, bo chcę aby mój angielski był lepszy i lepszy, i wiem, że Vagaru jest mi to w stanie zapewnić! Dlatego polecam i jeszcze raz polecam! Mam nadzieję, że spotkamy się na webinarach, cześć!

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!