Przemiana Językowa | Ania

Dzisiaj chcielibyśmy pokazać Ci transformację językową Ani, która zdecydowała się wziąć udział w programie Przemiany Językowej na Vagaru. Ania jest 21-letnią studentką pielęgniarstwa, która na co dzień mieszka w Warszawie. Jej pasją są podróże, w wolnym czasie lubi czytać książki oraz grać na gitarze.

Dołączyła do Vagaru, ponieważ chciała mówić po angielsku płynniej, z większą pewnością siebie. Pomimo wcześniejszej nauki angielskiego i nabytej wiedzy, mówienie sprawiało jej największą trudność. Chciała przełamać barierę dzielącą ją od przyjemnego i naturalnego używania języka w codziennym życiu.

Czy pójście na wagary jej pomogło? Zobacz sam, posłuchaj Ani!

Możesz skorzystać z wersji podcast:

Transkrypt:

(transkrypt obrazuje słowa Ani, nie zwracaj proszę uwagi na błędy, ale na progres, jaki zrobiła 🙂 ) 

Przed rozpoczęciem Przemiany Językowej:

Hello! I’m Ania, I’m 21 years old. I study nursing in Medical University of Warsaw. I’m from Dziubaltwo. It’s near Kielce. But now I live in Warsaw because I study in this city. I love Warsaw so much. In my free time, I like reading books, I love travelling and I like sailing and playing guitar. I’d like to speak more fluently, so I am so happy that I met Aggie in September and from November I’m on Vagaru. But I fear to speak in English. So I want to speak more fluently, that’s why I’m recording this video. So see you soon!

Po ukończeniu programu:

Hello everyone! I’m Ania and a nursing student. Today is beautiful weather. The sky is blue and cloudless and the Sun is shining. I love this season of the year. I love spring because during spring I have more energy and every day is longer… And I’m more optimistic during spring! Today I’d like to tell you something about my 3-months transformation. When I was younger I wanted to speak in English very fluently because I’ve been learning English for 6 or 9 years but I had lots of problem with speaking. Even though I knew English I had a lot of problem with speaking. But after these 3 months, I speak more fluently, I’m more confident and I’m not afraid to speak. I’m so, so happy that I started study on Vagaru. Vagaru is awesome cause you can learn every day by 10 or 30 minutes or one hour. I tried to spent on Vagaru minimum 10 minutes. After these 3 months, I see progress. I think that Vagaru is great way of learning English. Today is Sunday. The weather is beautiful. I’m in the park with my boyfriend and we have a picnic. So have a nice day or evening! Bye!

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!