Jak zaprogramować umysł na sukces?

Czy zastanawialiście się kiedyś co to jest sukces… dla Was? 

Jeśli w naszym otoczeniu sukces postrzegano jako pieniądze, sławę, może pracę w korporacji, mieszkanie w dużym mieście, drogie torebki, to będziemy do takiego sukcesu dążyć w pełni przekonani, że to jest sukces i tam trzeba iść. Często po to, żeby po drodze, albo już po osiągnięciu tego sukcesu zdać sobie sprawę, że wcale nie przyniosło nam to w życiu szczęścia. 

Bo czy sukces ma przynieść szczęście?

Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcast

W tym odcinku: „Jak zaprogramować umysł na sukces?”

  • czym jest sukces?
  • co przeszkadza w osiągnięciu sukcesu?
  • jak przejąć kontrolę nad swoim umysłem?
  • łapanie myśli
  • journaling
  • wizualizacja
  • zmiana tożsamości

Linki i nawiązania:

Jak osiągnąć każdy cel? 1/2
Jak osiągnąć każdy cel? 2/2
Journaling.

Ciekawe cytaty z podcastu „Jak zaprogramować umysł na sukces?„:

„Dlatego ten czas naszego życia, czas dzieciństwa, jest tak ważny, dlatego że zapisują się w nas wszystkie informacje na temat świata i tego, jak my mamy ten świat widzieć.”

„Sukces nie równa się szczęście. Co to jest ten sukces? Sukces oczywiście nas cieszy, to jest coś, co wspiera nas w rozwoju, coś co przynosi radość.”

„Umysł jest piękny, jest genialny, ale w umyśle też jest przestrzeń, która nie jest nasza.”

„Jestem tu i teraz w tym momencie.”

„Mały terrorysta, mały sabotażysta, to taki głos wynikający z przekonań, które mamy.”

„Nasz mózg działa w ten sposób, że potrzebuje regularnych praktyk.”

„Wydaje się to oczywiste, ale większość ludzi w ogóle tego nie robi, w ogóle nie wie, czego chce i nie wie, co ma robić w swoim życiu.”

Społeczność #ProjektFajneŻycie

Zapraszamy Cię do dołączenia do społeczności #PFŻ, w której znajdziesz osoby, z którymi wspólnie możesz się rozwijać i które tak jak Ty, chcą tworzyć fajne życie w pełni zdrowia, energii i dobrych wajbów.

Tutaj możesz dołączyć do społeczności Projektu Fajnego Życie.

To grupa, w której inspirujemy się i dzielimy się wiedzą, której zastosowanie pozwala na zdrowe, długie i fajne życie, na wykorzystanie własnego potencjału, wolność osobistą, szczęście, radość z życia, znalezienie swojej pasji, wiedzą, która powinna być podstawą w szkole. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na fajne życie. 

Poprzez #ProjektFajneZycie budujemy bazę wiedzy, która naszym zdaniem powinna być podstawą w naszej edukacji.

Rozdziały podcastu „Jak zaprogramować umysł na sukces?”:

Jak przejąć kontrolę nad umysłem? (00:00:00)
Omówienie sposobów zarządzania myślami i unikania walki z umysłem.

Rola dzieciństwa w kształtowaniu pojęcia sukcesu (00:00:49)
Analiza wpływu dzieciństwa na wyobrażenie o sukcesie i marzeniach.

Definicja sukcesu i realizacja marzeń (00:02:56)
Rozważania na temat sukcesu, zrealizowanych celów i znaczenia marzeń.

Bariery w realizacji celów (00:05:40)
Omówienie wewnętrznych barier i ich wpływu na podejmowane działania.

Przejmowanie kontroli nad umysłem (00:08:17)
Sposoby na przejęcie kontroli nad myślami i przeprogramowanie umysłu na sukces.

Łapanie myśli (00:11:21)
Omówienie praktyki uważności i świadomości myśli oraz emocji.

Rozszerzanie łapania myśli (00:13:20)
Omówienie rozszerzenia praktyki łapania myśli na emocje i stany wewnętrzne.

