Nauka angielskiego bez podręcznika


Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcast

Rozmawiamy o tym dzisiaj na czym polega nauka angielskiego bez podręcznika, i o tym co w takim razie ten podręcznik ma nam zastąpić. Bo jak nie z podręcznika, to z czego mamy się uczyć?

Rozpoczynają z nami naukę angielskiego często osoby, które uczą się albo próbują uczyć się od 10, 20 lat, próbują różnych metod i wciąż stoją w miejscu. I gdy rozmawiamy, okazuje się, że schemat ich dotychczasowej nauki zawsze jest taki sam: podręczniki, aplikacje, słówka, gramatyka, raz na jakiś czas.

W dzisiejszym odcinku:

  • dlaczego nauka z podręcznikiem nie działa?
  • skąd się wzięły podręczniki?
  • dlaczego podejście podręcznikowe nam nie służy?
  • jak wygląda nauka w sposób naturalny?
  • czego do nauki potrzebuje nasz mózg?
  • jeśli nie podręcznik, to co?
  • jakie ćwiczenia naprawdę angażują mózg do głębokiej pracy?
  • czy naprawdę musi być tak trudno?

Źródła:

Jak nasza córka nauczyła się angielskiego bez lekcji?
23 minuty, które zbudują Twoją systematyczność
vagaru.com

Społeczność #ProjektFajneŻycie

Zapraszamy Cię do dołączenia do społeczności #PFŻ, w której znajdziesz osoby, z którymi wspólnie możesz się rozwijać i które tak jak Ty, chcą tworzyć fajne życie w pełni zdrowia, energii i dobrych wajbów.

Tutaj możesz dołączyć do społeczności Projektu Fajnego Życie.

To grupa, w której inspirujemy się i dzielimy się wiedzą, której zastosowanie pozwala na zdrowe, długie i fajne życie, na wykorzystanie własnego potencjału, wolność osobistą, szczęście, radość z życia, znalezienie swojej pasji, wiedzą, która powinna być podstawą w szkole. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na fajne życie. 

Poprzez #ProjektFajneZycie budujemy bazę wiedzy, która naszym zdaniem powinna być podstawą w naszej edukacji.

Możesz podzielić się z nami Twoimi przemyśleniami na ten temat oraz możesz ten odcinek udostępnić swoim znajomym. Dzięki Tobie ten Projekt będzie żywy i będzie mógł dotrzeć do ludzi, którzy takich informacji poszukują i którym może pomóc. 

Podcast powstał w celach edukacyjnych i zawiera subiektywne opinie autora, nie może zastąpić porady lekarskiej ani finansowej, autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za stosowanie omawianych rozwiązań.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!