What is the secret to success?

Na dzisiejszej lekcji dowiesz się, w czym tkwi sekret sukcesu… jak osiągnąć to, o czym marzysz?

Gramatycznie, dopracujesz czas Past Simple, bo historia jest go pełna. Poznasz też jedną konstrukcję czasownikową z gerund.

Powtarzając za mną na głos, poćwiczysz też poprawną wymowę.

Przeczytaj, powtórz na głos i jeśli chcesz, zapisz. Potraktuj tę lekcję jak Twój dzisiejszy kontakt z angielskim. Mam nadzieję, że fajny!

Have fun!

Cały tekst:

Once a young man asked the wise man, Socrates, the secret to success. Socrates patiently listened to the man’s question and told him to meet him near the river the next morning for the answer. The next morning Socrates asked the young man to walk with him towards the river. 

As they went in the river the water got up to their neck. But to the young man’s surprise, Socrates ducked him into the water.

The young man struggled to get out of the water, but Socrates was strong and kept him there until the boy started turning blue.

Socrates pulled the man’s head out of the water. The young man took a deep breath of air. Socrates asked, ‘What did you want the most when your head was in the water?” The young man replied, “Air.“That is the secret to success. When you want success as badly as you wanted the air while you were in the water, then you will get it. There is no other secret.”

A burning desire is the starting point of all accomplishment. Just like a small fire cannot give much heat, a weak desire cannot produce great results.

 

Jeśli chcesz uczyć się właśnie w taki sposób wpadaj do nas na Vagaru.com

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!