Ten 1 najważniejszy składnik sukcesu w każdej dziedzinie


Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcast

Mózg albo uczy się czegoś nowego, albo umiera. Każdego dnia robiąc nowe rzeczy dbasz o zdrowie i rozwój swojego mózgu. Wiemy dzięki neurobiologii, że mózg ludzki jest plastyczny i że uczy się przez całe życie. 

Wykazano nawet w badaniu 90-latków, że ich mózgi wytwarzały nowe (!) komórki nerwowe. Inteligencja nie jest stała. Umiejętności można rozwijać i zmieniać poprzez regularny wysiłek. I należy to robić jeśli zależy nam na zachowaniu sprawności naszego mózgu przez całe nasze życie, w przeciwnym razie mózg będzie pracował coraz słabiej.

To nie jest opinia, przekonanie ani czyjś pogląd. Takie są fakty.

Jednak nie wszyscy o tym wiedzą. I z braku tej wiedzy wynikają dwa nastawienia, jakie przyjmujemy wobec inteligencji, naszego mózgu i codziennych wyzwań, rozwoju i nauki nowych umiejętności: nastawienie na rozwój (growth mindset) albo nastawienie na stałość (fixed mindset).

W dzisiejszym odcinku:

  • czym różni się nastawienie na rozwój (growth mindset) od nastawienia na stałość, niezmienność, sztywność (fixed mindset)?
  • Jak zmienić nastawienie?
  • Kiedy pochwały krzywdzą?
  • Dialog wewnętrzny
  • O tym, jak bardzo stres w nauce jest potrzebny
  • Dlaczego nie możemy porównywać mózgu do mięśni?

Społeczność #ProjektFajneŻycie

Zapraszamy Cię do dołączenia do społeczności #PFŻ, w której znajdziesz osoby, z którymi wspólnie możesz się rozwijać i które tak jak Ty, chcą tworzyć fajne życie w pełni zdrowia, energii i dobrych wajbów.

Tutaj możesz dołączyć do społeczności Projektu Fajnego Życie.

To grupa, w której inspirujemy się i dzielimy się wiedzą, której zastosowanie pozwala na zdrowe, długie i fajne życie, na wykorzystanie własnego potencjału, wolność osobistą, szczęście, radość z życia, znalezienie swojej pasji, wiedzą, która powinna być podstawą w szkole. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na fajne życie. 

Poprzez #ProjektFajneZycie budujemy bazę wiedzy, która naszym zdaniem powinna być podstawą w naszej edukacji.

Możesz podzielić się z nami Twoimi przemyśleniami na ten temat oraz możesz ten odcinek udostępnić swoim znajomym. Dzięki Tobie ten Projekt będzie żywy i będzie mógł dotrzeć do ludzi, którzy takich informacji poszukują i którym może pomóc. 

Podcast powstał w celach edukacyjnych i zawiera subiektywne opinie autora, nie może zastąpić porady lekarskiej ani finansowej, autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za stosowanie omawianych rozwiązań.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
6 miesięcy temu

Każdy Wasz podcast witam z radością, bardzo dobre przemyślane treści, ciekawie podane, włączam Was czy to przy pracy nad doktoratem czy przy codziennych obowiązkach i zawsze dobrze mi się Was słucha. Wielkie dzięki za Waszą pracę i dzielenie się wiedzą:)

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!