Praktyka uważności (00:14:08)
Omówienie praktyki uważności w codziennym życiu oraz rozpoznawania emocji i uczuć.

Bloki wewnętrzne a sukces (00:15:00)
Omówienie wewnętrznych blokad i strachu związanego z osiąganiem sukcesu.

Praktyka zrzucania myśli (00:16:45)
Omówienie praktyki zrzucania myśli na papier w celu oczyszczenia umysłu.

Wizualizacja sukcesu (00:19:38)
Omówienie techniki wizualizacji sukcesu i zmiany osobowości w procesie osiągania celu.

Wizualizacja i plan działania (00:21:00)
Omówienie wizualizacji celów oraz konieczności opracowania konkretnego planu działania.

Motywacja a działanie (00:22:04)
Podkreślenie ważności wytrwałości i konsekwencji w realizacji celów oraz konieczność unikania czekania na motywację.

Zmiana tożsamości (00:23:17)
Omówienie konieczności przeprogramowania myśli oraz zachowań w celu osiągnięcia zamierzonych celów.

Przerażająca zmiana (00:25:52)
Podkreślenie, że osiągnięcie innych celów wymaga zmiany tożsamości i wartości, co może być przerażające, ale konieczne.

Znalezienie celu (00:26:58)
Podkreślenie ważności zdefiniowania celów oraz marzeń i konieczności podjęcia działań w celu ich realizacji.

Trankskrypt podcastu „Jak zaprogramować umysł na sukces?”:

Aggie (00:00:00) – Więc jak możemy przejąć kontrolę nad swoim umysłem? Oczywiście nie walcząc nie trzeba walczyć. Walka zawsze budzi napięcia i stres, a tego nie chcemy. A piękna jest chwila, kiedy dochodzi do naszej świadomości fakt, że w ogóle mamy takie myśli, że jest taki głos i że widzimy te myśli, że. I zaczynamy widzieć, że te myśli są, a my nie musimy ich słuchać.

Kamil (00:00:28) – Hej, z tej strony Kamil.

Aggie (00:00:30) – I Aggie.

Kamil (00:00:31) – Witamy Was w podcaście Wagarowiczów. Mówimy o tym wszystkim, o czym zapomniała powiedzieć nam szkoła, czyli jak prowadzić swoje życie z pasją w dobrostanie zarówno fizycznym jak i psychicznym. Sięgamy do źródeł zarówno naukowych, jak i duchowych, jak i filozoficznych. Czyli jednym słowem projekt Fajne życie. Działamy.

Aggie (00:00:49) – Zastanawialiście się kiedyś, czym dla Was jest sukces? Co to w ogóle jest sukces? Mózg dziecka do siódmego roku życia znajduje się w hipnozie. Dominują wtedy w mózgu fale teta i dziecko chłonie wszystko jak gąbka. I zanim u młodego człowieka rozwinie się kora czołowa, która odpowiedzialna jest za świadomość, za podejmowanie decyzji, za ocenę sytuacji, za analizę, minie jeszcze kilkanaście lat.

Aggie (00:01:27) – Dlatego ten czas naszego życia, czas dzieciństwa jest tak ważny dlatego, że zapisują się w nas wszystkie informacje na temat świata i tego, jak my mamy ten świat widzieć. Oczywiście tutaj mówimy też o sukcesie. Tam też zapisuje się nasz obraz tego, czym jest sukces. Zapisują się w nas przekonania, które uznajemy za prawdę, które przyjmujemy jako nasze. Zanim w ogóle jeszcze mamy szansę zastanowić się świadomie, czy one na pewno są tym, w co my chcemy wierzyć. Jeżeli w naszym otoczeniu sukces postrzegano jako pieniądze, sławę, bogactwo, może pracę w korporacji, mieszkanie w dużym mieście, drogie torebki, buty, markowe ubrania, to będziemy do takiego sukcesu dążyć w pełni przekonani, że to jest sukces i że tam trzeba iść. I często. Czasami często po to, żeby po drodze do tego sukcesu albo już po osiągnięciu tego sukcesu zdać sobie sprawę, że wcale nam to nie przyniosło żadnego szczęścia. I teraz pytanie, czy w ogóle sukces ma nam szczęście przynieść? Otóż nie dlatego, że nasze szczęście nie jest zależne od niczego, co jest poza nami, jest w nas.

