Post przerywany. Jak często jeść i kiedy?

Podcast dostępny również tutaj: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcast

Wszędzie mówi się o tym, co jeść, a czego nie jeść, żeby zachować zdrowie. I jest to ważne, to prawda, jakość naszego jedzenia ma znaczenie dla nas, dlatego, że nasze komórki żywią się paliwem, którym je karmimy. Dosłownie nasze ciało jest zbudowane z jedzenia, jakie wkładamy sobie do ust. I nie tylko nasze ciało, bo wiemy dzisiaj, że z ciałem połączone są emocje, więc to, jak się czujemy jest także związane z tym, co jemy. I fakt, jest mnóstwo solidnych badań, które zgadzają się co do rodzaju diety względem zdrowia i długowieczności i jaka to dieta, mówimy w podcaście 🙂

I mało mówi się o tym jak jeść, kiedy jeść i jak często jeść.

A Ajurweda oraz współczesna nauka przynosi nam konkretne rozwiązania, którymi dzisiaj się z Tobą dzielimy.

W dzisiejszym odcinku:

  • życie zgodne z zegarem biologicznym
  • kiedy głód jest dobry?
  • co daje post przerywany?
  • dlaczego post?
  • jak stosować post przerywany?
  • co jeść?

Źródła

Społeczność #ProjektFajneŻycie

Zapraszamy Cię do dołączenia do społeczności #PFŻ, w której znajdziesz osoby, z którymi wspólnie możesz się rozwijać i które tak jak Ty, chcą tworzyć fajne życie w pełni zdrowia, energii i dobrych wajbów.

Tutaj możesz dołączyć do społeczności Projektu Fajnego Życie.

To grupa, w której inspirujemy się i dzielimy się wiedzą, której zastosowanie pozwala na zdrowe, długie i fajne życie, na wykorzystanie własnego potencjału, wolność osobistą, szczęście, radość z życia, znalezienie swojej pasji, wiedzą, która powinna być podstawą w szkole. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na fajne życie. 

Poprzez #ProjektFajneZycie budujemy bazę wiedzy, która naszym zdaniem powinna być podstawą w naszej edukacji.

Możesz podzielić się z nami Twoimi przemyśleniami na ten temat oraz możesz ten odcinek udostępnić swoim znajomym. Dzięki Tobie ten Projekt będzie żywy i będzie mógł dotrzeć do ludzi, którzy takich informacji poszukują i którym może pomóc. 

Podcast powstał w celach edukacyjnych i zawiera subiektywne opinie autora, nie może zastąpić porady lekarskiej ani finansowej, autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za stosowanie omawianych rozwiązań.

Blog Wagarowicze.pl to nie tylko strona o tym, jak najlepiej nauczyć się słówek i gramatyki, i jak mówić swobodnie po angielsku, uwzględniająca najnowsze doniesienia ze świata neurobiologii, to także i przede wszystkim społeczność otwarta na poszerzanie horyzontów myślowych.

Zabieramy Cię na wagary i pokazujemy inną stronę tego, co zostało utarte. Zabieramy w podróż szlakami mniej uczęszczanymi, a jednak wartymi zachodu. Mówimy o tym, o czym nigdy nie powiedzą Ci w szkole, o tym, jak pokonać strach przed mówieniem, na czym w ogóle nauka polega, a także czym jest fajnie życie, wolne od stresu i lęku, o podróżach, wolności (także) finansowej i o tym, że nie trzeba w ogóle do szkoły chodzić, żeby coś w życiu osiągnąć.

Szalenie prawdopodobnym jest, że po tym, czego się tu dowiesz, Twoje życie nigdy nie będzie takie jak wcześniej, więc wchodzisz na własne ryzyko ;-)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mów swobodnie, myśl po angielsku i odkrywaj z nami świat!