Ajurweda. System uzdrawiania ciała, umysłu i duszy.

Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple podcasts | Google podcast

Od lat praktykujemy Ajurwedę w swoim życiu, często też dzielimy się wiedzą zaczerpniętą z Ajurwedy, widzimy też, że coraz częściej skuteczność Ajurwedy znajduje potwierdzenie we współczesnej nauce. Nagraliśmy podcast, w którym opowiadamy o tym, czym tak naprawdę Ajurweda jest i w jaki sposób może pomóc Tobie w życiu, bez względu na to czy Twoje ciało potrzebuje uzdrowienia, czy nie.

Ajurweda jest sztuką życia, dosłownie jest wiedzą o życiu.

Nie uczymy się nigdzie jak mamy żyć, żeby dobrze, zdrowo i szczęśliwie żyć. Żeby po prostu fajnie żyć.

Wiedza, jaką musimy przyswajać w szkole nijak ma się do wiedzy, która naszym zdaniem jest fundamentalna: wiedza o sobie samym.

Mamy nadzieję, że tej odcinek zainspiruje Cię do tego, by z ciekawością zgłębiać wiedzę o sobie 🙂

W tym odcinku:

  • czym jest Ajurweda?
  • Ajurweda i Joga
  • czym jest zdrowie wg Ajurwedy?
  • Ajurweda a medycyna zachodnia
  • ataki paniki i Ajurweda. Historia Kamila.
  • czym tak naprawdę jest profilaktyka
  • wizja medycyny przyszłości i kryzys zdrowia
  • podstawy Ajurwedy: żywioły i 3 Dosze: Vata, Pitta i Kapha
  • co wpływa na nasze zdrowie wg Ajurwedy?
  • ogólne zalecenia ajurwedyjskie

Dziękujemy Ci za przesłuchanie podcastu! Naszą misją i celem jest dzielić się z Tobą wiedzą, której zastosowanie pozwala na zdrowe, długie i fajne życie, na wykorzystanie własnego potencjału, wolność osobistą, szczęście, radość z życia, znalezienie swojej pasji, wiedzą, która powinna być podstawą w szkole. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na fajne życie. 

Zapraszamy Ciebie do udziału w naszym Projekcie #FajneZycie. Możesz podzielić się z nami Twoimi przemyśleniami na ten temat oraz możesz ten odcinek udostępnić swoim znajomym. Dzięki Tobie ten Projekt będzie żywy i będzie mógł dotrzeć do ludzi, którzy takich informacji poszukują i którym może pomóc. 

Poprzez Projekt #FajneZycie budujemy bazę wiedzy, która naszym zdaniem powinna być podstawą w naszej edukacji.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Anastazja
Anastazja
8 miesięcy temu

Witajcie! Bardzo ciekawy podcast! Poczułam wielkie zafascynowanie ajurwedą dzięki Wam! Dziękuję 🙂 Czy możecie polecić jakieś książki z tematyki ajurwedy, które będą dobre na początek?

Monika
Monika
8 miesięcy temu

Świetnie się Was słucha👍

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!