Aggie (00:02:56) – Tak jak miłość nie zależy od niczego, więc sukces nie równa się szczęście. Co to jest ten sukces? Sukces oczywiście nas cieszy. To jest coś, co wspiera nas w rozwoju, coś, co przynosi radość. I to jest takie pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć i z którym warto sobie pobyć troszeczkę dłużej. A może przyjdzie odpowiedź szybciej? A warto sobie to pytanie zadawać tak po prostu i pozwolić tej odpowiedzi przyjść, przypłynąć do nas. Sama ta odpowiedź będzie powodować przyjemne odczucia, takie jak może ciepło w sercu, albo przyjemne ukłucie, albo takie motyle w brzuchu. Sukces. Tak naprawdę to jest nasz zrealizowany cel, To jest spełnione marzenie. To jest pomyślny wynik naszego działania. No i teraz pytanie czy wiesz, jakie masz cele? Czy wiesz, jakie są Twoje marzenia, żeby zrealizować marzenia? Żeby zrealizować cele, trzeba konkretnie wiedzieć, o czym marzymy. Trzeba to czuć. Trzeba wiedzieć dlaczego i po co. Bo czasami jest tak, że mamy marzenia albo nam się wydaje, że marzę o tym, żeby mieszkać sobie w Grecji, tak jak tutaj z Grecji.

Aggie (00:04:23) – Do Was dzisiaj nadajemy. Ale w sumie nic w tym kierunku nie robię i myślę sobie o tym gdzieś z tyłu. Ale. Ale w sumie nie wiem po co. Może faktycznie tego nie chcę, że to nie jest konkretne, ani nie jest to coś, czego naprawdę w głębi duszy chcę. Więc jak już wiemy co chcemy, wiemy dlaczego chcemy to, co chcemy. Problem może pojawić się wtedy, kiedy nasze cele z jakiegoś powodu nie chcą się zrealizować. Kiedy na przykład z roku na rok przepisujemy swoje cele, swoje marzenia i czujemy, że stoimy w miejscu, że nic się nie dzieje, że się nie zmienia. I co to jest takiego? Co stoi na przeszkodzie? Co nam przeszkadza w realizowaniu naszych celów, naszych marzeń, w tym sukcesie? Jak się pewnie domyślacie, to jest nasz umysł I chcę podkreślić, że nie chcę przez to powiedzieć, że umysł jest zły, że jest wrogiem i że trzeba go pokonać. Trzeba z nim walczyć. Umysł jest fantastycznym narzędziem, dzięki któremu możemy się uczyć i rozwijać, dzięki któremu latamy samolotami, słuchamy podcastów i tworzymy.

Aggie (00:05:40) – Wymyślamy rzeczy i rozwiązania, które bardzo nam pomagają w życiu. Bardzo to życie wspierają. Umysł jest piękny, jest genialny, ale w umyśle też jest przestrzeń, która nie jest nasza. Natomiast głos najczęściej to taki surowy głos, który chce decydować o tym, jak mamy żyć, jak pracować, gdzie mieszkać, z kim mieszkać, z kim żyć, jak spędzać czas wolny i ogólnie jak przeżywać nasze życie. Problem jest często taki, że ten głos dominuje nasz umysł i zagłusza tę kreatywną część, która chciałaby tworzyć to życie w zgodzie z marzeniami, z tym, co w duszy gra. I nie możemy żyć tak, jakbyśmy chcieli. Nie możemy wzrastać dlatego, że ciągle coś nam podcina skrzydła i sprowadza na ziemię, a czasami z hukiem. I ten głos wewnętrzny ogląda to, co dzieje się w naszym życiu. Interpretuje to na swój sposób. Ten głos podsuwa myśli, które jak wiemy, niekoniecznie nas wspierają. Nie dasz rady, to nie dla ciebie. Nie wygłupiaj się. Jesteś za słaby, za stary, niewystarczająco dobry. Nie masz pieniędzy i tak tego nie zrobisz.

