Blog

You can change the world!

Dzisiejsza lekcja to jeden z najbardziej znanych cytatów Steve’a Jobsa, z którym my, wagarowicze, w pełni się utożsamiamy 🙂

Poza dawką inspiracji, czeka na Ciebie dzisiaj:

  • zwrot, którego użyjesz wznosząc za kogoś toast
  • zastosowanie “the ones” w zdaniu
  • info, jak inaczej po angielsku powiedzieć, że coś lubisz nie używając like
  • jak zaprzeczyć bez czasownika posiłkowego
  • phrasal verb: push forward
  • użycie czasownika posiłkowego w zdaniu twierdzącym 😉

 

Cały tekst:

“Here’s to the crazy ones, the misfits, the rebels, the troublemakers, the round pegs in the square holes … the ones who see things differently — they’re not fond of rules, and they have no respect for the status quo. … You can quote them, disagree with them, glorify or vilify them, but the only thing you can’t do is ignore them because they change things. … They push the human race forward, and while some may see them as the crazy ones, we see genius, because the people who are crazy enough to think that they can change the world, are the ones who do.”

O autorce:

Aggie

Nigdy nie przyjmuję do wiadomości „nie da się”. Wszystko się da, jeśli się naprawdę chce. Dotyczy to absolutnie wszystkich aspektów życia. Bez „ale”. Mamy jedno życie, dlatego rękami i nogami jestem za tym, żeby dobrze bawić się każdym dniem. Bez oczekiwania na piątek, na wakacje, lepszą pracę. Chcę pokazać Ci, że to Ty kształtujesz swoje życie i tylko Ty masz na nie wpływ, i to większy niż Ci się wydaje. Każdy ma prawo wyboru, chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawy. Fajne życie jest moją największą pasją, a języki i podróże to dla mnie sposoby doświadczania życia wzdłuż i wszerz, po kilka razy :)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!