Sekret szczęścia. Od braku do obfitości.

Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcast

Szczęście jest tym, czego wszyscy chcemy, ale czym to szczęście jest czyli, czy my w ogóle wiemy czego tak naprawdę chcemy od szczęścia? Czym jest szczęście? Jak być szczęśliwym?

W dzisiejszym odcinku:

  • dlaczego brakuje nam szczęścia?
  • brak vs. obfitość
  • oczekiwania
  • co sprawia, że mózg jest szczęśliwy?
  • przyjemność a szczęście
  • jak obudzić w sobie szczęście?
  • konkretne praktyki
  • co o szczęściu mówi najdłuższe badanie naukowe?

Linki

adultdevelopmnetstudy.org

Zaproszenie

Dzisiaj również chcemy zaprosić Cię do codziennej praktyki szczęścia 😉 Co Ty na to? Co się stanie kiedy przez najbliższe 7 dni będziemy ją wykonywać?

Krótko przypomnę tę praktykę, o której mówiliśmy w podcaście:

Kiedy spotykasz ludzi, zanim jeszcze Twój umysł zacznie ich oceniać, przez pierwsze 2 sekundy zamiast patrzeć na nich negatywnie lub neutralnie, zestrój swoje serce i wyślij im ciche życzenie: “życzę Ci dobrze, życzę Ci dobrze, życzę Ci nadziei, życzę Ci uzdrowienia”.

W ten sposób kreujemy świat, w którym po cichu życzymy sobie nawzajem dobrze. Nie musisz tego mówić, to po prostu osobista intencja.

To część buddyjskiej medytacji miłującej dobroci (loving kindness meditation). Może być nawet jedno zdanie, nie musi to być długie. Wybierzmy to, co czujemy.

May you be happy and peaceful. May you be free from all stress, anxiety, fear, worry, and grief. May you have joy, happiness, and well-being.

Społeczność #ProjektFajneŻycie

Zapraszamy Cię do dołączenia do społeczności #PFŻ, w której znajdziesz osoby, z którymi wspólnie możesz się rozwijać i które tak jak Ty, chcą tworzyć fajne życie w pełni zdrowia, energii i dobrych wajbów.

Tutaj możesz dołączyć do społeczności Projektu Fajnego Życie.

To grupa, w której inspirujemy się i dzielimy się wiedzą, której zastosowanie pozwala na zdrowe, długie i fajne życie, na wykorzystanie własnego potencjału, wolność osobistą, szczęście, radość z życia, znalezienie swojej pasji, wiedzą, która powinna być podstawą w szkole. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na fajne życie. 

Poprzez #ProjektFajneZycie budujemy bazę wiedzy, która naszym zdaniem powinna być podstawą w naszej edukacji.

Możesz podzielić się z nami Twoimi przemyśleniami na ten temat oraz możesz ten odcinek udostępnić swoim znajomym. Dzięki Tobie ten Projekt będzie żywy i będzie mógł dotrzeć do ludzi, którzy takich informacji poszukują i którym może pomóc. 

Podcast powstał w celach edukacyjnych i zawiera subiektywne opinie autora, nie może zastąpić porady lekarskiej ani finansowej, autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za stosowanie omawianych rozwiązań.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
3 miesięcy temu

Hej! Wspominacie w podcascie jakąś polecajkę która już była w nawiązaniu do tematu „to nie jest o tobie i to jest o tobie”. Mogłabym prosić jeszcze raz? To jakaś książka?

Kasia
Kasia
3 miesięcy temu
Reply to  Aggie

Dziękuję, jestem w newsletterze ale jakoś mi to umknęło 🙁

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!