Aggie (00:06:56) – Przecież ci się nie chce. To bez sensu. I jak ten głos to robi? Tylko zrobię to w taki sposób, który jest mu znany i bliski dlatego, że poznał go wcześnie we wczesnych latach naszego życia. Kiedy byliśmy dziećmi, powstały pewne filtry, przez które patrzymy na świat. Tak jak mówiłam na początku, powstały te przekonania i to, jak my widzimy rzeczywistość. Więc na podstawie tego, czego się dowiedział, w tym czasie bazuje. To jest jego doświadczenie, to jest jego wiedza i on chce dla nas też jak najlepiej, prawda? Pamiętajmy o tym. I to ten głos powoduje, że podejmujemy takie, a nie inne działania. Bo pamiętajmy, że to co robimy albo to, czego nie robimy, jest skutkiem tego, co pojawia się w naszych myślach. A z kolei to, co robimy i jakie działania wykonujemy, jakie decyzje podejmujemy wpływa na rezultaty, na to, jak wygląda nasze życie, jak wygląda nasze doświadczenie, czyli rezultaty, czyli to jak ten nasz cel jest zrealizowany. Jaki jest cel tego, co tam się w naszym życiu dzieje.

Aggie (00:08:17) – Więc skoro mamy taki głos, mamy takie myśli, które nas hamują, które nas nie wspierają. Teraz powstaje pytanie czy możemy się ich pozbyć? Czy możemy je zmienić? A jeżeli tak, to jak? Więc jak możemy przejąć kontrolę nad swoim umysłem? Oczywiście nie walcząc nie trzeba walczyć. Walka zawsze buduje napięcia i stres, a tego nie chcemy. A piękna jest chwila, kiedy dochodzi do naszej świadomości fakt, że w ogóle mamy takie myśli, że jest taki głos i że widzimy te myśli, że. I zaczynamy widzieć, że te myśli są, a my nie musimy ich słuchać, że te myśli nie są prawdą. Często te myśli to są tacy mali albo duzi kłamcy. Że to jest ten piękny moment, w którym my łapiemy dystans od tych myśli. Widzimy, że te myśli są częścią nas, ale one nie są nami. Więc my nie jesteśmy tymi myślami, skoro my je widzimy i oglądamy jak film. I to nas prowadzi do pierwszej praktyki, dzięki której możemy przeprogramować nasz umysł na sukces. Na sukces, czyli na spełnione marzenia, na zrealizowany cel.

Aggie (00:11:21) – Pierwsza praktyka. Można ją nazwać jako łapanie myśli, czyli polega na tym, że jesteśmy świadomi swoich myśli. Dosłownie je łapiemy, przyglądamy się im. Jak to robimy? Robimy to poprzez uważność. Po prostu koncentrujemy się na tym. Co to za myśli? Uważność praktykujemy w taki sposób. Bardzo proste. Kiedy piszemy maila, piszemy maila, myślimy o tym, że piszemy maila. Kiedy nagrywam podkast, myślę o tym, że nagrywam podkast, a nie o tym, że zaraz się napije kawy.

Speaker 3 (00:11:57) – Nie mów, że o tym nie myślisz. Właśnie o tym pomyślałaś.

Aggie (00:12:01) – Myślę, bo widzę kątem oka tą kawiarkę z gotową kawą pachnącą. Tak, Natomiast jestem tu i teraz, w tym momencie.

Aggie (00:12:09) – I teraz mówię kiedy myję naczynia, myję naczynia i myślę o tym, żeby myć naczynia. Na tym polega uważność. Więc kiedy pojawia się jakaś myśl, zauważamy ją i mówimy sobie oo jest myśl, przyszła. Teraz myślę myśl o tym, że mam umyte naczynia za chwilę i teraz, kiedy ta myśl przyszła, my możemy ją zobaczyć. Tak jak za długopis możemy sobie pooglądać ją. Co to za myśl? OK, możemy się z nią spotkać. Jeżeli pojawia się myśl w nas z tego głosu, że to jest bezsensu, to to jest ten magiczny moment, w którym my widząc tę myśl, tak jak ten długopis jest tu, a tam będzie stół. Czyli ten długopis nie jest mną. To ja mogę w tym momencie podjąć decyzję, czy ja chcę pozwolić tej myśli kontrolować moje życie i mówić, że to wszystko jest bezsensu i nic nie robić przez to, co będzie mnie rozwijać, co będzie dla mnie dobre. Czy może teraz chcę podjąć inną decyzję i zamienić tę myśl na inną? Nie mam tu drugiego długopisu, ale chodzi o to, że możemy ten długopis zamienić na inny.

Speaker 3 (00:13:20) – W tym łapaniu myśli można to rozszerzyć i łapać. Nie tylko myśl, ale również emocje, nasze stany wewnętrzne, które za pomocą emocji w sobie tworzymy. Więc w momencie, kiedy np. jesteśmy zdenerwowani, bo się gdzieś spieszymy albo czegoś tam nie zrobiliśmy i tak dalej itd. Mnóstwo jest sytuacji w naszym życiu codziennym, w których coś wychodzi, to zamiast w to wchodzić i utożsamiać się z tym, że to jest tak myślę, ja tak mam i ja tak robię, to możemy stanąć obok, złapać to i zobaczyć, co ja teraz robię, jak się teraz czuję. A jak chcę się czuć i chcę to, co chcę robić. I to jest taka pierwsza rzecz, którą jak złapiemy, to pozwala nam. To zobaczyć i zmienić, bo bez tego nie da rady tego zmienić.

Aggie (00:14:08) – Tak, są takie trzy rzeczy. Możemy sobie robić taką praktykę sami dla siebie i to w każdej chwili. W każdym momencie możemy sobie ustawiać przypomnienia w telefonie i sobie zrobić taki checking. Okay, jakie mam teraz myśli? Pierwsza rzecz jakie mam teraz emocje? Czyli czy ja czuję strach? Czy ja czuję ekscytację? Czy czuję radość? Co to jest za emocja i jakie mam? Trzecia rzecz uczucia.

Aggie (00:14:36) – Uczucia to są. To są rzeczy, które odczuwamy w ciele. To nie są emocje. Czyli to może być ciepło na sercu, to może być. Spięty brzuch np. To może być jakieś ukłucie w jakimś miejscu. To wszystko. Czy jest ciepło, zimno to są rzeczy, które są namacalne, które możemy odczuć. OK.

Speaker 3 (00:15:00) – Mówimy dzisiaj o sukcesie. Często jest tak, że kiedy wyobrażamy sobie sukces i w zasadzie wydaje się nam, dlaczego by ktoś nie chciał tego osiągnąć, czegoś dużego albo zrobić jakiegoś swojego celu. Ale często pojawia się taki wewnętrzny terrorysta w nas, który nas zamyka. Jak o tym tylko pomyślimy, to zaczynamy spychać się i to już nawet nie naszymi myślami, tylko odczuciami z ciała. Zaczynamy spychać i odpychać ten sukces od nas. To są bardzo dobre rzeczy do pracy z sobą, do rozwoju siebie, do złapania tego ok. To jest to co czuję teraz, kiedy myślę o przyszłym projekcie, który mam zrealizować i o pieniądzach, które chcę zarobić. O czymkolwiek co dużo, co sobie wyobrażam i dzięki temu możemy to złapać i coś z tym zrobić.

Speaker 3 (00:15:46) – I. Spowodować, że nie będzie nas to dalej blokować.

Aggie (00:15:51) – Tak jak powiedziałeś taki mały terrorysta, mały sabotażysta, bo taki głos, który wynika z przekonań, które mamy, że np. duże pieniądze nie są dla mnie, że to, że to nie jest dla mnie, że mi wystarczy trochę nie i że duże pieniądze to coś złego. W kwestii pieniędzy jest dużo różnych przekonań i można zobaczyć po prostu co to jest, gdzie ta blokada jest, co nas hamuje przed tym, żeby podejmować jakieś konkretne kroki, przed zmianą czy zmianą pracy, czy w ogóle zmianą branży, czy zmianą naszego życia zawodowego.

Speaker 3 (00:16:31) – Ten strach, który często się pojawia, bo to zawsze, zawsze jest strach.

Aggie (00:16:37) – Każdy się boi. Oczywiście, że tak. Tylko właśnie to jest nasza praca życia, żeby z tym strachem się przyjaźnić I żeby.

Speaker 3 (00:16:45) – Boję się i.

Aggie (00:16:45) – Robię dokładnie to, co nam bardzo pomaga łapać myśli. To jest drugi sposób, który pomoże nam przeprogramować nasz umysł na sukces. To jest journaling. To jest zrzut wszystkich myśli z głowy do dziennika, pisząc długopisem odręcznie.

Aggie (00:17:08) – To jest takie oczyszczenie umysłu z tego potoku myśli, które często są wcale nie jakieś konkretne. To jest taki wiecie, kołowrotek, gdzie wszystko tam mieli i jak taka mgła przysłania nam jasność i światło naszego umysłu. A my chcemy mieć ten umysł jasny, świecący, taki, który może kreować to, czego potrzebujemy, żeby robić to, po co tu przyszliśmy. A już o journalingu nagraliśmy cały podkast. Konkretnie o jednej praktyce journalingu, dzięki której możemy pracować z różnymi trudnymi sytuacjami w życiu, które mają wpływ na nas teraz. I zachęcamy do tej praktyki. To, o czym teraz mówię, to jest po prostu wyrzucanie z siebie, nie czytanie tego, co piszemy, ale po prostu pisanie o tym każdego dnia. Co? Co tam się dzieje? Zrzucania tych myśli na papier. I to jest niesamowicie oczyszczająca. Bardzo prosta. Aż tak proste, że wydaje się niemożliwe? Niemożliwie Skuteczna. A jednak jest.

Speaker 3 (00:18:10) – Bardzo, zdecydowanie. Samo myślenie i samo przetwarzanie czegoś w głowie, a przetwarzanie za pomocą ręki i długopisu to są dwie różne rzeczy.

Speaker 3 (00:18:17) – Każdy, kto choć raz spróbował, wie o czym mówimy.

Aggie (00:18:21) – Tak więc po to praktykujemy łapanie myśli i łapanie naszych przekonań, żeby spotkać się z tym, co nas blokuje, to, co nas blokuje przed realizowaniem naszego celu. No bo skoro ciągle w głowie nam dźwięczy taka myśl, że nie, to nie dla Ciebie, nie rób tego. I jest to nieuświadomione, bo nie myślimy o tym w sposób świadomy, bo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nawet taką myśl mamy. To wtedy wyraźnie możemy zobaczyć, jak ta myśl, to przekonanie jest i ona sabotuje realizację naszego celu. Kolejny sposób na to, jak zaprogramować swój umysł na sukces. To jest na końcu, a to jeszcze nie jest koniec. Wizualizacja to jest bardzo ważna technika, bardzo ważna praktyka, która dużo zmienia, o ile jest wykonywana właściwie i regularnie. Chodzi o to, żeby wyraźnie wyobrażać sobie to, co chcemy osiągnąć, żeby zobaczyć, poczuć, usłyszeć, dotknąć tego, jak to się dzieje, że ja realizuję mój cel. Żeby poczuć to, co już się wydarzyło tu i teraz.

Aggie (00:19:38) – Mamy sobie wyobrażać, jaką osobą będziemy, kiedy ten cel zrealizujemy? Czy będziemy inną osobą? Tak. I jaką więc osobą musimy się stać? To jest bardzo ważne pytanie. I do tego najlepszego. Przejdę za chwilkę.

Speaker 3 (00:19:54) – Do wizualizacji chciałbym tylko dorzucić, że warto wizualizować nie tylko ostateczny efekt naszego działania, ale też to, co wykonujemy po drodze, czyli efekty składowe, które się złożą do tego naszego celu, czyli cały.

Aggie (00:20:10) – Proces, całą drogę i wszystkie niepowodzenia, które gdzieś tam po drodze po drodze mnie.

Speaker 3 (00:20:17) – Spotyka. W jaki sposób przezwyciężyć np. potencjalne rzeczy, które staną na naszej drodze?

Aggie (00:20:25) – Tak i to jest ważne, żeby te praktyki. Wykonywać codziennie, bo to nie wystarczy teraz sobie pomyśleć o marzę o tym, żeby było tak i tak sobie wyobrażam, wizualizuję. Fajne jest, nie? To tak nie działa. Nasz mózg działa w ten sposób, że potrzebuje regularnych praktyk, żeby wiedział, że to jest ważne i że to, co praktykujesz, to będziesz umacniać. Mózg będzie Ci to wyświetlał. Po prostu to tak działa, taka jest fizjologia.

Aggie (00:20:53) – I to nie jest ani magia, ani żadne UU, ani żadna. Nie wiadomo co to jest.

Speaker 3 (00:21:00) – I jeszcze tutaj dodam jedną rzecz, że to też jest tak, że często osoby nie osiągają żadnych skutków z wizualizacji, dlatego, że nie wykonują żadnych czynności, które prowadzą do celu. Bo jedna rzecz to wizualizować drogę proces, a druga rzecz to jest mieć konkretny plan, plan działania ustalić. Poszczególne rzeczy, które muszę zrobić, żeby dojść do celu i po prostu zacząć je robić. Wpisać je w kalendarz, zrobić plan i je realizować. Step by step to połączone z wizualizacjami działa. Każda z tych technik osobno będzie miała duże problemy powodzenia.

Aggie (00:21:40) – Jeżeli wszystko połączymy razem, to będzie to niezła, niezły ładunek energetyczny. No tak, tak, bo to też tak spotykam się z tym, że działa wizualizacja. Mogę sobie siedzieć i wizualizować. I co? No nic, siedzi.

Speaker 3 (00:21:54) – Wizualizuje, a potem weź się do roboty. Proste.

Aggie (00:21:58) – Tak przychodzą takie tematy jak mówisz plan dokładny i działanie, i wytrwałość, i konsekwencja.

Aggie (00:22:04) – I nie czekanie na motywację.

Speaker 3 (00:22:06) – Tutaj o celach jest osobny podcast, w którym szczegółowo wyjaśniamy, w jaki sposób stworzyć cel, w jaki sposób go realizować. Gorąco zapraszam do tego podcastu. Jeżeli już masz jakiś cel i chcesz go zrealizować, to ten podcast będzie dla Ciebie.

Aggie (00:22:22) – I o wytrwałości. O tym, że nie należy czekać na motywację, żeby realizować cele. Też nagraliśmy podcast, bo to jest jeden z. Takich problemów, z którymi bardzo często się spotykamy. I teraz na koniec najlepsze. Do czego to wszystko prowadzi?

Speaker 3 (00:22:38) – Do czego to wszystko?

Aggie (00:22:39) – Dzisiaj mówimy nie tyle o działaniu. O tym, jak przeprogramować swoje myśli, swój umysł i żeby to wszystko miało sens, żebyśmy faktycznie widzieli ten cel, żeby on był zrealizowany. Musi być coś takiego jak zmiana tożsamości, czyli musimy być już tym, czego chcemy. Czyli wizualizację przenosimy na życie, czyli w materii, w naszym życiu namacalnym tu i teraz. Nasz cel jeszcze nie został zrealizowany, ale my czujemy się i zachowujemy tak, jakby to się już stało i to my się zmieniamy.

Aggie (00:23:17) – Czyli jeżeli naszym celem jest to, żeby być zdrowym, bo zakładam, że nie jest naszym celem to, żeby schudnąć, albo żeby chodzić na siłownię, albo żeby zdrowe jedzenie, no bo po co jest zdrowe jedzenie, po co chodzę na siłownię, po co chcę schudnąć? No po to, żeby być zdrowym, żeby czuć się silnie witalnie, żeby mieć dużo energii. Chcę się dobrze, fajnie czuć. Więc jeżeli tego nie mam w tym momencie wiem, że jest konkretna droga, którą mam wykonać, czyli zmiana nawyków żywieniowych czy zadbanie o praktykę snu i różne rzeczy, które mamy po drodze do zrobienia indywidualnie, to naszym zadaniem jest oprócz tego, co mówiliśmy wcześniej i spisywania myśli, które sabotują to i przyjrzenie się naszym nawykom, które sprowadzają nas na tą drogę, którą chcielibyśmy iść. To jest zachowywanie się tak, jak zachowuje się taka osoba już zdrowa, pełna energii. Osoba, która ma dużo energii, nie mówi o Boże, jestem zmęczona. A osoba, która ma dużo energii, dużo się rusza, dużo biega, dużo ćwiczy.

Aggie (00:24:29) – Przyjrzyjmy się temu, kim jest człowiek, który ma zrealizowany ten cel, który chcielibyśmy zrealizować. I zobaczmy, że tam jest droga, że my się zmienimy. Będziemy inną osobą, bo z osoby, która chce być zdrowa, ale jej nie wychodzi, co czasami daje nam dużo poczucia bezpieczeństwa, bo to jest znane naszemu ciału, że tak już mamy od iluś tam lat. Więc nagle zmiana będzie wyjściem ze strefy komfortu. Więc przygotujmy się na tą zmianę i uświadomimy sobie, że my się naprawdę zmienimy. I zacznijmy odwrotnie, czyli nie albo równolegle, czyli podejmując konkretne działania, ale zachowując się już tak jak ta osoba, która już to zrealizowała. Jeżeli moim celem jest moim marzeniem jest. Podróż dookoła świata, to ja już teraz się tak zachowuje, żeby tak jak osoba, która podróży dookoła świata. Ja sprawdzam bilety, sprawdzam miejsca noclegowe, oglądam te miejsca, do których pojadę, robię plan tego, co zobaczę, gdzie zobaczę, z kim zobaczę itd. Ja już tym żyję, już tym jestem. Ja już to czuję i w moim umyśle to się już zrealizowało.

Aggie (00:25:46) – Praktykujemy to codziennie, tak jak wszystko i patrzymy co się dzieje.

Speaker 3 (00:25:52) – Zmiana w ogóle to to jest jedna z najbardziej przerażających rzeczy, która czeka nas na drodze. Jedna z najlepszych rzeczy, która czeka nas na drodze naszego życia. I tak jest, że chcąc czegoś innego. W życiu musimy stać się inną osobą i już nie będziemy tym samym Kamilem. Jeżeli mamy i Agnieszką, i inną Natalią i Anią. Jeżeli mamy do zrealizowania jakiś cel, który nie jest w naszym zasięgu, my staniemy się inną osobą, która będzie miała być może inne wartości, kierowała się innymi wartościami w swoich wyborach i robiła na co dzień inne rzeczy. W związku z tym to już nie będę ten sam. Ja to będę nowy Ja. Jest to przerażające. Często nie chcemy tego zmieniać. Uważamy, że będzie to wbrew sobie, bo przecież jestem taki od tylu lat. Natomiast w procesie zmiany takie rzeczy są niezbędne. I teraz pytanie co chcemy i czy tego naprawdę chcemy? Bo to jest takie pytanie, które sobie zadamy i odpowiemy na nie szczerze, całkowicie.

Speaker 3 (00:26:58) – Wydaje się to oczywiste, ale większość ludzi w ogóle tego nie robi. W ogóle nie wie, czego chce i nie wie, co ma robić w swoim życiu. I albo boi się nawet zadać sobie to pytanie, ale ono jest konieczne i zaprowadzi nas do pięknych rezultatów. I tego Wam serdecznie życzę.

Aggie (00:27:14) – I mamy nadzieję, że tym odcinkiem zainspirowaliśmy Was do tego, żeby przyjrzeć się sobie, swoim myślom, swoim celom, swoim marzeniom i do tych praktyk, które. Które pomogą zaprogramować Wasz umysł na sukces. Jeżeli podkast Wam się podobał, zostawcie komentarz. Dajcie znać jakie są Wasze przemyślenia i jeżeli podzielicie się nim z innymi również będzie super. Będziemy bardzo wdzięczni za szerzenie projektu Fajne życie. Dzięki bardzo i do usłyszenia.

Speaker 3 (00:27:52) – Do usłyszenia za tydzień, pa.

jak zaprogramować umysł na sukces

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!